ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bakan Göktaş : “Ulusal Vefa Programımız ile 2023 yılı içerisinde 127.720 yaşlı ve engelli vatandaşımızın temel ihtiyaçlarını karşıladık”

Bakan Göktaş : “Ulusal Vefa Programımız ile 2023 yılı içerisinde 127.720 yaşlı ve engelli vatandaşımızın temel ihtiyaçlarını karşıladık”
1 Ocak 2024
7
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ulusal Vefa Programı ile bu yıl içerisinde 127.720 yaşlı ve engelli vatandaşın temel ve zaruri ihtiyaçlarının karşılandığını açıkladı.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiBakan Göktaş, Ulusal Vefa Programı ileMAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'IN BAKAN OLMASI BELÇİKA BASININDA - Gündem Belçika ihtiyaç sahibi olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve kendi öz bakımını yerine getiremeyen yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı bulunan vatandaşları yalnız bırakmadıklarını bildirdi.

7.062 personel ile Ulusal Vefa Programı’nı sürdürdüklerini kaydeden Bakan Göktaş, “Ulusal Vefa Programı ile 2023 yılı içerisinde 127.720 yaşlı ve engelli vatandaşın evdeki temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşıladık. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın hanelerini düzenli bir şekilde ziyaret ederek, ev ve kişisel temizliklerini sağladı. Bu doğrultuda ulusal program haline dönüştürülen ve ülke genelinde uygulanan destek için belirli periyotlarla olmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına sadece bu yıl toplamda 1,6 milyar TL kaynak aktardık” ifadelerini kullandı.

Ulusal Vefa Programı kapsamında öncelik sırasının ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarda olduğunu belirten Bakan Göktaş, detayları şu şekilde açıkladı:

Türkiye Yüzyılı vizyonu ile hiç kimseyi geride bırakmayan toplum anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda Ulusal Vefa Programımız ile yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayan 60 yaş üstü kişilerin yaşadığı haneler ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu olan kişilerin bulunduğu hanelerde ihtiyaçları gideriyoruz.

Sosyal hizmet faaliyetlerini her bir vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sürdürdüklerini belirten Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza her türlü desteği sunmaya hazırız. Bu kapsamda sosyal hizmet modellerimizi ihtiyaç ve talepler doğrultusunda geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.