ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
09:18 Gazeteci-Editör Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı ‘Sabah kahvesi’
09:02 Gazeteci-Editör Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı ‘Sabah kahvesi’
08:21 Gazeteci-Editör Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı ‘Sabah kahvesi’
00:56 Selçuk Bayraktar: Tam bağımsız bir Türkiye için Milli Teknoloji Hamlesi
00:55 Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin,
00:55 CHP Lideri Özgür Özel: “Türkiye’den Birileri Kıbrıs Seçimlerini Manipüle Etmeye Kalkarsa Karşısında CHP’yi Bulacaklar”
00:47 Trump’tan Biden’ın çekilme kararına ilk yorum: ‘Sahtekar Joe zaten başkan olmaya uygun değildi’
00:45 Demiryollarında elektrikli dönüşüm
00:38 Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu 2 basamak arttırarak B1’e yükseltti
00:35 Hayvan hakkı savunucuları: Yasayı sokakta biz yazacağız!
00:34 Türksat 6A ilk kez antenlerini açtı
00:30 CHP Lideri Özgür Özel: “Türkiye’den Birileri Kıbrıs Seçimlerini Manipüle Etmeye Kalkarsa Karşısında CHP’yi Bulacaklar”
00:28 Trump, politikacıların Van Gogh’u, Devrimcilerin Che Guevara’sı mı olacak?
00:27 Suriye ve Irak’ın kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi
00:17 5 Soru: 15 Temmuz Darbe Girişimi -II-
00:10 TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta!
00:02 ABD seçimleri: Biden, başkanlık yarışından çekildiğini açıkladı
00:54 ABD, İsrail ve Filistin Refah Sınır Kapısını Görüştü
00:54 Bakan Kacır: Çözüm teknolojide tam bağımsızlık hedefiyle Milli Teknoloji Hamlesi
00:41 Uluslararası Koalisyon güçleri, Suriye’nin doğusunda Fırat Nehri boyunca gözetleme kuleleri kurdu
TÜMÜNÜ GÖSTER →

2023 seçimleri hata kaldırmaz

2023 seçimleri hata kaldırmaz
11 Mayıs 2021
457
A+
A-

UHA HABER / AKŞAM Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, Muhalefetin, 2023 seçimlerine iki temel başlık altında geliştirdiği iddialarla hazırlandığının altını çizerek, bunlardan birinin ‘ekonomi’, diğerinin de ‘demokrasi’ olduğuna dikkat çekti.

Kurtuluş Tayiz'den "memlekete baktıkça içi kan ağlayan" Ali Babacan'a  okkalı cevap!Yazar Kurtuluş Tayiz, köşesinde kaleme aldığı ‘2023 seçimleri hata kaldırmaz‘ başlıklı yazısında, Muhalefetin 31 Mart yerel seçimlerinde, bu propaganda silahlarını etkili şekilde kullandıklarını hatırlattı.

“Hatırlayacak olursak; ABD’yle 2018’de yaşanan siyasi gerilim ekonomiyi fazlasıyla olumsuz etkiledi” diyen Kurtuluş Tayiz, “Kur operasyonlarıyla döviz fırladı. Artan enflasyon pazara, markete ve dolayısıyla vatandaşın cebine yansıdı. Muhalefet, bu durumu 31 Mart seçimlerinde kullanarak seçmeni kendi lehinde etkilemeye çalıştı. İstanbul ve Ankara’daki muhalefet adayları, bazı siyasi uygulamaları da bahane ederek “mağduriyeti” oynayınca, AK Parti beklenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kaldı”ğını aktardı.

Kurtuluş Tayiz, Yerel seçimlerde AK Parti’ye karşı birleşen muhalefetin, dış fonlardan beslenen bazı medya gruplarının sınırsız yalan üretimi ve dezenformasyon çalışmalarıyla kendilerinin bile beklemediği bir sonucu yakaladığını ifade etti.

31 Mart yerel seçim sonuçlarının, muhalefeti hiç olmadığı kadar umutlandırdığını belirten Kurtuluş Tayiz, 2023 seçimleri için de aynı yoldan, aynı argümanları kullanarak başarıya ulaşmak istediklerini, Pandeminin getirdiği ekonomik sıkıntıları ve moral bozukluğunu “yolsuzluk” iddialarıyla tırmandırarak 2023 seçimlerinde kullanmaya hazırlandığının altını çizdi.

