ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’dan (RTÜK), yayınlarda terörle mücadele konusunda özen gösterilmesi istendi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’dan (RTÜK), yayınlarda terörle mücadele konusunda özen gösterilmesi istendi
25 Aralık 2023
8
A+
A-

Reklam

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) yapılan yazılı açıklamada, televizyonlara, tartışma programlarında veya haberlerde terörle mücadele konusunda yapacakları yayınlarda gerekli özeni göstermeleri için uyarıda bulunuldu.

UHA /  İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiRTÜK’ten yapılan açıklamada, Kalleş terör örgütü PKK’nın son saldırıları ile kahraman askerlerimizden şehitler verdik. Başımız sağ olsun” denildi.

Açıklamada, Terörle mücadelenin, aziz milleti tehdit edecek tek bir terörist kalmayana dek devam edeceği konusunda şüphe bulunmadığı belirtilerek, Bununla birlikte tartışma programlarında veya haberlerde maalesef terörle mücadelemizi zaafa uğratabilecek kimi bilgiler ‘analiz’ adı altında ekranlara getirilmektedir ifade edildi.

Medya kuruluşlarımızı bu konuda yapacakları yayınlarda gerekli özeni göstermeleri konusunda önemle ikaz ediyoruzdenilen RTÜK’ten yapılan açıklamada, “Hiçbir yayıncımız, kahramanlarımızın sahada canla, başla verdiği mücadeleyi sekteye uğratamaz, uğratmak istemez. Bu vesile ile tekrar kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve millete baş sağlığı diliyoruzşeklinde kaydedildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.