ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Aydın, “Türkiye Yüzyılını inşa edecek kadrolara olan inancımız tam!”

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Aydın, “Türkiye Yüzyılını inşa edecek kadrolara olan inancımız tam!”
13 Haziran 2023
39
A+
A-

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabineyi Uluslararası Haber Ajansı (UHA)‘dan Haber ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa SALMAN’a değerlendirdi.

UHA / İnternational News Agency

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok deneyimli bir lider olduğunu belirten ASKON Genel Başkanı Aydın, Türkiye Yüzyılı’na yakışır kadroları ince eleyip sık dokunarak oluşturulduğunun aşikâr olduğunu açıkladı.

Özellikle enflasyonla ve faizle mücadeleden taviz verilmemesini beklediklerini dile getiren Orhan Aydın, “üreterek büyüyen Türkiye hedefinden vaz geçilmemesini temenni ediyoruz. Omuzlarında yük ağır, sorumlulukları büyük, Türkiye Yüzyılını inşa edecek kadrolara olan inancımız tam. Ülkemize ve milletimize hayırlı olun” dileğinde bulundu.

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın: 2023'te nitelikli üreten kazanacak

Kabine piyasalarca çok çabuk kabul görecektir

ASKON Genel Başkanı Aydın konuya ilişkin şunları ifade etti;

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan politikalarını sürekli eser siyaseti üzerine yürütmüştür. Bunca tecrübenin ardından Türkiye Yüzyılı kavramı içerisinde eser siyasetinin yanında Cumhuriyetin yüzüncü yılında Türk mührünü cihana vuracak bir Türkiye’den bahsedilmektedir. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız yılların deneyimi ile şüphesiz yeni kabinesini oluşturmuş gözüküyor .Ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil genç bir ismi bakan yapmasından da bunu rahatlıkla görebilmekteyiz. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanlığına Mehmet Şimşek gibi çok deneyimli bir ismin getirilmesi piyasalarca çok çabuk kabul görecektir”.

Öncelik enflasyon ve ülkenin yenden inşası olmalıdır
“Yeni kabinenin öncelikleri arasında halkın alım gücü gücünü yükseltecek uygulamalara ağırlık vererek öncelikle enflasyonu tek hanelere düşürmek olacaktır” diyen ASKON Genel Başkanı Aydın, Deprem bölgesi yeniden inşa edilirken deprem bölgesinde yer alan Türkiye’nin genelinde de inşa çalışmaları yürütüleceğini, buna mukabil yatırım ve üretim odaklı ekonomi modeli ile daha çok üreten ve ürettiğini daha çok pazara sunabilen bir Türkiye’yi beklediklerini ifade etti.

Başkan Orhan Aydın, “Yine ha keza küresel bağlamda denge siyaseti gözeterek önceliklerimizden taviz vermeden gelişmiş ülkelerle entegre bir şekilde ticaretimizi artırılmalı ve ikili ilişkilerimizi daha da güçlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Faizle mücadeleden ve üreten Türkiye’den taviz verilmemeli
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye’nün tüm Dünya’ya rüştünü ispatlamış bir ülke olduğunu hatırlatarak, eskisinden çok daha saygı ve kabul göreceğini ve prangalarından kurtulmuş kendi hür politikalarını uygulayabilecek kapasitede olduğunun aqltını çizdi.

(ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, “Bu nedenle İş insanları olarak faizle mücadeleden taviz verilememesini ve üreterek büyüyen Türkiye hedefinden vazgeçilmemesini temenni ediyoruz. Bütün bu dinamikler ve bilinç ile çalışacak kadroların başarılı olacağına inancımız tamdır. Yeni kabinenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Gazeteci* Mustafa SALMAN

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.