ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Toros Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Hatay Gastronomi Evi arasında staj protokoli… 

Toros Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Hatay Gastronomi Evi arasında staj protokoli… 
30 Aralık 2022
240
A+
A-

Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Hatay Gastronomi Evi arasında staj protokolü imzalandı.

TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)’nın haberine göre, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Gastronomi Evi’nde gerçekleşen imza toplantısında yaptığı konuşmada, Gastronomi evinin  bir eğitim yuvası olduğuna dikkat çekerek, Gastronomi ve Mutfak Sanatları konusunda 4 yılda 88 stajyere eğitim desteği verdiklerini söyledi.

Başkanı Lütfü Savaş, “EXPO’daki gastronomi akademimizde 1 yıldır güzel bir çalışma yapıyoruz. Hem çalıştaylar yaptık hem de farklı ülkelerin yemeklerini insanlarla buluşturduk. Ve bu iş için hevesi olan insanlara eğitimler verdik. Hatay yemekleri yüzyıllardır bu şehirde yaşamış her renkten insanın bu şehre bıraktığı bir hediyedir. Bunların yaşaması, yaşatılması ve geleceğe taşınması lazım. Bugün Toros Üniversitesi ile öğrencilerini burada misafir etme ve eğitim verme üzerine bir sözleşme yaptık” diye konuştu.

Toros Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Çağla Özbek ise “Öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanması bizim için çok önemli. Son yıllarda gençlerimiz özellikle dünya mutfaklarına çok meraklı. Biz Toros Üniversitesi olarak ülkemiz mutfaklarının ön plana çıkmasını destekliyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanması açısından Hatay yemek kültürü ile önemli bir yer tutuyor” dedi.

Protokolün imzalanmasının ardından anı fotoğrafı çektirildi.

[UHA Haber Ajansı, 30 Aralık 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.