ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tesla, Türkiye için iş ilanı açtı

Tesla, Türkiye için iş ilanı açtı
23 Aralık 2022
1.387
A+
A-

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın Türkiye’ye gelme planı, 4 yılın ardından 2023’te gerçekleşiyor. Bu kapsamda Tesla, İstanbul servis merkezi için iş ilanları vermeye başladı.

TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)’nın ‘SputnikNews’ kaynaklı Reuters’ın haberine göre,  Jeff Bezos‘u geçerek yaşayan en zengin kişi olan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, 4 yıl sonra Türkiye’ye geliyor. Tesla, Türkiye’de faaliyete geçmek için yeni iş ilanları açtı.
Musk’ın başında olduğu şirket, Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited isimli bir şirket kurarak, Türkiye pazarına giriş yapmıştı.

İşe alım ilanları açtı

Tesla Türkiye operasyonunun başında Kemal Geçer yer alıyor ve satışta olan ‘Model‘ serisi birçok otomobilin resmen Türkiye’ye getirileceği biliniyor. Dünya’nın haberine göre, firma bu araçlar için Türkiye’de hızlı şarj istasyonları kuracağını da açıkladı.
Tesla son açtığı işe alım ilanlarında merkezi Beşiktaş olarak gösterilen İstanbul merkezi için parça danışmanları, servis danışmanı, satış danışmanı ve otomotiv mekanikerleri teknisyenleri aradığını açıkladı.
İlanlardan birinde şu bilgiler yer alıyor:
“Tesla’nın İstanbul servis merkezi için yetenekli otomobil teknisyenleri arıyoruz. Tesla’da mekanikerlerimiz, servis operasyonunun omurgasını oluşturur ve dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırma misyonumuzu desteklerler. Bugüne kadar yapılmış en yenilikçi otomobili ortaya çıkardık ve servis teknisyeni olarak müşterilerimize aynı seviyede hizmeti sağlamamıza yardım etmeni bekliyoruz.”
Diğer bir ilanda ise, şu bilgiler paylaşıldı:
Dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmaya yardım etmek ister misin? Tesla’da misyonumuz tam da budur. Servis danışmanlarımız müşterilerimiz için pürüzsüz bir servis deneyimi dizayn eder. Onlar, Tesla misyonumuzu destekleyen ön cephemiz ve marka elçilerimizdir. Bugüne kadar yapılmış en yenilikçi otomobili ortaya çıkardık ve müşterilerimize aynı seviyede hizmeti sağlamamıza yardım etmeni bekliyoruz.
Tesla’nın hızlı şarj istasyonu kuracağı bölgeler ise, sitede şöyle sıralandı:

Antalya

Aydın

Balıkesir

Bursa

Osmangazi

Edirne

İstanbul

Şekerpınar

İzmir Birgi Mahallesi

Konya Selçuklu

[UHA Haber Ajansı, 23 Aralık 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.