(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

KÜNYE

kul

(TÜHA) Eğitim ve Danışmanlık Şirketi

Adına:

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı

  International News Agency

Sahibi :Ataner YÜCE

Genel Müdür : Şerife Yavaşoğlu YÜCE

Genel Yayın Yönetmeni : Mustafa SALMAN

Yayın Koordinatörü : Birgül HAKAN

kul

Yayın Kurulu :

Ataner YÜCE – Birgül HAKAN – Cahit BÜYÜKKANBER – Ethem KOÇDEMİR – Faruk TEZCAN-  Fatih BALTA – İlhan AKBULUT – Mustafa SALMAN – Murat GEDİK

Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni : Faruk TEZCAN

Spor Haberleri Yayın Yönetmeni : Nurettin SÜSLÜ

Yurt Dışı Haberleri Yayın Yönetmeni : Okaner YÜCE

Temsilcilikler :

İstanbul Temsilcisi : Batuhan HAKAN

Almanya Temsilcisi : Osman NAYMAN

Atina Temsilcisi : Mehmet Göktuğ İÇTEN

                                             Ukrayna ‘Kiew‘ Temsilcisi : Celal Kılıç

Hollanda Temsilcisi : Murat GEDİK

Kahire Temsilcisi : Nuran MİLLİ

Editörler : Fatih BALTA – Özgür TEZCAN

Gece Editörü : Candaş AŞIK

kul

Reklam Koordinatörü : Rabia SÖNMEZ

Hesap Numarası:

Ödeme Yaparken; Açıklama Kısmına Ödemenin Türünü (Yıllık, Aylık, Günlük (Haftalık), Ad-Soyad ve varsa Telefon Numaranızı yazınız.

Tüm Ticari Haberler Ücrete Tabiidir. Yıllık Yayın Bedeli 5.000.-TL, Günlük (haftalık) Yayın Bedeli 300.-TL.dir.

Türkiye Finans Bankası (İzmit E-5 Şubesi) İBAN : TR42 0020 6000 8799 2515 0301 01

www.ajansnemf.com

Tasarım&Destek : Taner VURMAZ

  İletişim : 0554 – 272 32 46

                                                                             tuhahaber@hotmail.com.tr

Yayın Partnerlerimiz : (DW) Deutsche Welle

imagesCA7XPVFB dw

ve

Amerika’nın Sesi

logo-amerikaninsesi

bunu değer

Kuruluşu : (UHA) Uluslararası Haber Ajansı 2012, kamuoyunun iç ve dış, en doğru, tarafsız haber ile aydınlatılması ihtiyacı göz önüne alınarak kurulmuştur.

kul

Etik İlkelerimiz :

 a ) Dürüstlük

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı,  ilişki içinde bulunduğu kişi, kurum ve kuruluşlara karşı tüm ilişkilerinde ve faaliyetlerinde dürüstlük ilkesine bağlı kalacaktır.

b) Tarafsızlık

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı,  hiçbir çalışanı arasında ayrım gözetmez önyargı ile hareket etmez. Aynı şekilde müşterileri arasında ayrım gözetmeden eşit hizmet verir.

c) Güvenilirlik

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı, tüm hizmet ve faaliyetlerinde, müşterileri ile karşılıklı güven anlayışı içerisinde hareket ederek açık, anlaşılır ve doğru bilgi sağlar. Çalışanlarına ve müşterilerine karşı yükümlülüklerini zamanında ve eksiksiz yerine getirir.

d) Saydamlık

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı, müşterilerine verdiği her türlü ürün ve hizmetle ilgili olarak hak ve yükümlülükler, yararlar ve riskler hakkında müşterilerine açık, anlaşılır ve net biçimde bilgi verir.

e) Toplumsal Yararın Gözetilmesi

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı, tüm faaliyetlerinde karlılıktan önce, toplumsal yararın gözetilmesi ile ilgili her türlü sorumluluğu yerine getirmeye özen gösterir.

bayrak türkiye

Sosyal Medya İlkelerimiz :

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ;

Sosyal medyayı, geleceğin en etkin haber ve iletişim mecrası olarak görmektedir.

Çalışanlarının bu hassasiyet ve beklentiyle sosyal medya ağlarını kullanmalarına ve takip etmelerine büyük önem vermektedir.

Bu ağları, etkin bir şekilde kullanan çalışanlarının, dünyadaki tüm gelişmelerden anında haberdar olmalarının yanında, bilgi ve deneyimlerini en üst düzeye çıkarmalarını beklemektedir.

Geleceğe yönelik büyük hedefleriyle, tüm çalışanlarının ancak bu sayede geleceğin medya dünyasına “fark” ve “değer” katacağına inanmaktadır.

