ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İletişim Başkanı Altun, “Türkiye markasını güçlendirmek birinci hedefimizdir“

İletişim Başkanı Altun, “Türkiye markasını güçlendirmek birinci hedefimizdir“
8 Ocak 2024
8
A+
A-

Bismillâhirrahmanirrahîm;

İletişim Başkanı Altun sosyal medya hesabından Kamu Diplomasisi Koordinasyon Kurulu toplantısına ilişkin paylaşımda bulundu.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiİletişim Başkanı Fahrettin Altun, paylaşımda, Kamu Diplomasisi Koordinasyon Kurulu’nun, bu anlamda kamu diplomasisinin kurumsallaşması ve devletin bütün kademelerinde etkin şekilde uygulanabilmesi için bir çatı kuruluş olarak faaliyet gösterdiğini ve kurulun varlığı, kamu diplomasisi faaliyetlerinin daha sistematik şekilde hayata geçirilmesinin, bütün kurum ve kuruluşların iş birliği içerisinde hareket etmesi açısından büyük bir önem taşıdığını dile getirdi.

“Türkiye markasını güçlendirmek birinci hedefimizdir“

Türkiye markasını güçlendirmenin birinci hedefleri olduğunun altını çizen Altun, “Bu hedef doğrultusunda, kamu diplomasisi çalışmalarımız her şeyden önce doğru ve etkin enformasyon sağlamak, iletişimi stratejik bir akılla gerçekleştirmek ve ülkemizin sahip olduğu akıllı güç potansiyelini en üst düzeyde kullanmak üzere hayata geçirilmeye çalışılmaktadır” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın yürüttüğü lider diplomasisiyle krizlerin çözümü noktasında Türkiye etkin bir arabuluculukla küresel alanda bir aktör olarak varlık gösteriyor. Burada birçok uluslararası aktörle Cumhurbaşkanımızın diyaloğunu sürdürebilmesi, etkin bir diplomasi faaliyeti yürütebilmesi en önemli imkânlarımızdan bir tanesi.

Türkiye’nin genel anlamda sahip olduğu güçlü liderlik ve siyasi istikrarla birlikte biz, bu krizli bölgede ve dünyada bir etkin varlık gösterebilme imkânına sahip oluyoruz. Bu imkân, hiç kuşkusuz bizim kamu diplomasisi faaliyetlerimizde kendisine referans verdiğimiz en güçlü kaynağımız.

Kamu Diplomasisi Kurulumuzun dördüncü toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyor, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.