ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İletişim Başkanı Altun, “İsrail son süreçte 95 gazeteciyi katletti”

İletişim Başkanı Altun, “İsrail son süreçte 95 gazeteciyi katletti”
22 Aralık 2023
20
A+
A-

İletişim Başkanı Altun: “Bugün İsrail’in bütün engellemelerine rağmen AA, Gazze’de muhteşem bir performans, habercilik, gazetecilik performansı sergilemeye devam ediyor ve devam edecek.” dedi.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CSO Ada Ankara’da Anadolu Ajansı (AA)’nın düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması “Istanbul Photo Awards 2023“ün dördüncü sergisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Fahrettin Altun, AA’nın fotoğraflarının artık bir küresel marka olduğunu, AA fotoğraf servisinin, dünyada haber üretim süreçlerine etki eden çok nitelikli medya üretim merkezi durumunda bulunduğunu söyledi. İletişim Başkanı Altun, “Bu yönüyle bizim gururumuzdur. Türkiye medyasının dünyaya açılan yüzüdür.” diye konuştu.

Bu markayla küresel alanda nitelikli işlere imza atma imkânı bulduklarını belirten İletişim Başkanı Altun, “AA’nın fotoğrafları, Türkiye’nin hakikat mücadelesinin önemli araçlarından, unsurlarından bir tanesidir. Günde ortalama 4 bin fotoğrafın üretildiği, gerçek bir medya fabrikasından bahsediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

İletişim Başkanı Altun, AA fotoğraflarının, teknik boyutları, sanatsal muhtevası yanında aynı zamanda belgesel özelliğiyle de son derece kaliteli ürünler ortaya koyduğunu söyledi.

AA’nın, Suriye iç savaşında ortaya çıkan sıkıntıları, zulümleri belgelediğini kaydeden İletişim Başkanı Altun, “Suriye iç savaşının ne menem bir süreç olduğu, neler yaşandığı bugün en çok AA fotoğraflarıyla hatırlanıyor.” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, pandemi dönemi, Rusya-Ukrayna Savaşı, en son da İsrail’in Gazze’deki saldırılarına ilişkin süreçlerde, AA’nın gayretlerinin, gerçekliğin, hakikatin anlaşılmasında, anlatılmasında hayati bir önem taşıdığını vurguladı.

İletişim Başkanı Altun, “Bugün İsrail’in bütün engellemelerine rağmen AA, Gazze’de muhteşem bir performans, habercilik, gazetecilik performansı sergilemeye devam ediyor ve devam edecek.” dedi.

“İsrail’in zulmünü bütün dünyaya duyurdular”

AA kameramanı Muntasır es-Savvaf’ın Gazze’de görevini yerine getirirken İsrail’in saldırılarında şehit düştüğünü, AA foto muhabiri Mustafa Haruf’un İsrail’in saldırısına maruz kaldığını, AA foto muhabiri Ali Jadallah’ın bütün ailesini İsrail’in saldırılarında kaybettiğini hatırlatan İletişim Başkanı Altun, “Bu kahramanlar, AA’nın bu yetkin insanları, ne yaptı? Gazetecilik yaptılar, haberin, gerçeğin, hakikatin peşinde koştular. Bunu yaparken mazlum Gazze halkının sesini bütün dünyaya duyurdular, İsrail’in zulmünü de bütün dünyaya duyurdular.” şeklinde konuştu.

İletişim Başkanı Altun, tarihi boyunca birçok gazetecinin ölümüne neden olan İsrail’in son süreçte de 95 gazeteciyi katlettiğini ifade etti.

İletişim Başkanı Altun, İsrail’in zulümlerine karşı çok güçlü bir şekilde mücadele verilmesi gerektiğini vurgulayarak “Sayın Cumhurbaşkanımızın mücadelesi budur ve Türkiye’nin güçlenme mücadelesi aynı zamanda İsrail zulmü dâhil olmak üzere dünyadaki zulümleri sonlandırmaya, küresel, bölgesel barışı teminat altına almaya yönelik girişimlerdir.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.