Çalışanlarından bunları gerçekleştirebilmeleri adına, “Haber Yayın İlkeleri”nin tamamlayıcı unsuru olarak kabul ettiği, aşağıdaki kriterlere bağlı kalmalarına önem vermektedir.

kul

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı çalışanları;

Mensubiyetlerinin gereği olarak sosyal medya hesaplarında, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı  aidiyetlerini açıkça belirtirler.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın ve mesleğin gerektirdiği ciddiyete tüm paylaşımlarında hassasiyetle uyarlar.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ‘nın resmi sosyal medya hesaplarında ya da www.uhahaberajansi.com adresinde yayınlanan içerikleri, linkini vermek suretiyle Ajansın tanıtımına katkıda bulunurlar.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ‘nın herhangi bir nedenle yayınlamadığı veya yayınlamaya değer görmediği haber içeriklerini, yetkili editörden izin alarak paylaşıma açabilirler.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı yönetiminin belirlediği isim, adres ve çerçeve dışındaki sosyal medya kullanıcılarının paylaşımlarını haber konusu yapmak için ilgili editörün iznine başvururlar.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkelerini zedeleyecek veya kurumsal bütünlüğüne gölge düşürecek ya da maddi veya manevi kayba uğratacak nitelikteki haber, fotoğrafgörüş ve yorumlardan uzak dururlar.

Sosyal medya ağlarında yer alan görsel içerikleri, telif hakları sorunu giderilmedikçe haber konusu yapmazlar.

Paylaşımlarında; (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ‘nın yayın ilkelerine aykırı; hiçbir kimseyi, kurumu, inancı, ırkı, cinsiyeti, kültürü aşağılayıcı, rencide edici, küçük düşürücü veya hedef gösterici ifade ve görseller ile gizli bilgi ve belgelere yer vermezler.

Şiddeti özendirici, korkuyu yaygınlaştırıcı, travmalara yol açıcı, eşitlik ve adalet ilkelerini zedeleyici, insan onurunu küçültücü, ayrımcılığı teşvik edici içerikteki paylaşımlara alet olmazlar.

Siyasi tercihlerini belli etmezler veya bu nitelikteki bir oluşumun ya da kesimin propagandalarına yer vermezler.

Haber temelli her türlü bilgi veya istihbaratı, kaynağı ne olursa olsun, Ajansla paylaşmadan ve yayınlanmadan, kişisel hesaplarından duyurmazlar.

güzel

Yayın İlkelerimiz:

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ‘nın savaş, çatışma, terör, şiddet ve afet durumlarında yayımlanacak haberler konusundaki yayın ilkeleri şöyle:

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı(UHA) International News Agency :

1. Savaş, çatışma, terör, şiddet ve afet durumlarında kamuoyunun bilgi edinme hakkının gerektirdiği haberciliği yaparken, evrensel insan haklarını, ulusal güvenlik ve kamu düzenini dikkate alır, bu konuda sorumlu yayıncılık örneği gösterir.

2. Toplumu şiddete, teröre, etnik ayrımcılığa sevk edecek veya halkı sınıf, ırk, dil, inanç, cinsiyet ve bölge farkı gözeterek kin ve düşmanlığa yöneltecek yayın yapmayı reddeder.

3. İnsanlar arasında nefret duyguları oluşturacak; korkuya, kaosa, düşmanlığa, paniğe ve yılgınlığa neden olacak her türlü yayın ve yaklaşımlardan uzak durur.

4. Yayınlarının şiddeti özendirici, korkuyu yaygınlaştırıcı, travmalara yol açıcı, eşitlik ve adalet ilkelerini zedeleyici, insan onurunu küçültücü, ayrımcılığı teşvik edici bir nitelik ve üslupta olmamasına dikkat eder.

5. Savaş, çatışma, terör ve şiddet olaylarında haberlerini abartısız, objektif verilere dayanarak ve mümkün olduğunca yetkili bir kaynağa dayandırarak yayınlar. Yetkili mercilerin yayın yasağına uyar.

6. Terör saldırısı, kaza veya doğal afetler sonrasında hayatını kaybedenlerin isimlerini aileleri öğrenmeden yayınlamaz.

7. İnsan hayatının kutsiyetini vazgeçilmez kabul ettiğinden, terör, şiddet ve afet olaylarında mağdurları ve yakınlarını rencide edecek yayın yapmaz.

8. Savaş, çatışma, terör ve afetlerde, kim olursa olsun, kişinin mahremiyetinin korunması ve gösterilmesini esas alır.

9. İdam cezalarının infazını, insanların acı çekerek öldürülüşünü gösteren fotoğrafların yayınlanmasından kaçınır.

