ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türk olsan da yine Türk düşmanlığı yapıyorsun!

Türk olsan da yine Türk düşmanlığı yapıyorsun!
6 Mart 2024
4
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “CHP’nin yeni Genel Başkanı aslında siyasi birikim ve deneyim çerçevesinde pek ciddiye ve dikkate alınacak birisi değildir.” derken ne kadar doğru tespit yaptığını bizzat Özgür Özel’in izlediği siyaset tarzı ispat etmektedir.

Giriş T: 30.11.2023 – 09:12, Güncelleme T: 06.03.2024

UHA / İnternational News Agency

Özgür Özel, hangi konuşmayı yaparsa yapsın ülke adına facia olarak nitelendirilebilecek sonuçlar ortaya çıkmaktadır. CHP Genel Başkanlığı makamında oturan Özgür Özel’in her eylemi, her konuşması PKK’ya, HEDEP’e, bölücülere umut, cesaret ve destek olmaktadır. Bu konuda Özgür Özel’in verimsiz olduğu gün neredeyse yok gibidir.

Biliyorsunuz en tehlikeli konuşmasını geçtiğimiz günlerde ‘Türkiye’de herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir’, ‘Kürtlere belediye başkanı seçtirmeyiz’i Kürt seçmen unutmaz. Yani kış geçer kurt yediği ayazı unutmaz, Kürt de yediği ayazı unutmaz” cümleleriyle yapmıştı. Özgür Özel’in buram buram etnik bölücülük ve tahrik kokan bu cümlesine MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Bir muamma, bir muvazaa, bir muazzep, bir mugalata olan CHP Genel Başkanı’nın; “Türkiye’de herkes eşittir, fakat Kürtler daha az eşittir” açıklaması bölücü lügatin, terör üslubunun tıpkısının aynısıyla yansımasıdır.

Kürt kökenli kardeşlerimizin daha az eşit olduğunu söylemek hakikate alenen kıymak ve kast etmektir.

Bu soysuz iddia tümüyle bühtandır.

Bu sefil iddia devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kesif bir saldırıdır ve suçtur.

Kürt kökenli kardeşlerim eşit hak ve hukuka sahip vatandaşlarımızdır ve bizim can beraberimizdir.” cümleleriyle sert tepki gösterdi.

Özgür Özel, bu sert tepkiye karşı öyle mantıksız ve yine etnik bölücülük dozajı yüksek cevap verdi ki, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP genetiğini nasıl bozduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Özgür Özel diyor ki: Devlet Bey benim memleketim Manisa’da Manisalı hemşerilerimiz sandığa gidip MHP’li belediye başkanı seçebiliyorlar, mazbatasını alıp görevini yapıyor. Sizin memleketiniz Osmaniye’de MHP’li de AK Partili de görevini yapabiliyor. Tayyip Bey’in memleketi Rize’de istediği belediye başkanını seçebiliyor. Ama Diyarbakır’da, Van’da, Mardin’de, toplam 54 merkezde Kürtler belediye başkanı seçiyor ama siz kayyum atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir, sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler bu memlekette daha az eşittir. 

***

Konuştukça batmak bu olsa gerek!

HDP’nin belediye başkanları, terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan dolayı görevden alınıp yerlerine kayyum atandı.

Manisa, Osmaniye, Rize Belediye Başkanları terör örgütü PKK’ya destek mi veriyor da kayyum atanan HDP’li Belediyelerle onları kıyaslıyorsun?

Manisa, Osmaniye, Rize Belediye Başkanlıkları makam araçlarında PKK’lı terörist mi taşıyorlar? Onlar, PKK’nın terör eylemlerine destek için belediyenin araçlarını mı veriyorlar yahut PKK’lı teröristleri belediye bünyesinde istihdam mı ediyorlar ya da PKK’lı teröristlerin leşleri için anma programları mı yapıyorlar? Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek için terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık ettiği için kayyum atanan HDP’li Belediyeler ile MHP’li ve AK Partili belediyeleri nasıl bir tutarsın Özgür Özel? Nasıl bir zekâ, nasıl bir mantık bu?

