ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ali Babacan, AK Parti üyesi olduğu dönemde Erdoğan’a karşı Gül’ün adaylığı için çalışma yaptığını itiraf etti

Ali Babacan, AK Parti üyesi olduğu dönemde Erdoğan’a karşı Gül’ün adaylığı için çalışma yaptığını itiraf etti
11 Mayıs 2021
488
A+
A-

UHA HABER / Ali Babacan, henüz AK Parti üyesi olduğu dönemde muhalefetin ortak Cumhurbaşkanı adayı için çalıştığını itiraf etti.

(UHA)Uluslararası Haber Ajansı‘nın ‘AKŞAM Gazetesi‘ne dayandırdığı haberinde, 2019 yılında AK Parti üyeliğinden ayrılan Ali Babacan, 2018 yılında Abdullah Gül’e ortak adaylık teklifi götürülmesi çalışmalarının “tam da göbeğinde” olduğunu şu sözlerle anlattı: “Görünür değildim ben, ama tam göbeğindeydim.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, henüz AK Parti üyesi olduğu 2018 yılında Abdullah Gül’ün muhalefet partilerinin ortak adayı olması için sürdürülen görüşmelerin “tam da göbeğinde” olduğunu itiraf etti.

Halk TV’de bir programa katılan Ali Babacan, 2018’de Recep Tayyip Erdoğan’a karşı muhalefet ortak aday teşebbüsü olduğunu belirterek, “Bu girişim olmadı, ülke tam beş yıl kaybetti.” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın “Siz de o tarih itibarıyla o çalışmaların içerisindesiniz diye anlıyorum.” sözlerine yanıt veren Ali Babacan, “Tabii ki, tabii ki. Tam göbeğindeydik. Görünür değildim ben, ama tam göbeğindeydim.” ifadelerini kullandı.

İsmail Saymaz ise, bu yanıtın üzerine “Çok iyi, sırlarınızı döktünüz ortaya.” dedi.

AK Parti üyeliğinden 2019’da ayrılan Ali Babacan, 2018 yılında muhalefetin Recep Tayyip Erdoğan’a karşı ortak bir aday çıkarması için çalıştığını, ancak başarılı olamadıklarını şu sözlerle dile getirdi:

“Abdullah Gül’e ortak adaylığın teklif edildiği ortamda ben de vardım. Ortak adaylığını teklif edenleri topladığınızda rahatlıkla seçimi kazanabilecek bir tablo vardı. O gün gelip de ‘Siz ortak aday olursanız biz sizi destekleyeceğiz’ diyenler son güne kadar sözlerinin arkasında dursaydı o gün o iş olurdu.

***

Neden https://www.uhahaberajansi.com/?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün  https://www.uhahaberajansi.com/’a Abone Ol.

https://www.uhahaberajansi.com/; seninle güçlü, seninle özgür!

[UHA Haber Ajansı, 11 Mayıs 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.