ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
00:09 İsrail’in Gazze’yi bombalaması sonucu 17 Filistinli hayatını kaybetti
00:01 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin halkı, bir bayramı daha yine buruk geçiriyor
00:01 Bayram tatilinin ilk 3 gününde yaşanan kazalarda 22 kişi hayatını kaybetti
10:44 Özbekistan ve Avrupa Komisyonu, Orta Koridor kapsamında işbirliğini görüştü
09:39 Suudi Arabistan: Bu yıl 1 milyon 800 bin hacı adayı geldi
08:55 İklim Değişikliği Azaltım Stratejileri
07:01 Aliyev: “Orta Koridor’un potansiyeli bugün dünyada çok rağbet görüyor”
00:55 Lübnan ve güneyindeki savaşın sınırlarına dair bazı notlar
00:39 Hakkari Belediyesine kayyım atanması TRT 1 ekranlarında
00:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır”
00:33 Avrupa Parlamentosu Seçimleri: Aşırı Sağın Yükselişi
00:28 Lübnanlılar ilan edilmemiş bir ‘ateşkesten’ yararlanarak güneyi ziyaret etti
00:20 İsrail’in Gazze’nin kuzeyine düzenlediği saldırılarda 2 kişi öldü, 13 kişi yaralandı
10:00 Serbest gazeteciler için telif programlarında son durum: Haberciler anlatıyor
09:42 Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Beraberindeki TSK Komuta Kademesi Kurban Bayramı’nı Mehmetçiklerle Karşıladı
09:21 Su Yönetiminde yetki karmaşası artacak!
08:50 Türk kimliği
00:52 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve G-7 Liderler Zirvesi
00:44 İletişim Başkanı Fahrettin Altun G7’ye ilişkin makale kaleme aldı
00:37 “TCG Tarsus” Mavi Vatan’ın korunmasında kesintisiz mesai yapıyor
TÜMÜNÜ GÖSTER →

5G ile şehir içi veri merkezlerinin önemi artıyor

5G ile şehir içi veri merkezlerinin önemi artıyor
8 Aralık 2021
4.108
A+
A-

İSTANBUL-UHA HABER / Mobil iletişimin yaygınlaşması için oluşturulan hücresel iletişim şebekelerinin sonuncusu olan 5G teknolojisi; daha yüksek sayıda veri merkezlerine, uç bilişime ve yeni şartlarda ortaya çıkan güvenlik ihtiyaçlarına cevap verecek yeni veri merkezi çözümlerine ihtiyacı artıracak.

Premier DC Veri Merkezi ve Sadece Hosting Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı, yakın gelecekte tanışacağımız 5G teknolojisinin, bireysel ve kurumsal kullanıcılara yakın mesafelerde bulunan veri merkezlerinin önemini gün geçtikçe artırdığını söylüyor. 

[Premier DC Veri Merkezi ve Sadece Hosting Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı]

Sadi Abalı, , (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, “Yakın gelecekte hayatımıza girecek olan 5G teknolojisi, kablosuz bağlantıya sahip her şey üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak” dedi.

4G’den çok daha hızlı bir veri iletişimi sağlayacak olan bu teknolojiyle, nesnelerin internetine ve otonom sistemlere dayalı hizmetler güçlenirken, insanların daha çok robot teknolojilerini ve makineleri kontrol ettiği bir dünyaya geçiş olacağını söyleyen Premier DC Veri Merkezi ve Sadece Hosting Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı, veri merkezlerinin önemi çok daha fazla artarken, yeni çözümlerin de kullanıcılara yakın noktalarda ve çok sayıda veri merkezlerine ihtiyacı beraberinde getireceğinin altını çizdi.

