ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

12 Mehmetçiğin şehit olduğu kalleş pusularda PENTAGON ve MOSSAD iş birliği!

12 Mehmetçiğin şehit olduğu kalleş pusularda PENTAGON ve MOSSAD iş birliği!
2 Ocak 2024
11
A+
A-

ABD ve İsrail modern silahlar vererek PKK/YPG’li teröristleri Suriye’de ABD Özel Kuvvetleri savaş eğitmenleri tarafından icra edilen gizemli tatbikatların hedefinde Türkiye’nin olduğu Irak’ta 12 kahraman Mehmetçiğin şehit edilmesi ile ortaya çıktı.

UHA /  İnternational News Agency

Bülent Orakoğlu kimdir? Ne iş yaptı?

Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı ve Gazeteci-Yazar Bülent Orakoğlu kaleme aldığı, “12 Mehmetçiğin şehit olduğu kalleş pusularda PENTAGON ve MOSSAD iş birliği!” başlıklı yazısında, Türkiye’nin yüreğini yakan geçtiğimiz hafta sonu iki gündeki kalleş saldırıların arkasında hangi güçlerin olduğunun ortaya çıktığını yazdı.

ABD ve İsrail’in azmettirdiği teröristlerin Suriye’de özel eğitimden geçirildiğini yazan Bülent Orakoğlu. “Üslerimizin konumları uydudan PKK/YPG’li teröristlere iletildi. Saldırı PENTAGON- MOSSAD iş birliği ile planlandı. Saldırıda İsrail’li bir istihbarat albayı da aktif bir rol aldı” dedi.

Orakoğlu. Irak’ın kuzeyindeki üs bölgelerine sızma planının Suriye’de yapıldığını belirterek, Kamışlı’daki terör toplantısında Zap, Hakurk, Gara, Metina bölgelerindeki 7 nokta için eylem kararı alındığını, saldırıyı yöneten Welat, Hüseyin ve Helmet kod adlı teröristlerin Kamışlı’ya bağlı Dırbesiye’deki Rubaria askerî üssünden teknolojik donanım ve silahları ile birlikte Sincar’a getirildiğini yazdı.

Özel Kuvvetlerin emekli komutanlarından Mithat Işık’ın “Koalisyon ve PKK-YPG Irak’taki saldırının tatbikatını Suriye’de gerçekleştirdi. Deyrizor ve Kamışlı’daki tatbikatların ardından, teröristleri gece görüş dürbünleri ve karda batmayan botlar dâhil modern askerî donanım ve GPS desteği ile sahaya sürdüler” dediğini hatırlatan Bülent Orakoğlu, Saha kaynaklarının Suriye’nin kuzeyinde görevli bir İsrail albayı ile üç MOSSAD ajanının da eğitim ve saldırı sürecinde aktif rol aldığını dile getirdiğine dikkat çekti.

ABD'den PKK/YPG'li teröristler ile ortak tatbikat

YPG TERÖR ÖRGÜTÜNÜN IRAK SALDIRISINDAN GÜNLER ÖNCE ABD MERKEZ KUVVETLER KOMUTANI MİCHAEL CORELLA PKK KONTROLÜNDEKİ KAMIŞLI’YA GELDİ, TERÖR ELEBAŞI FERHAT ABDİ ŞAHİN’E DESTEK SÖZÜ VERDİ

PKK’nın Irak saldırısından birkaç gün önce ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Michael Corella’nın PKK kontrolündeki Kamışlı’ya geldiğini ifade eden Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı ve Gazeteci-Yazar Bülent Orakoğlu kaleme aldığı yazısında, şunları aktardı:

“PKK-YPG ile koalisyon güçlerinin gizemli tatbikatlarının sürdüğü günlerde işgal hattını ziyaret eden Corella, terör elebaşı Ferhat Abdi Şahin’e destek sözü verdi. Emekli komutan Mithat Işık “Suriye’deki tatbikatların hedefinde Türkiye’nin olduğu Irak saldırılarıyla gün yüzüne çıktı” diye konuştu. ABD ve müttefiklerinin 8 yıl boyunca Suriye’ye yığdığı silah ve teçhizata dikkat çeken Işık “Batılı güçler, Türkiye’nin bölgede aldığı inisiyatiften rahatsız. Ordumuz bu yıl, her kış boşalttığı geçici üs bölgelerinden çekilmeme kararı aldı. Terör cephesi, kar ve tipiyi fırsat olarak gördü. Uluslararası koalisyondan eğitim, silah, cephane ve teçhizat alan teröristlere kesintisiz uydu desteği sağlandı. Uydudan verilen koordinat ile Zap, Hakurk, Gara, Metina’daki üs bölgelerine sızdılar. Aldıkları talimat ve uydu verileri ışığında saldırdılar” ifadesini kullandı”.

