ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Roche Türkiye, Malatya İnönü Üniversitesi ile Güçlerini Birleştirerek Klinik Araştırmalar Ünitesi Kuruyor

Roche Türkiye, Malatya İnönü Üniversitesi ile Güçlerini Birleştirerek Klinik Araştırmalar Ünitesi Kuruyor
15 Haziran 2023
7
A+
A-

* Deprem bölgesinde klinik araştırmaların kesintisiz bir şekilde devam etmesi amacıyla Roche Türkiye, İnönü Üniversitesi ile bir iş birliği gerçekleştirdiğini duyurdu.

* İş birliği ile hastane bünyesinde prefabrik klinik araştırmalar ünitesi kurulacak.

UHA /  İnternational News Agency Topluma ve sağlık hizmetlerine katkı sağlama misyonuyla 65 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Roche, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölgedeki sağlık hizmetlerinin kesintisiz olarak devam etmesi için güçlü iş birlikleri geliştirmeye devam ediyor.

[Soldan sağa; Roche İlaç Türkiye Klinik Araştırmalar Ülke Lideri Mina Nejadamin, Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Roche İlaç Türkiye Medikal Lideri Dr. Mahir Kurt]

Bu doğrultuda, Roche Türkiye ve İnönü Üniversitesi arasında prefabrik klinik araştırmalar ünitesi kurulumu için iş birliği protokolü imzalandı.Bu kapsamda, bölgedeki klinik araştırmaların ve araştırmalarda yer alan gönüllerinin tedavilerinin kesintisiz devam edebilmesi için prefabrik klinik araştırmalar ünitesi kurulacak.

Prefabrik ünite, içinde kullanılacak cihaz ve malzemeleriyle birlikte tam donanımlı bir şekilde hazırlanarak kullanıma sunulacak. Hastaların yatış yapabileceği müşahede odaları, tedavilerini almaları için hazırlanmış infüzyon ve kan alım odaları, sağlık personeli ile saha koordinatörlerinin çalışabileceği alanları içeren prefabrik ünite aynı zamanda tüm araştırma ürünlerinin ve klinik araştırma belgelerinin güvenli bir şekilde muhafaza edilebileceği özelliklere sahip olmasıyla, klinik araştırmalara katılan tüm hastaların veri bütünlüğünün korunmasını ve tedavi süreçlerine aralıksız devam etmelerini sağlayacak. Ayrıca kurulacak olan prefabrik ünite, olası bir afet nedeniyle yer değiştirilmesi gereken durumlara karşı taşınabilir şekilde inşa edilecek.Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Roche İlaç Türkiye Medikal Lideri Dr. Mahir Kurt, Roche İlaç Türkiye Klinik Araştırmalar Ülke Lideri Mina Nejadamin ve İnönü Üniversitesi Klinik Araştırmalar Mükemmeliyet Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nusret Akpolat’ın katıldığı imza töreninin ardından üniversitenin mevcut klinik araştırmalar birimi ve prefabrik klinik araştırmalar ünitesinin kurulacağı alan ziyaret edildi.

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “İnönü Üniversitesi olarak, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Malatya ve Türkiye’ye kesintisiz sağlık hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Genel sağlık hizmetinin yanında başta klinik araştırmalar olmak üzere bilimsel çalışmalara da ara vermeden devam ediyoruz. Roche Türkiye ile yaptığımız bu iş birliği sayesinde, afet dönemlerinde klinik araştırma hizmetinin aksamadan devam etmesi ve yapılacak olan bu prefabrik klinik araştırma ünitesi ile hekimlerin, sağlık personelinin ve hastalarımızın güvenli ortamda sağlık hizmeti vermeleri ve almaları sağlanacaktır. Bu bağlamda, Roche Türkiye’ye katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Roche İlaç Türkiye Medikal Lideri Dr. Mahir Kurt ise şunları söyledi: “Hayatın her alanında yaşamları iyileştirme misyonumuz doğrultusunda, deprem felaketinin yaşandığı bölgedeki ihtiyaçların karşılanması ve hastaların tedavilerine kesintisiz bir şekilde devam etmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bölgedeki çalışmalarımıza ve geliştirdiğimiz güçlü iş birliklerine hızla devam ediyor ve Adıyaman Aile Sağlık Merkezi’nden sonra şimdi de Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile prefabrik klinik araştırmalar ünitesi için güçlerimizi birleştiriyoruz. Kurulan bu ünite ile halihazırda Turgut Özal Tıp Merkezi’nde aktif tedavisi ve takibi gerçekleştirilen klinik araştırmalar hastalarının, başta onkoloji olmak üzere fakülte dahilinde hizmet verilen diğer hastalık alanlarında da tedavi süreçlerinin kesintisiz bir şekilde devam etmesine olanak sağlamayı amaçlıyoruz. Roche Türkiye olarak bölgede yaraların sarılması adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Roche İlaç Türkiye Klinik Araştırmalar Ülke Lideri Mina Nejadamin, “Depremin hemen ardından, klinik araştırmalar odağında sağlık otoriteleri ile koordinasyonlu bir şekilde çalışarak deprem bölgesindeki hastaların, araştırmacıların ve araştırma ekiplerinin sağlık durumlarını yakından takip etmek ve güvenliklerini sağlamak için hızla harekete geçtik. Aynı zamanda, deprem bölgesinde tedavi gören ve yer değiştirmek zorunda kalan klinik araştırma hastalarının tedavilerini kesintisiz olarak almalarını sağlamak amacıyla, dahil oldukları klinik araştırmanın başka illerdeki merkezlerine en kısa sürede transferlerini gerçekleştirdik. Deprem bölgesindeki klinik araştırmaların ve hastaların tedavilerinin kesintiye uğramaması için tüm kaynaklarımızla çalışmaya ve güçlü iş birlikleriyle bölgedeki insanların sağlık hizmetlerine erişimine destek olmaya devam edeceğiz” dedi.M-TR-00003360 Roche Hakkında  1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.    Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.  Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur.     Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan ChugaiPharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.  Ayrıntılı bilgi için www.roche.com’u ziyaret ediniz.   Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.