enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ödüle doymayan değil, ödüle gark edilen adam: Turgut Torunoğulları

Ödüle doymayan değil, ödüle gark edilen adam: Turgut Torunoğulları
16 Eylül 2023
2
A+
A-

Ödüle doymayan değil, ödüle gark edilen adam, ödül fenomeni olan Turgut TORUNLARI ve ailesini bir de Hollanda’dan Gazeteci İlhan KARAÇAY’dan dinleyelim..

İlhan KARAÇAY. Hoıllanda

Turgut Torunoğulları için ‘Ödüle doymayan adam’ demek doğru olmaz. Zira o, ödüle gark edilen (boğulan) adam durumunda. O’nun çalışmalarını, başarılarını ve faydalarını görenler, hak ettiği ödül listelerine koyuyorlar ve böylece de O’nun ‘Ödül fenomeni’ olmasını sağlıyorlar.

( Küçük bir kitapçık niteliğindeki 22 adet A4 sayfa dolusu bu yazıyı, sindire sindire okuyunuz)

Afbeelding met persoon, kleding, Menselijk gezicht, tekst Automatisch gegenereerde beschrijving

Torunoğulları, faaliyetlerini mütevazı bir işadamı olarak sürdürdüğü yıllarda ilk ödülünü, Bülent Türker’in organize ettiği bir etkinlikte, ‘En Başarılı İşadamı’ olarak almıştı. Naçizane şahsım da O’na, ödül olmasa da, yayınlamış olduğum, ‘Türkiye-Hollanda Arasında 400 Yıllık Resmi İlişkiler ve Hollanda’ya Türk Göçünün 50’nci Yılı’ adlı kitabımı hediye ederek, kervana katılmış oldum.

Torunoğulları’nın aldığı son ödül, O’nun başarılarını perçinleyecek nitelikte olan, Turizm ve Tanıtma Platformu TUTAP’ın verdiği, ‘Kültür ve Turizm Elçisi’ ödülüdür.

Afbeelding met tekst, pak, person, kleding Automatisch gegenereerde beschrijving 

Türkiye adına gösterdiği ilgi, tanıtım ve yatırımlardan dolayı “Kültür ve Turizm Elçisi” seçilen Turgut Torunoğulları’na, beratı TUTAP Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Yıldız verdi.

C:\Users\ILHAN\Desktop\1-ISLENECEK HABERLER\turgut_torunogullari_na_buyuk_onur_turkiyenin_turizm_elcisi_secildi_h47105_1f567.png 

Torunoğulları’na tanıtım ve yatırımlarının yanı sıra, Türkiye’nin Kültür ve Turizm elçisi olmayı kabul ettiği için teşekkür eden Fikret Yıldız’ın verdiği beratta şunlar yazılı:

“Ülkemizin tanıtımı adına göstermiş olduğunuz ilgi ve duyarlılık Türkiyemize olan sevdamızın bir neticesidir. Bu sorumluluk kendi ülkemizin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıma ve tanıtma adına misyon üstlenmeyi de gerektirir. Bu çerçevede Türkiye’nin Kültür ve Turizm elçisi olmayı kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.”

Torunoğulları’nın Avrupa Türkleri’ne ithaf ettiği ödüller

Almış olduğu ödülleri Avrupa’daki Türkler’e ithaf ettiğini belirten Torunoğulları’nın, sırayla olmasa da, aklıma gelen ödüllerini sizler için şöyle özetleyebilirim.

C:\Users\ILHAN\Desktop\1-ISLENECEK HABERLER\turgut-torunogullari-odulunu-ticaret-ve-sanayi-eski-bakani-ali.jpg

EKOVİTRİN’DEN ‘YILIN STARLARI ÖDÜLÜ’
Uluslararası ekonomi ve iş dünyasına hitap eden EKOVİTRİN’in düzenlediği 16’ıncı yarışmada, ‘2017, Yılın Starları Ödülü’, Turgut Torunoğulları’na verildi.

Afbeelding met person, kleding, pak, persoon Automatisch gegenereerde beschrijving

TAVAK’TAN ‘BOSPHORUS AWARDS ÖDÜLÜ’
Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın TAVAK, Maltepe Belediyesi ve Vakfı’nın yan kuruluşu olan, Türkçe-Almanca yayın yapan internet gazetesi Brandday.net işbirliği ile düzenlediği ‘Brandday.net 2’nci Bosphorus Awards’ ödül töreni, Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşmişti.

‘Bosphorus Awards Ödülü’, 8’i Avrupa, 8’i de Türkiye’den olmak üzere 16 kişiden biri olan Turgut Torunoğulları’na da verildi.

http://www.hotiad.nl/images/hotiad/haberler/2012/odul_torunogullari/DSC_0262.JPG

TEMADER’DEN ‘ÜSTÜN HİZMET ve BARIŞ ÖDÜLÜ’
2011 yılı, Tüm terör mağdurları ve Aileleri Güçbirliği Derneği ile Şehit Aileleri ve Gaziler Spor Kulübü TEMADER tarafından ‘Üstün Hizmet ve Barış Ödülü’
Ankara Dedeman Oteli’nde yapılan bir törende verildi. Ödülü, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agâh Kafkas verdi.

Turgut Torunoğulları’na Türkiyeden ödül

YENİ ARAYIŞLAR’DAN ‘KENT ve YAŞAM ÖDÜLÜ’
Yeni Arayışlar Kulübü’nün, 20 yıldır verdiği ‘Kent ve Yaşam Ödülü’, Türkiye ile Avrupa arasında köprü oluşturduğu için, Torunoğulları’na Ramada Otel’de yapılan bir törende verildi.

C:\Users\ILHAN\Desktop\1-ISLENECEK HABERLER\Torunoğulları'na İpekyol dergisi Avrupa'da Yilin İsdamai odulu.jpg

İPEKYOL DERGİSİ: ‘AVRUPA’DA YILIN İŞADAMI ÖDÜLÜ’
İpekyol Dergisi tarafından düzenlenen ve Hulisi Kılıç, Prof.Dr. Cemal Okuyan ve Seyfullah Türksoy’dan oluşan Seçici Kurul Heyeti’nin kararı ile, Türkiye ve Hollanda’da yaptığı girişimlerdeki başarıları nedeniyle, ‘Avrupa’da Yılın İşadamı Ödülü’ Turgut Torunoğulları’na verildi.

Afbeelding met kleding, person, persoon, pak Automatisch gegenereerde beschrijving

NETUBA’DAN ‘DOSTLUK ve BARIŞ ÖDÜLÜ’
Hollanda-Türkiye İş Konseyi NETUBA’dan 25’inci yıl kutlaması nedeniyle yapılan törende Turgut Torunoğulları’na ‘Dostluk ve Barış Ödülü’ verildi.
(devam edecek-TORUNOĞULLARI’NIN BAŞARI ÖYKÜSÜ)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.