ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Havucum.com’un yeni anketine katılanların yüzde 73’ü zorunlu araç sigortasını, yüzde 66’sı da DASK sigortasını yaptırıyor.

Havucum.com’un yeni anketine katılanların yüzde 73’ü zorunlu araç sigortasını, yüzde 66’sı da DASK sigortasını yaptırıyor.
2 Eylül 2021
567
A+
A-

UHA HABER / Gelişen teknolojiler sayesinde araştırma dünyasında öne çıkan online anketlerin daha fazla kişiyle, daha kısa sürede ve daha az maliyetle yapılmasını sağlayan Havucum.com, sigortalarla ilgili gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

Hayatta yaşanabilecek birçok soruna karşı finansal koruma sunan sigortalar, bireylerin mali planlamalarında önemli rol oynayabiliyor.

Online anketlerle daha geniş bir kitleye ulaşarak araştırmaların daha kısa sürede ve daha az maliyetle gerçekleşmesini sağlayan Havucum.com da bu sebeple sigorta konusunda tüketicilerin davranışlarıyla ilgili anket gerçekleştirdi.

Ankete göre katılımcıların yüzde 73’ü zorunlu trafik sigortasını yaptırırken aracı olup da zorunlu trafik sigortasını yaptırmayı düşünmeyenler ise yüzde 3’lük bir kesimi oluşturuyor. Trafik sigortasını yaptırmayanların yüzde 97’si bu sigortayı özel aracı olmadığı için yapmadığını söylüyor.

Kamu ve özel sigorta şirketleri arasında neredeyse eşit bir dağılım var
Katılımcıların yüzde 42’si kamu, yüzde 58’i özel sigorta şirketine bağlı olduğunu belirtirken, tamamlayıcı sağlık sigortası olanların oranı ise yüzde 44’e ulaştı. Katılımcıların yüzde 66’sı zorunlu sigortalar arasında bulunan DASK sigortasını yaptırdığını belirtiyor.

Araştırmanın ardından kasko yaptıranların oranının yüzde 49 ve ev sigortası yaptıranların oranının da yüzde 52 olduğu ortaya çıktı. Katılımcılara ev sigortası yaptırmama nedeni sorulduğunda ise yüzde 60’ı kendine ait bir evi olmadığını, yüzde 33’ü sigorta yaptırmayı düşünmediğini, yüzde 7’si ise ekonomik koşulları el vermediği için sigorta yaptıramadığını paylaşıyor.

Araştırmada sigorta poliçelerine ayrılan bütçe de yer alıyor
Katılımcılara yıllık poliçe maliyeti sorulduğunda ise yüzde 39’u 0-2.000TL arası, yüzde 37’si 2.001- 5.000TL arası ve yüzde 17’si 5.001-10.000 TL arası olduğunu belirtirken, yüzde 7’lik bir kesim de poliçe maliyetinin 10.000 TL’den fazla olduğunu aktarıyor.

Yeni araştırmanın bulgularıyla ilgili görüşlerini aktaran Havucum.com Kurucu Ortağı Deniz Alpay, “Emek vererek, çalışarak, yeri geldiğinde detaylı planlamalar yaparak satın alınan konut, araç gibi varlıklar neredeyse herkes için fazlasıyla önemli. Öte yandan talihsiz durumlar da hayatın bir parçası. Sigortalar işte bu gibi durumlarda maddi zararı en az seviyeye indirmek için var. Dolayısıyla zorunlulara ek olarak gerekli diğer sigortaları yaptırmak da çok önemli. Anketten çıkan sonuçlara göre tüketicilerde bu bilincin olduğu görülüyor ancak yine de bu alanda atılması gereken adımlar bulunuyor” dedi.


     
HABER : Sezin BULUM & İstanbul

***

Havucum.com hakkında
Temeli 2018’de atılan, faaliyetlerine de 2019’da başlayan havucum.com, teknoloji ve araştırma alanında 10 yıldan fazla uzmanlığı bulunan olan dört kişi tarafından kurulmuştur. Platformuna kayıtlı 215.000’den fazla üyesi bulunan havucum.com, gelişen teknolojiler sayesinde araştırma dünyasında öne çıkan online anketlerin daha fazla kişiyle, daha kısa sürede ve daha az maliyetle yapılmasını sağlamaktadır. Platforma ücretsiz üye olabilen kişiler, bu anketler sayesinde ek kazanç elde edebilmektedir. Genç ve dinamik yapısıyla pazarın ihtiyaçlarını, elinde bulundurduğu araştırma ve teknoloji gücüyle harmanlayarak pazara yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen havucum.com’un DIN EN ISO 20252:2019 ve DIN EN ISO 9001:2015 yönetim sistem sertifikaları bulunmaktadır.

[UHA Haber Ajansı, 02 Eylül 2021]

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.