ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kazakistan’ın bağımsızlık yıldönümüne ithafen bisikletçiler, Anıtkabir’e pedal çevirdi

Kazakistan’ın bağımsızlık yıldönümüne ithafen bisikletçiler, Anıtkabir’e pedal çevirdi
23 Temmuz 2021
395
A+
A-

UHA HABER / Türkiye ve Kazakistan’dan bisikletçiler, Kazakistan’ın 30. bağımsızlık yıl dönümü etkinlikleri kapsamında dün Anıtkabir’e bisiklet sürdü. Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulı, “Kazak-Türk Kardeşlik ve Dostluk Bisiklet Yürüyüşü… Kazakistan Bağımsızlığı’nın 30.yıldönümüne ithafen. Anıtkabir’e saygı ziyareti. Yorucu ve sıcak, ama o kadar da keyifli. TC Bisiklet Federasyonu, Ankara Valiliğine, TC Dışişleri Bakanlığına destekleri için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kazakistan’ın bağımsızlık yıldönümüne ithafen Türkiye ve Kazakistan’dan bisikletçiler, Anıtkabir’e pedal çevirdi. Dün gerçekleştirilen etkinliğe, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekulı da bisikletiyle katıldı.

KAZAK-TÜRK DOSTLUĞU BİSİKLET GEÇİDİ

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliği ile Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliğiyle Ümitköy Köprüsü-Anıtkabir güzergahında düzenlenen Kazak-Türk Dostluğu Bisiklet Geçidi’ne Büyükelçi Abzal Saparbekuli, Kazak bisikletçi Damir Kushuyev, federasyon yetkilileri ve çok sayıda Türk ve Kazak bisikletçi katıldı.

Kazak bisikletçi Kushuyev, ülkesinin bağımsızlığına adadığı Türkiye bisiklet turu kapsamında şu ana kadar 2 bin kilometreyi aşkın yol kat etti. Kushuyev, üç hafta önce Türkistan’dan İstanbul’a gelerek Kazakistan’ın 30. bağımsızlık yıl dönümüne ithaf ettiği bisiklet turuna başlamıştı. Bursa, Afyon, Antalya, Muğla ve İzmir’den sonra Ankara’ya geldi.

HABER : Ömer Cihad Kaya & Ankara

[UHA Haber Ajansı, 23 Temmuz 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.