enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
9,5013
EURO
11,0481
ALTIN
548,60
BIST
1.519
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
18°C
İstanbul
18°C
Parçalı Bulutlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
16°C
Cuma Çok Bulutlu
17°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
17°C
Pazar Sağanak Yağışlı
18°C

Yazar, Av. Zeki Hacıibrahimoğlu’ndan, ‘Türk Gençliğine Çağrı!’

Yazar, Av. Zeki Hacıibrahimoğlu’ndan, ‘Türk Gençliğine Çağrı!’
23.09.2021
0
A+
A-

UHA HABER / Büyük dava insanı ve yazar, Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU, ‘Türk Gençliğine Çağrı!’ başlığıyla Türk gencine seslenerek, çağrıda bulunuyor.

Türk gençliğine çağrımdır.Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU’nun ‘Türk Gençliğine Çağrı!’sı şöyle:

“Ufuklarında güneşin batmadığı büyük imparatorlukların mirasçısı aziz milletim. Tarihi şanla, şerefle dolu, çağ kapayıp yeniçağ açan büyük milletim. Seni Anadolu’dan çıkarma hareketini başlatmışlardır. Bütün şer güçler birleşmiş bir takım oyunlarla birliğini, dirliğini bozmaya çalışmaktadırlar.

Sevgili gençler size düşen görev uyanık olmak ve milli bütünlük için devletin bölünmez bütünlüğü için çalışmaktır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve büyük Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi ve istiklal savaşı ile kazanılmış hak ve hukukuna, varlığına, hürriyetine, egemenliğine, milli değerlerine, güvenliğine ve savunma gücüne hizmet için vatandaşlarımızı aydınlatmak, bilgilendirmek Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak ve yüceltmek milli görevlerinizden olmalıdır.

Milletimizde oluşan sosyal doku bozuklukları, güven duygusunun yitirilmesine, milli değerlerin anlam kaybına ve kavram kargaşasına sebep olmaktadır. Bunların engellenmesi için her türlü önlemlerin alınmasını sağlamak milletimizi uyarmak moral değerlerini yüceltmek zorundasınız.

Milli kültürümüzün gelişmesini, zenginleştirilmesini ve güçlendirilmesini sağlamak, oluşan yüksek medeniyetimizin gelişmesini Türk medeniyetinin temeli saymalısınız.

Milli güç unsurlarımızı topluca, dengeli ve adil bir şekilde kuvvetlendirecek her türlü mücadelede etkinlik sağlayacak çaba ve faaliyetleri desteklemelisiniz.

Milletlerarası ilişkilerde eşitlik ilkesine temel olarak devletimizin diğer devletlerle yapacağı anlaşma ve çalışmalarda buna göre hareket etmesini sağlamalısınız. Daha önce hangi düşünceyi benimsemiş ve hangi oluşum içerisinde yer almış olursa olsun fikirlerinizin doğruluğuna inanan herkesin vatan dediğimiz bu topraklarda bir araya gelmesini sağlamak ve milli güç birliği oluşturmalısınız.

Kurtuluş savaşımızın ve milli mücadelemizin mazlum milletlere örnek olduğunu asla unutmamalısınız. Milletimizin milli duygularını, hassasiyetlerimizi gevşetmek, güvensizlik ortamı oluşturmak, milli değerleri anlamsızlaştırmak için milletimizin düşmanları her türlü bilişim ve iletişim araçlarını, bilim, sanat, özgürlük, insan hakları ve demokrasi adına kullanmaktadırlar.

Milletimizin bu psikolojik savaşa karşı uyanık olması ve bu tip çalışmaları boşa çıkarmak ve maskelerini indirmek öncelikli hedefiniz olmalıdır. Çünkü savaşlar beyinlerde ve gönüllerde kazanılır.

