ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristle aynı dili konuşan terörist gibi muamele görmekten kaçamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristle aynı dili konuşan terörist gibi muamele görmekten kaçamaz.
26 Aralık 2023
11
A+
A-

Reklam

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sosyal terör eylemleri, bütün bunlar karşısında daha net bir duruş sergilemeliyiz. Türkiye bizim ortak vatanımızdır. Ortak çatımızdır. Hepimiz biriz, beraberiz, kardeşiz. Türküyle Kürdüyle, Sunnisi ve Alevisiyle 85 milyon olarak hepimiz aynı kilimin desenleriyiz. Bu çizginin kaybolmasına ama asla müsaade etmeyin. Önceki gece meclisimizde 4 siyasi parti grubunun bir araya gelerek PKK’yı lanetleyen bildiriye imza atmasını çok önemsiyoruz” dedi.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiCumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Teröristle aynı dili konuşan, terörist gibi muamele görmekten kaçamaz.

Demokrasimizin imkanlarını kullanarak devlete, millete ve milli iradeye pusu kurulmasına asla müsaade etmeyiz.

Şundan herkes emin olsun, istiklalimize yönelik saldırılar devam ettikçe, biz de istikbalimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

Gazze başta olmak üzere katledilen, sömürülen, zulmedilen insanlar için Akif’in diliyle haykırmaya, haktan ve haklıdan yana olmaya devam edeceğiz.

Milletvekilliği dokunulmazlığı zırhına bürünerek teröre destek verenlerle mücadelemizi siyaset ve hukuk zemininde sürdürmekte kararlıyız.

Milletin temsilcisi olmak yerine bölücü örgütün siyasi uzantısı gibi davrananları muhatap almıyoruz.

Bunlar kendi özgür iradeleri olmayan siyasi kuklalardır. Kardeşlerim katranı kaynatmakla nasıl şeker olmazsa, kandil güdümlü kuklalardan da asgari düzeyde de olsa insani bir duruş beklenemez.

Sevgili gençler elinizi vicdanınıza koyun ve şu tabloyu değerlendirin. Milletçe hepimizin yüreği yanıyor. Siyasi partiler görüş ayrılıklarını bir kenara bırakıp ortaklaşıyor.

Ama Atatürk’ün partisiyiz diyen CHP utanmadan sıkılmadan bölücü örgüt uzantılarının yanında konumlanıyor. İçine düştüğü sefalet karşısında milletten çıkıp özür dilemek yerine bir de sağa sola saldırarak suçlarını bastırmaya çalışıyorlar.

Bunun adı yüzsüzlüktür, utanmazlıktır. Terörü adıyla sanıyla kınayamamanın adı hassasiyet değil korkaklıktır.

Daha düne kadar ağızlarını doldura doldura Hamas’a terör örgütü iftirası atanların bugün bölücü terör örgütü PKK’nın adını zikretmemeleri için kırk dereden su getirmeleri sadece korkaklığın teslimiyetin değil, kurnazlığın da daniskasıdır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.