5G nedir, özellikleri neler? 5G teknolojisiyle ilgili bilgiler... - Teknoloji Haberleri Premier DC Veri Merkezi ve Sadece Hosting Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı, bu yeni teknolojinin veri merkezlerine olan etkisinin önemine değinerek şunları aktardı:

“Yönetilen hizmetlerin ve bulut hizmetlerinin giderek öne çıktığı dönemleri yaşıyoruz. Yakın bir gelecekte tanışacağımız 5G teknolojisi, veri merkezlerinin önemini gün geçtikçe artırıyor. Veri işleme ve veri analitiği konularında genel bulut hizmetlerinin yanı sıra özel bulut alanlarının oluşturulması ve sunucu barındırma hizmetlerine gösterilen ilgi artıyor” dedi.

Yapay zeka, 5G teknolojisi üzerinde hayat bulacak!

“Akıllı telefonlar, tabletler ve kişisel bilgisayarlar (PC), yoğun birer veri toplama cihazları olmakla birlikte, hızlı hesaplama gerektiren analitik işlemler için pek de uygun değiller” diye konuşan Sadi Abalı, Yapay zekâ, IoT ve benzeri yoğun işlem gücü isteyen konularda bulutta, yani veri merkezinde işlem gören uygulamaların da artacağına dikkat çekti.

Sadi Abalı,  5G teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla, altyapılardaki siber tehdit yüzeylerinin de büyük bir hızla büyümeye devam edeceğini ve gerek uç noktalara hizmet eden veri merkezlerinde, gerekse kullanıcıların bulunduğu noktalardaki güvenlik önlemlerinin çok daha önemli hale geleceğini belirtti.

İşletmelerin de ağ altyapılarındaki zararlı trafiği henüz ağda fazla ilerlemeden en kısa mesafede ve en kısa sürede algılamak ve durdurmak için birçok yeni önlem almak zorunda kalacağını hatırlatan Premier DC Veri Merkezi ve Sadece Hosting Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı, “Uç noktalarda ve uzaktan çalışmada işletmeler bugünkü durumda dahi çok zayıf. Buna karşı şu anda harekete geçmeleri ve önlemler almaları gerekir” dedi.

HABER : Sezin BULUM

***  Premier DC Veri Merkezi hakkında     Bilişim teknolojileri yatırımcısı Premier DC, aldığı ödüller ve yatırımlarla Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli bilişim markalarından biri haline gelen SadeceHosting’i kendi bünyesine kattı ve “Sh” markası altında A’dan Z’ye yeniden yapılandırdı. Türkiye’nin bölgesel veri üssü olma hedefine veriyi kullanma kapasitesi ve rakipsiz altyapısıyla rehberlik edecek olan Premier DC Veri Merkezi, halihazırda 50000+ Web Hosting, 4000+ Cloud Server, 6000+ Fiziksel Sunucu ve 100 Gbit üzeri aktif erişimle hizmet sağlıyor. Premier DC Veri Merkezi, Türkiye’nin önünde uzanan dördüncü sanayi devrimi yolculuğunda en temel veri yönetim ihtiyaçları arasında yer alan hız ve iş sürekliliğini, yaptığı akıllı yatırımlar ve geliştirdiği hizmet anlayışıyla veri odaklı bir gelecekte yer almak isteyen tüm kullanıcılara sunmaya hazır.       Sh Online hakkında  Aldığı ödüller ve yatırımlarla Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli bilişim markalarından biri haline gelen SadeceHosting, bilişim teknolojileri yatırımcısı Premier DC bünyesinde “Sh” markası altında A’dan Z’ye yeniden yapılandırdı. Türkiye’nin bölgesel veri üssü olma hedefine veriyi kullanma kapasitesi ve rakipsiz altyapısıyla rehberlik edecek olan SH, hâlihazırda 50000+ Web Hosting, 4000+ Cloud Server, 6000+ Fiziksel Sunucu ve 100 Gbit üzeri aktif erişimle hizmet sağlıyor.www.sh.com.tr  

[UHA Haber Ajansı, 08 Aralık 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.