Türk Cumhuriyetleriyle yaşanan tecrübe yeterli olmalıdır. Türk Cumhuriyetleriyle dilde, fikirde, işte birlik mutlaka sağlanmalıdır. Avrupa birliği yerine korkmadan Türk Birliği diyebilmeliyiz. İnsanlarımız gelecek ile ilgili düşünmeye teşvik edilmelidir. Mesela 10, 20, 50 yıl sonra bölge ve Türkiye ne olacak konulu yarışmalar düzenlemelisiniz.

Haritaya bakmayı, coğrafi, kültürel ve siyasi etnik haritaları okumayı öğrenmelisiniz.

Türkiye daha önce gözlemci olarak bile katılmadığı Ortadoğu barış sürecine aktif bir taraf olarak katılmalıdır. Çünkü bu süreç sadece bir Arap-İsrail anlaşmazlığı değildir. Sonuçları sadece bölgesel etkinlik açısından değil, güvenlik parametreleri açısından da önemlidir.

Çünkü bu süreç içinde Kıbrıs, Filistin ve PKK meseleleri birbirlerini etkilemektedir.

Türkiye Avrasya, Avrupa ve Ortadoğu bölgelerine belli koridorlar açacak şekilde davranmalıdır.

Gençler iyi okuyun, iyi düşünün ve kendiniz olun! Üç şey birlikte sizi doğru yola yöneltir. Akıl, bilim ve Kur-an… Akılla düşünürsünüz, bilimle keşfedersiniz, Kur-an ile kontrol edersiniz.

Son olarak Atatürk’ün gençliğe hitabesini çok iyi okumalısınız. Çünkü hitabe sizi düşünmeye sevk eder. Sevgili Türk gençleri muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.

Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin. Ne mutlu Türküm diyene…”

***

Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU

Avukat, yazar. 1948 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Çayeli’nde, liseyi Rize Lisesi’nde okudu. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kayıt oldu. 1971’de fakülteden mezun oldu ve İstanbul’da serbest avukatlığa başladı. Avukatlık stajını İstanbul Barosu’nda tamamladı. Avukatlığı döneminde önemli davaların altına imza attı.Birçok davayı takip ettiÜlkücü hareketin bütün davalarını takip etti. MHP davasının da devamlı avukatlığını yaptı. Ayrıca, Alparslan Türkeş için hazırladığı tahliye dilekçesi basında büyük yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır DGM’de yargılandığı davada avukatlığını üstlendi. Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın yargılandığı İmralı’daki davaya 3000 şehit yakınının müdahil avukatı olarak duruşmalara devamlı katıldı. Dava sonucunda teröristbaşı Öcalan’a idam cezası verildi. Türkiye’deki temyiz yolları bitince dosya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gönderildi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne elli şehit yakınıyla birlikte davaya katılmak için Fransa’nın Strasbourg şehrine gitti ve oradaki yargılamaya da müdahil vekili olarak katıldı. Bu arada Türkiye Cumhuriyetinde ceza kanunlarında değişiklik yaparak idam cezası kaldırıldı. Zeki Hacıibrahimoğlu’nun birçok gazetede köşe yazıları yayınlandı. Televizyonlarda çeşitli konularda yapılan programlara uzman hukukçu kimliğiyle konuşmacı olarak katıldı. 1999 ve 2001 yıllarında terör konusunda Harp Akademilerinde subaylara bildiriler sundu. YapıtlarıYayınlanan yedi eseri bulunmaktadır. Bunlar;”Bir Demet Hukuk Bir Tutam Adalet”, “İmralı’dan Strasbourg’a”, “Seçim Sistemleri”, “Düşünen İnsan”, “Alparslan Türkeş”, “Meselelerimiz ve Çözümler.”, “Seçim Sistemleri ve Siyasi Partiler.”Ayrıca yayına hazırladığı “Hatıralarım” ile “Müslümandan Kaç Sığın İslam’a” isimli çalışmaları vardır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

[UHA Haber Ajansı, 23 Eylül 2021] 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.