ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

EYDK, Asya’da etki yatırım ekosisteminin inşasını odağına alan AVPN Konferansı’na katıldı

EYDK, Asya’da etki yatırım ekosisteminin inşasını odağına alan AVPN Konferansı’na katıldı
25 Haziran 2022
413
A+
A-

ENDONEZYA – UHA HABER / Ulusal Danışma Kurullarının aracılığıyla düzenlenen AVPN Konferansı’nda Türkiye’den EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil konuşmacı olarak yer aldı. Ulusal Danışma Kurulları; etki ürünü inovasyonu, politika savunuculuğu ve Asya’nın gelişmekte olan pazarlarında SKA’lara (Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları) daha fazla sermaye yönlendirme yoluyla etki yatırımı hareketini etkileyecek. 21-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Bali Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 4 günlük AVPN (Asya Sosyal Girişim Ağı) konferansı Asya Pasifik bölgesindeki üyelerin etkinliğini artırmak için her türlü katılımı kucaklayan ve özel, kamu ve sosyal sektörleri de kapsayan bir platform. AVPN Konferansı’na Türkiye’den Etki Yatırımı Danışma Kurulu EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil konuşmacı olarak katıldı.

 Singapur merkezli ve 35 ülkeden 600’den fazla üyeye sahip AVPN, Asya’nın 1 numaralı fon sağlayıcı ağı olarak Asya’da canlı ve yüksek etkili bir sosyal yatırım topluluğu oluşturmayı hedefliyor.

AVPN’in misyonu, hayırseverlik ve sosyal yatırıma daha stratejik, işbirlikçi ve sonuç odaklı bir yaklaşıma katkıda bulunmak. Bunu başarmak için sosyal sektöre finansal, beşeri ve entelektüel sermaye akışını artırmayı ve sermayenin mümkün olduğunca etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Etkiyap İcra Kurulu Başkanı & EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil, 'Yatırım  modeli olarak etki yatırımına ilgi büyük' EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil “Bilgi paylaşmak, stratejik ortaklıklar kurmak ve sosyo-ekonomik zorlukları geniş ölçekte ele almak için dünyanın dört bir yanından fon sağlayıcıları ve kaynak sağlayıcıları bir araya getiren Asya’daki en büyük sosyal yatırım toplantısı bu alanda yılın en büyük etkinliklerinden biri. Konferansın özel sermaye ve kurumsal yatırımlar ile önümüzdeki on yılda etki yatırımlarını etkileyeceğine inanıyoruz.”       6’dan fazla genel kurul, 42 ara oturum, çalıştaylar, ağ oluşturma deneyimleri ve küçük grup oturumlarını içeren AVPN Küresel Konferansı 2022’nin gündemi, bölgedeki en acil zorlukları temsil eden tematik alanlara derinlemesine bir analiz sağlayacak. Konferansın odak noktaları iklim eylemi, cinsiyet, sağlık-beslenme ve ekonomik fırsatları olarak belirlendi. EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil’in yanısıra Japonya Fon Toplama Derneği ve GSG Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Masataka Uo, Etki Yatırımı Küresel Yönlendirme Grubu- Pazar Geliştirmeden Sorumlu Başkan Krisztina Tora ve SKA Asya-Pasifik Etki Uzmanı UNDP Devahuti Choudhury de konferansın konuşmacıları arasında yer aldı.

 Konferansta Türkiye’yi temsil eden Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK), ülkemizde etki yatırımlarının gelişmesini kolaylaştıran bir platform görevi görüyor. Temel amacı, tüm paydaşların ortak bir dil etrafında toplanmasını sağlamak ve Türkiye’deki etki yatırım alanlarının haritasını çıkarmak. EYDK, bu konuda gerekli altyapının geliştirilmesine büyük önem veriyor. Altyapı geliştirme çalışmaları kapsamında ulusal bir etki ölçüm çerçevesinin oluşturulmasının kritik bir rol oynadığına inanan EYDK, politika geliştirme ve katılım süreçlerini desteklerken karşılıklı yarar sağlayan küresel, bölgesel ve yerel ortaklıklar da kuruyor.

 HABER : Sezin BULUMEtki Yatırımı Danışma Kurulu hakkında   Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK), 34 lider kurumun bir araya gelmesiyle kurulmuştur. EYDK, tüm paydaşları buluşturarak etki yatırımını Türkiye’de ana akım bir yatırım modeli haline getirmeyi amaçlamaktadır. Küresel etki yatırımı ekosistemine Türkiye’nin süratle dahil olması ve bu alanda uluslararası iş birliklerine, modellere ve projelere imza atabilmesi temel hedefidir. EYDK, politika geliştirme ve uygulama süreçlerini desteklemek ve karşılıklı fayda sağlayan küresel, bölgesel ve yerel ortaklıklar kurmak üzere çalışmaktadır. www.eydk.org

[UHA Haber Ajansı, 25 Haziran 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.