10. Kamuoyunda psikolojik sarsıntıya yolaçacak türden, insanlık onurunu ayaklar altına alan görselleri, ölü ve yaralıların yüzlerinin, parçalanmış beden veya uzuvlarının yakın plan çekimlerini yayınlamaz.

11. Suç ve terör örgütlerinin doğrudan veya dolaylı propagandası niteliği taşıyan yayın yapmaz.

12. Terör örgütlerinin dilini, jargonunu, tanımlarını, imajlarını ve imalarını terörün propagandasına yardımcı olacak şekilde kullanmaz.

13. Her hangi bir doğal afet, şiddet veya terör olayı yaşanması halinde, elde ettiği haber ve görüntüleri toplumsal fayda ve dayanışmayı dikkate alarak abonelerine ulaştırır, sansasyonel içerik ve görüntülere yer vermez. 

başa kulKullanım Şartları

Uhahaberajansi.com internet haber sitesi ve markası, (TÜHA) Eğitim & Danışmanlık kuruluşuna ait olup site üzerindeki her tür tasarruf yetkisi  (TÜHA) Eğitim & Danışmanlık‘dadır.

Sitede yayınlanan (kullanıcı/üye yorumları dışındaki) yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı (TÜHA) Eğitim & Danışmanlık kuruluşuna  aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Lütfen Yasal Uyarıları dikkatle okuyunuz.

Yasal Uyarı Metni; siteyi ziyaret eden tüm kullanıcıların korunan haklarını, sorumluluklarını, sistem üzerinde izin verilen veya uygunsuz olarak kabul edilen kullanıcı davranışlarını, olumsuz davranışlarda karşılaşılabilecek yaptırımların neler olduğunun anlaşılmasına yardımcı olacak maddeleri içermektedir.

  1. Siteyi ziyaret eden tüm kullanıcılar (ZİYARETÇİ) ve bir kullanıcı/üye hesabı oluşturarak kayıt olan gerçek ve tüzel kişiler (ÜYE) aşağıda belirtilen hak ve sorumlulukları okuyup anladığını ve onayladığını, kabul, beyan ve taahhüt etmiş olur.
  2. ZİYARETÇİ, site üzerinde veya sitedeki içerikleri kullanarak farklı internet siteleri ve farklı platformlar üzerinde gerçekleştirdiği tüm işlemlerin yasalara uygunluğundan sorumludur.
  3. Bir kullanıcı/üye hesabı oluşturarak siteye kayıt olan kullanıcılar, site üzerinde paylaştıkları yorum ve içeriklerinin doğruluğundan ve yasalara uygunluğundan sorumludur.
  4. ZİYARETÇİ ve ÜYE’nin sistem üzerinde gerçekleştirdiği eylemlerdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir. ZİYARETÇİ ve ÜYE, kendi işlem ve paylaşımları nedeniyle (TÜHA) Eğitim & Danışmanlık kuruluşunun sorumlu tutulamayacağını kabul ve beyan eder.
  5. ÜYE, site üzerinde paylaştığı yorumun/içeriğin kendisine ve/veya izin almış olduğu kişilere ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. ÜYE, telifi kendisinde olan içerikler dışında; hiçbir kişiye/kuruluşa ait ve onların gizlilik hakkını, kişilik haklarını ya da yayın haklarını ihlal eden, fikri ve sınai mülkiyet hakları çerçevesinde korunan bilgi, görsel veya işitsel materyali iletemez. Yasal yükümlülük doğuran durumlarda, içeriği yükleyen/gönderen kişi/kişiler münhasıran sorumlu olacaklarını kabul ederler. ÜYE, sitelerdeki tüm paylaşımlarında; T.C. Kanunlarında yer alan Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markalar Yasası, Türk Ticaret Yasası, Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa, Türk Ceza Yasası ve diğer ilgili yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran katılımcıyı bağlayacaktır.

Her türlü öneri, değerlendirme ve şikâyetlerinizi bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.

Öneri ve görüşlerinizi tuhahaber@hotmail.com.tr adresine iletebilirsiniz.

KUL4

http://www.uhahaberajansi.com

http://www.uhahaberajansi.com ’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır.
Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. http://www.uhahaberajansi.com’daki haber kaynaklarına ve içeriğe sansür uygulamaz. Bundan dolayı haberler üzerinde yasal sorumluluk kabul etmez. Yayınlanan yazı ve fotoğraflar kaynak gösterilmeden kullanılamaz, özet ve alıntı yapılamaz. Yazılardaki görüşler sahiplerine, reklamların sorumluluğu firmalara aittir.
Share
SON DAKİKA HABERLERİ