ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, ‘Uşak havalimanını uçuşlara açın’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, ‘Uşak havalimanını uçuşlara açın’
12 Ekim 2022
411
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 2 yıldır tarifeli uçuşlara kapatılan ve halkın mağdur olmasına neden Uşak Havalimanını yeniden gündeme getirerek her şeyin hazır olmasına rağmen Zafer Havalimanına verilen 1 milyon 350 bin yolcu garantisinden dolayı Uşaklı vatandaşlara zulüm çektirildiğini belirtti.

Resim önizlemesiCHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım 2 yıldır kapalı olan Uşak Havalimanı ile ilgili TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)dan Ataner YÜCE’ye açıklamalarda bulundu.

Uşak Havalimanın kapalı olduğu ancak alınan 42 bin litre motorin ve 8 bin litre benzinin nereye harcandığı sorusunu soran Milletvekili Yalım, havalimanının tarifeli uçuşlara hazır olduğunu ancak vatandaşlara 2 yıldır zulüm çektirildiğini söyledi.

Uşak Havalimanına 2 yıldır sadece acil iniş veya bölgede herhangi bir yangın olduğunda yangın uçaklarının ikmal yapabilmesi için veya pilotaj eğitimi uçakların geldiğini belirten CHP Uşak Milletvekili Yalım, “Ama yolcuların tarifeli uçağa binip de ne İstanbul’a ne de uluslararası bir uçuş yaptığı maalesef 2 yıldır görülmedi” dedi.

Milletvekili Özkan Yalım, “Aslında Uşak Havalimanımız açık müdürüyle, güvenlik ekibiyle, itfaiyesiyle, uçuş ekibiyle, yer hizmetleriyle, kule ekibiyle her şeyiyle hazır. Bugün burada günde bir değil isterse 11 tane uçak kaldırabilecek personelimiz ve ekibimiz hazır. Ancak 2 yıldır maalesef boş bir şekilde bekliyor. Tabi giderlerimiz de devam ediyor. Havalimanının etrafındaki otların temizlenmesi, bakımlarının yapılması, itfaiyelerin çalışması için gerekli ihtiyacı motorin, kar temizleme içim kar temizleme aletleri, çim biçme için gerekli ihtiyaçlar karşılanıyor. Bu sebepten dolayı 42 bin litre mazot, 8 bin litre benzin alımı gerçekleştirilmiş. Yani burada bütün ekip hazır olduğu gibi, tesisat hazır, onların kullandığı mazot ve benzinde aynı şekilde alındı. Buradaki bütün tesisata, kamyona, iş makinelerine, kar küreme makinelerine kış için gerekli olan akaryakıtlarda alındı ama halan uçuş yok. Vatandaşımız hala mağdur edilmeye devam ediliyor” dedi.HAVALİMANINI ATIL DURUMA GETİRDİLER Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na seslenerek Uşaklı vatandaşlara zulüm çektirildiğini ifade eden Yalım, “Zafer Havalimanına verilen 1 milyon 350 garantiden dolayı Uşaklı vatandaşımızın İstanbul ayağını kopardınız. İstanbul ayağını kısaltma yerine, uzatmayı tercih ettiniz. İstanbul’dan gelecek vatandaşımız Uşak’a ulaşamıyor. İstanbul’dan gelecek turistimiz Uşak’a ulaşamıyor. Blaundus tarihi kentimizi göremiyorlar. Bunun yanında dünyanın en uzun ikincisi olan kanyonlarımızı göremiyorlar. Yani şuandaki mevcut hükümet aslında açık olan tarifeli uçuşlara kapatılan havalimanımızı tarifeli uçuş koymadıklarından dolayı Zafer Havalimanına verilen garantiyi yakalatmak adına burayı körleştirdiler ve atıl duruma getirdiler. Ulaştırma Bakanı ve AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Uşaklı’ya daha fazla zulüm çektirmeyin. Gelin Uşak Havalimanını tarifeli uçuşlara başlatalım. Bunu defalarca söyledim Uşaklıya zulüm çektiriyorsunuz. Bundan bir an önce vazgeçin.” diye konuştu. (TBMM)

[UHA Haber Ajansı, 12 Ekim 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.