Kurtuluş Tayiz, “Elbette, ekonomik sorunlar tek başına yeterli etkiyi uyandırmayacağından, bunu “demokrasi” propagandasıyla tamamlayacaklar. Cumhurbaşkanlığı sistemini “otoriter yönetim” söylemiyle hedef alacak; sistematik olarak “baskı”, “adaletsizlik” ve “yasaklar”dan şikayet edecekler. Gençleri ve seküler çevreleri “demokrasi” söylemiyle, muhafazakar kesimleri de “ekonomi” ve “yolsuzluk” yalanlarıyla etkilemeye çalışacaklar” dedi.

“Şimdiden seçmen zihnini bu kavramlarla (baskıcı, zorba, adaletsiz, yolsuzluk) yüklüyorlar” diyen Kurtuluş Tayiz, Kamuoyuna yeterince iyi anlatılamayan pek çok uygulamanın da muhalefetin değirmenine su taşıdığına dikkat çekti.

Kurtuluş Tayiz, Sonuçta seçmenin kararının, geçen zaman süresince oluşan kanaatlere, yargılara ve algılara dayandığını dile getirerek, “Neyin doğru neyin yanlış olduğundan ziyade, neyin nasıl anlaşıldığı ve benimsendiğine bakmak gerekli” dedi

Muhalefetin arkasındaki üst aklın algı mühendisliği konusunda fazlasıyla kabiliyetli olduğunun bir gerçek olduğuna vurgu yapan Kurtuluş Tayiz, Zamanında ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel hayat damarlarına sızarak nüfuz eder hale geldiklerini ve kurulmuş hazır bir mekanizmaları olduğunu açıkladı.

Kurtuluş Tayiz'den "memlekete baktıkça içi kan ağlayan" Ali Babacan'a  okkalı cevap!Kurtuluş Tayiz, şöyle devam etti:

“Gerçek şu ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki AK Parti, 2002’de iktidarı devraldığında ortada neredeyse devlet vasfını da yitirmiş bir enkaz vardı. Ekonomi de batıktı, devlet de. Bu ülkeyi yeniden ayağa kaldıran Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti oldu. Eskiden devlet varlığı tartışmalıydı; oysa şimdi bölgesel güç ve küresel aktör olan bir Türkiye var”.

“Pandemi şartlarında iktidarda CHP ve ortakları olsaydı, tarihin en büyük yıkımını yaşardı bu ülke” diyen Kurtuluş Tayiz, İktidarda, küresel kriz ortamında bile Türkiye’yi sağlam bir şekilde ayakta tutmayı başaran, büyüten, güçlendiren bir lider olduğunun altını çizdi.

Kurtuluş Tayiz, ‘2023 seçimleri hata kaldırmaz‘ başlıklı yazısında şunları aktardı:

“Ama algı görecelidir. Dünün gerçeklerinden habersiz büyük bir genç nüfus var. Ekonomiden canı yanmış ve muhalefetin ajitasyonundan olumsuz etkilenen büyük bir kitle var. Ve bu kesimlerin iktidardan beklentileri de çok fazla ve farklı. Bu algı dünyasını gözeterek siyasi mücadele vermek zorunda her parti.

2013’ten bu yana toplumu AK Parti ve Erdoğan’a karşı dolduruyorlar. ABD güdümlü FETÖ’nün geliştirdiği karşı propaganda seçmen nezdinde bugüne kadar sonuç vermedi şüphesiz. Ama yükleme sistematik olarak sürüyor, aralıksız bir şekilde devam ediyor”.

AKŞAM Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, Muhalefetin, devamlı bir şekilde “baskı, zorbalık, adaletsizlik, yolsuzluk, otoriter yönetim” vs. söylemleriyle seçmeni baskı altına almaya, maniple etmeye ve 2023 seçimleri için yüklemeye çabaladığını hatırlatarak, Seçmen zihninde bu propagandanın karşılık bulmaması için iktidarın da çok daha dikkatli hareket etmesi gerektiğini ve muhalefetin değirmenine su taşıyacak uygulamalardan da kaçınmasının şart olduğunu kaydetti.

HABER : Ataner YÜCE & Emekli TRT Muhabiri

***

Neden https://www.uhahaberajansi.com/?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün  https://www.uhahaberajansi.com/’a Abone Ol.

https://www.uhahaberajansi.com/; seninle güçlü, seninle özgür!

[UHA Haber Ajansı, 11 Mayıs 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.