ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Haydiko’dan Elbistan’daki sahipsiz sokak hayvanlarına anlamlı destek

Haydiko’dan Elbistan’daki sahipsiz sokak hayvanlarına anlamlı destek
3 Ağustos 2023
5
A+
A-

Depremin ilk günlerinden itibaren yoğun olarak Elbistan’da sahipsiz sokak hayvanları için çalışmalar yapan Haydiko (Hayvanları Doğayı İnsanları Koruma ve Yasatma Derneği) önderliğinde, geçtiğimiz hafta sonu 200 civarı sahipsiz sokak hayvanı kısırlaştırıldı, hayvanların parazit uygulamaları ve kuduz aşılamaları yapıldı.

SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARINA ANLAMLI DESTEK - Güncel - Hatayın Güncel Haber  ve Resmi İlanlar Kaynağı Hatayekspres Gazetesi

UHA / İnternational News Agency  Haydiko Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Mucizeler Diyarı'nda atlara fısıldıyor - Son Dakika Haberleri İnternet

[Haydiko Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yılmaz,]

“Sahipsiz sokak hayvanlarının popülasyonunun artmasının önlenmesi, hayvanların yaşam kalitelerinin yükseltilip sağlıklı bir şekilde yaşamalarının sağlanması, kamu güvenliği ve insan-hayvan çatışmasının önüne geçilmesi için kısırlaştırmanın önemi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yaşanan büyük deprem sonrasında Elbistan Belediyesi ile yapmış olduğumuz işbirliği çerçevesinde depremin ilk günlerinden itibaren sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmeleri, ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin verilmesi hususunda çalışmalar yapıyorduk. Bunlara ek olarak hafta sonu başladığımız kısırlaştırma çalışmalarımızla Elbistan’da hayvan sayısının kontrolsüzce artmasının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlerle işbirliği halinde çalışan, destek olan başta Elbistan Belediyesi olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.