ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Başakşehir’de turuncu akan dere tehlike saçıyor

Başakşehir’de turuncu akan dere tehlike saçıyor
23 Nisan 2021
408
A+
A-

UHA HABER / İstanbul Başakşehir’den başlayarak Avcılar’a kadar uzanan ve çevresinde tarım arazilerinin bulunduğu dere, bırakılan atıklar nedeniyle turuncuya boyandı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın ‘TRT Haber‘den aktardığı DHA’nın haberine göre, Arnavutköy ve Esenyurt’tan sonra Avcılar’da da bir dere atık nedeniyle renk değiştirdi.

Başakşehir’den başlayarak Avcılar’ın Yeşilkent Mahallesi’nden geçen dere bırakılan atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. Dereye giden bir kanalın tamamının turuncu olduğu görüntülendi.

Başakşehir'de turuncu akan dere tehlike saçıyor

Yanında tarım arazilerinin bulunduğu ve insanların hayvanlarını otlattığı dereye bırakılan atıklar, aynı zamanda çevrede pis kokuya da neden oluyor. Çevre sakinleri, yetkililerden çözüm bekliyor.

Başakşehir'de turuncu akan dere tehlike saçıyor

“Şikayette bulunduk ama çözüm bulamadık”

Yeşilkent Mahallesinde yaşayan Ali Can, dereye bırakılan atıklarla ilgili şikayette bulunduklarını fakat çözüm bulamadıklarını söyledi.

Can, “Önüne gelen çöpünü, pisliğini atıyor. Geçen 2 tane çocuk oynarken düşüyordu. Annesi ve babası, belediyeye şikayet etti. Gelen giden kimse olmadı. Etraftaki nakliyeler gelip, pislik döküyor. Hafriyat kamyonları geliyor. Bu konuya kimse bir şey demiyor. Şikayette bulunduk ama bir çözüm bulamadık. Özellikle sinek çok oluyor, koku çok oluyor” dedi.

Başakşehir'de turuncu akan dere tehlike saçıyor

İstanbul’un dereleri rengarenk

İstanbul’un dereleri son günlerde rengarenk akıyor. Daha önce Arnavutköy’de dere kırmızı akmıştı. Esenyurt’taki Haramidere de farklı günlerde mavi, kırmızı, sarı, yeşil ve siyah akmıştı.

Yetkililer derelerden örnekler almıştı ancak henüz bir açıklama yapılmadı.

***

Neden https://www.uhahaberajansi.com/?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün  https://www.uhahaberajansi.com/’a Abone Ol.

https://www.uhahaberajansi.com/; seninle güçlü, seninle özgür!

[UHA Haber Ajansı, 23 Nisan 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.