Terör örgütü PKK’ya yardakçılık yapmazsan kayyum da atanmaz! Özgür Özel, bu nasıl bir fitnedir öyle? Neymiş; Kürtler belediye başkanı seçiyormuş, devlet ise oralara kayyum atıyormuş…

Madem Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’nin Genel Başkanısın böyle bölücü dil kullanacağına, “Ey şerefsizler niçin terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık ediyorsunuz?” diye sorsana Özgür Özel!

Yani şunu diyorsan açıkça söyle: HDP’li Belediyeler dilediği gibi terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yapsın ama ne devlet ne de hükümet karışmasın!

Lafı evirip çevirme. Çık tam olarak bu cümleyi kur, ağzındaki baklayı tükür. Çünkü net söylemeye çalıştığın şey bu!

Eğer emanetçisi olarak oturduğun koltuğun sahibi Ekrem İmamoğlu “Aman HEDEP ile aramızı açacak hiçbir olumsuz cümle kurma, sürekli onlara sahip çık yoksa İstanbul’u kaybederiz” diye akıl veriyorsa bu ihanet aklıdır, bu şeytan aklıdır. Bu akılla CHP Genel Başkanlığı makamında oturup, nasıl Atatürk ismini ağzına alabiliyorsun buna da bizim aklımız şaşıyor Özgül Özel…

Yaptıklarıyla söyledikleri birbirine tezat olan Özgür Özel, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kendisinin bölücülük anlayışına yönelik söylediği “Bu soysuz iddia tümüyle bühtandır.” cümlesini ana mecrasından çıkarıp yine Atatürk istismarına soyunmuş ve şu cümleleri kurmuş:

İddia soysuz olmaz, asılsız olur, abartılı, gerçek dışı olur. O arkadaşlar diyecek de diyemiyorsa anlaşılan bana soysuz demeye kalkıyorlar. Soysuz diyorlarsa ben Özgür Özel’in soyunu sopunu arıyorlarsa Devlet Bey pek çok akrabam burada soyumuz Selanik’tedir. Soyumuz Osmanlı’ya hizmet eden devlet adamlarıyla Atatürk’ün doğduğu Selanik’te Makedonya’dadır. Soyumu sopumu soranlara bildirilir “

Mesela şöyle sorsak nasıl olur Özgür Özel?

Ey Selanikli Türkler, ey Makedonyalı Türkler! Akrabanız olduğunu söyleyen bu Özgür Özel, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek, yıkmak isteyen terör örgütü PKK’ya ve siyasi uzantılarına her gün sahip çıkıyor. Atatürk’ü de bu konuların üzerini kapatmak için her gün istismar ediyor. Bu konuda ne diyorsunuz diye sorsak nasıl olur acaba?

Terör örgütü PKK’nın her programında, televizyonunda, gazetesinde başaktör olan Osman Kavala’yı cezaevinde ziyaret edeceksin, azılı PKK’lı terörist Selahattin Demirtaş’a sürekli selam gönderecek ve onun özgürlüğünü isteyeceksin, “Dört parçalı Kürdistan’ın bir parçası Türkiye’de” diyen operacıların elini şapır şupur öpeceksin, Türk Ordusuna sürekli iftira atan, PKK’nın televizyon kanallarında sürekli Türk devletini kötüleyen Sezgin Tanrıkulu’na sahip çıkacaksın, sonra da çıkıp Türk’üm diyeceksin öyle mi…

Soysuzluk, senin PKK’nın söylemlerinle siyaset yapman ve CHP’yi PKK’nın büyük partisi gibi göstermen ile alakalı olabilir mi?

Merhum Ziya Gökalp sizin gibilere ne diyordu şiirinde?

“Türk olsam olmasam ben Türk dostuyum,

Türk olsan olmasan sen Türk düşmanı

Çünkü benim gayem Türkü yaşatmak,

Seninki öldürmek her yaşatanı.”

Türk olsan ne olmasan ne? Yaptıkların, söylediklerin ortada!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.