ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Terör mağarasına Albeyaz operasyonu

Terör mağarasına Albeyaz operasyonu
5 Mayıs 2021
391
A+
A-

UHA HABER / F-16’lar, hassas burunlu köpek Albeyaz’ı vuran teröristlerin bulunduğu mağarayı yerle bir etti. 3 terörist etkisiz hale getirildi.

23 Nisan’da başlatılan Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonları ile PKK terör örgütünün inleri başlarına yıkılıyor. TRT Haber, devam eden operasyonda dikkat çeken detaylara ulaştı.

Mehmetçik, 27 Nisan’da Avaşin Basyan bölgesinde bir mağara tespit etti. Mağaraya gönderilen hassas burunlu köpek Albeyaz teröristler tarafından vurulunca operasyon başlatıldı.

‘Albeyaz Operasyonu’ ile mağara F-16’lar ile vuruldu. 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Teröristler mağaralara sıkıştı

3 Mayıs’ta da yine terör örgütüne ait bir mağara belirlendi. Teröristler, komandoların teslim ol çağrısına uymayınca yine bir operasyon başlatıldı. Mağarada sıkışıp kalan 7 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerden birinin örgütün sözde Avaşin Basyan bölge sorumlusu olduğu değerlendiriliyor.

Mağaranın teröristler tarafından sözde karargah olarak kullanıldığı belirlendi. Mağarada 2 doçka uçaksavar, çok sayıda silah ve mühimmat bulundu.

Devam eden operasyonlarda 54 terörist etkisiz hale getirildi.

Büşra Çelik Haberleri - TRT Haber - Türkiye'nin haber kaynağı

HABER : Büşra ÇELİK

***

Neden https://www.uhahaberajansi.com/?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün  https://www.uhahaberajansi.com/’a Abone Ol.

https://www.uhahaberajansi.com/; seninle güçlü, seninle özgür!

[UHA Haber Ajansı, 05 Mayıs 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.