ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

“Rahmetli hocamızın cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni ivedilikle yaptık”

“Rahmetli hocamızın cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni ivedilikle yaptık”
28 Şubat 2024
10
A+
A-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Necmettin Erbakan’ı 2006 yılında hapsettirmek istediğini iddia etti.

UHA / İnternational News Agency

Erdoğan, Necmettin Erbakan'ı hapse attırmak istedi iddiası! Damadı doğruladı | Politika

UHA Haber’in ‘serbestiyet.com‘da yer alan “Rahmetli hocamızın cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni ivedilikle yaptık” başlıklı haberine dayandırdığı haberde, Erbakan’ın damadı Yeniden Refahlı Mehmet Altınöz’ün de doğruladığı Karamollaoğlu’nun “Erdoğan 2006’da hocamız Erbakan’ı cezaevine göndermek için evini polisle çevirtti” iddiasıyla ilgili dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da konuştu:
Rahmetli hocamızın cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni ivedilikle yaptık”, “Erbakan Hocamız tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlere iletilen muhtelif talepler de tereddütsüz yerine getirilmiştir.

Eski TBMM Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, Karamollaoğlu’nun bu iddiasını yalanladı.

“Üzerinden yıllar geçmiş bir konuyu gerçeklerden uzak bir şekilde yeniden kamuoyunun önüne sunmanın siyasi etik ile bağdaşmadığı görüşündeyim”

Erdoğan, Erbakan'ı tutuklatacaktı' tartışmasına Bülent Arınç da katıldı: Elimizden geleni yaptık | Yurtsever

Twitter üzerinden açıklama yapan Arınç şu ifadeleri kullandı:

“Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Karamollaoğlu’nun geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında ortaya attığı ve ardından da Mehmet Altınöz tarafından onaylanan iddialar üzerine birkaç söz söylemek gereği hâsıl oldu. Ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmıyor! Sürecin nasıl geliştiği aşağıda paylaştığım linkteki haberde detaylı bir şekilde görülebilir. O dönem rahmetli Erbakan Hocamız için söz konusu olan cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni ivedilikle yaptık. Başkanı olarak o dönemki grup başkanvekilimiz Sadullah Ergin’i arayarak hocamız için olumsuz bir durumun ortaya çıkmaması adına gerekli kanuni düzenlemenin yapılması için çalışma yapılması yönünde talimatı o dönemki Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile istişare ederek ben verdim. İlgili kanun teklifi mecliste kabul edilmesinin ardından dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edildi; biz ise aynı gün herhangi bir değişiklik yapmadan kanunu tekrar kabul ederek Sezer’e havale ettik ve o da anayasamız gereği onaylamak zorunda kaldı. Ardından da CHP harekete geçerek ilgili kanunu anayasa mahkemesine taşıdı.

Anayasa Mahkemesi’nin CHP’nin itirazını reddetmesi akabinde de kanun yürürlüğe girdi ve rahmetli hocamızın söz konusu cezayı evinde geçirmesi sağlanmış oldu. Bu dönem yaşananların en yakın şahitleri arasında Sayın Recai Kutan, Yasin Hatipoğlu, Mustafa Kamalak ve Şeref Malkoç da vardır. Bana gelip bu talebi ileten de kendileridir. Yakinen şahit olduğum birçok konu vardır ki o dönem Erbakan Hocamız tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlere iletilen muhtelif talepler de tereddütsüz yerine getirilmiştir. Hocamız, bu konudan dolayı özel olarak bana ve genel olarak da bu konuda hizmeti geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ve takdirlerini iletmiştir. Sayın Karamollaoğlu ve Altınö’zün ortaya attıkları konu, bugüne kadar hiçbir yerde gündeme getirilmemiştir. 31 Mart Yerel Seçimleri’nin yaklaştığı şu günlerde üzerinden yıllar geçmiş bir konuyu gerçeklerden uzak bir şekilde yeniden kamuoyunun önüne sunmanın siyasi etik ile bağdaşmadığı görüşündeyim.”

“Rahmetli hocamızın cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni ivedilikle yaptık”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.