Günü Kanlı Geçmişi Kanlı - Meridyen Haber | Haberler, Son Dakika Haberleri

SİYONİST KATLİAMCI İSRAİL’İN TÜRKİYE HAKKINDAKİ ASPARAGAS İFTİRALARI?

12 şehit verdiğimiz saldırıların Gazze’de soykırım yapan İsrail’de de büyük yankı bulduğunun altını çizen Bülent Orakoğlu, İsrail medyasının, Türkiye’nin PKK kampları ve petrol tesislerine yaptığı operasyonları ‘sivil kıyımı’ diye lanse ettiğini hatırlattı.

ABD'den 12 şehit verdiğimiz saldırıdan 3 gün sonra PKK'ya silah eğitimi

Gazeteci-Yazar Bülent Orakoğlu, Saha kaynaklarının, Kamışlı ve Aynel Arab’ta iki üssü olan İsrail’in, PKK’ya özel eğitim verdiğini belirtti.

Orakoğlu, Emekli Albay İlhan Yılmaz Cömert’in “İşgal rejiminin Irak’ta da güçlü alt yapısı var. İsrail ve müttefikleri hem Gazze’yi gündemden düşürmek hem de Gazze’ye sahip çıkan Türkiye’ye mesaj vermek için terör örgütünü yönlendirdi” dediğini dile getirdi.

Mehmetçiği şehit eden silahlar İsveç'ten! Skandal detay ortaya çıktı - Haber 7 GÜNCEL

12 ŞEHİT VERDİĞİMİZ PKK SALDIRISININ ARKASINDAN YİNE İSVEÇ ÇIKTI. AKAR: İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ TUTARSIZLIK

Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı ve Gazeteci-Yazar Bülent Orakoğlu, “12 şehit verdiğimiz PKK saldırısının arkasından yine İsveç çıktı. Saldırıda kullanılan silah ve teçhizatın uzmanlarca İsveç yapımı olduğu değerlendiriliyor” dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar'dan müttefik ülkelere "PKK/KCK/YPG" uyarısı

Eski Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Haziran 2022’de yaptığı bir açıklamada, “İsveç yapımı AT-4 tanksavar silahı var. Teröristler tarafından kullanılan bu silahlardan Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarımızda çok sayıda ele geçirdik.” dediğini hatırlatan Bülent Orakoğlu,kaleme aldığı, “12 Mehmetçiğin şehit olduğu kalleş pusularda PENTAGON ve MOSSAD iş birliği!” başlıklı yazısını şöyle noktaladı:

“Bunların fotoğraflarını, seri numaralarını İsveç ile görüşmelerde masaya koyduklarını bildiren Akar, “Terör örgütlerine her türlü desteği verip ondan sonra da ortak savunma örgütünde bir müttefik olarak yer alma talebinin büyük bir tutarsızlık olduğunu değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.”

***
Yazar hakkında

Bülent Orakoğlu, 1950 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. 1968 yılında Polis Koleji, 1971’de ‘Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 7 yıl muhtelif illerde Terör ve İstihbarat müdürlüğü yaptı. 1987-1997 yılları arasında sırasıyla, Giresun, Hatay, Niğde il Emniyet Müdürü ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 28 Şubat Sürecinde cunta tarafından Mamak Askeri Cezaevine kapatıldı. 56 Gün Cezaevinde kalan Orakoğlu, Dz. K.K Askeri Mahkemesi ve Ankara 2’nolu DGM’den PVSK 7 maddesi gereği kanuni görevini yaptığı için beraat etti. Halen SDE Başkan Danışmanlığı görevinde bulunan Orakoğlu’u 3 çocuk ve 5 torun sahibi. Deşifre, İhanet Çemberi ve Ankara’da Gölge Oyunları isimli yayınlanmış 3 kitabı bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.