ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Zekeriya Özak adaylıktan çekildi!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Zekeriya Özak adaylıktan çekildi!
9 Ocak 2024
9
A+
A-

Bismillâhirrahmanirrahîm;

Suların bir türlü durulmadığı İYİ Parti’de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Zekeriya Özak, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

 UHA / İnternational News Agency 

İYİ Parti Kocaeli - Kocaeli Haberleri Kocaeli Gazeteleri Kocaeli Haber  Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Şehir Gazetesi

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiGenel seçimlerin ardından suların durulmadığı, çok sayıda istifanın yaşandığı İYİ Parti’de şimdi de Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Zekeriya Özak adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Sosyal medtya hesabından bir açıklama yapan Özak, adil olmayan, “antidemokratik bir yarışta daha fazla bulunmak istemediğimden aday adaylığından çekiliyorum” dedi.

Özak’ın açıklaması şöyle;

“Bilindiği üzere 1 ay kadar önce İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan aday adaylığımı açıklamıştım. Bu süre içinde yaptığımız ziyaret ve toplantılarda kentimiz sorunları ve çözümleriyle ilgili son derece faydalı çalışmalarda bulunduk.

Teşkilatlarımızda moral ve motivasyonu arttırmaya çalıştık. Gittiğimiz yerlerde büyük bir sevinçle karşılandık. Kente geçmişte uzun yıllar hizmet etmiş, kenti sokak sokak bilen ve yüzbinlerce kişiyle hemhal olmuş birisi olarak amacım İYİ Partinin oy oranlarını azami oranda yükseltmekti.

Biz bu gayretle çalışırken gördük ki İYİ Parti Kocaeli yerel siyasetini 1 kişi yönlendirmeye çalışıyor. Tarafsız kalması ve son noktada fikrini söylemesi gerekirken gazetelerde adayı ismi hariç tarif ederek yönlendirme yaptığını üzüntüyle takip ettik.

Böylesine adil olmayan, antidemokratik bir yarışta daha fazla bulunmak istemediğimden aday adaylığından çekiliyorum. Son genel seçimde alınan sonuç gibi önümüzdeki yerel seçimdeki muhtemel sonuç da en başta onun eseri olacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.