ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ya Düzeleceğiz, Ya da Allah Düzgün İnsanları Getirecek!

Ya Düzeleceğiz, Ya da Allah Düzgün İnsanları Getirecek!
7 Ocak 2024
26
A+
A-

Reklam

Bismillâhirrahmanirrahîm;

“İslam, mevcut insan bakiyesinden memnun değil. Kendisine yeni bir insan bakiyesi devşiriyor.”
Ayçin Kantoğlu

UHA / İnternational News Agency

Vedat KAHYALARKonuk yazar Vedat KAHYALAR’ın yazısı:

Yıllardır gözlemlediğim ve konuşunca kimi çevrelerden tepki aldığım görüşü, Gazze ile ilgili muhteşem konuşmalarıyla tanıdığımız, çevirmen-yazar Ayçin Kantoğlu’ndan duyunca çok sevindim. Yukarıda alıntıladığım tek cümle ile Müslüman ahalinin durumunu gözler önüne serdi.

Gazze, yeni bir dönüşümü başlattı. Görünen o ki , Allah;  Müslüman olduğunu iddia eden, mevcut topluluklardan  memnun değil. Milyarlık Müslüman kitle ve temsilcileri son ve mükemmel dini temsil yeteneğinden çok uzaklar. Ne ahlaki yapıları, ne yönetimlerin uyguladığı eğitim, hukuk ve mali bölüşüm sistemleri, Resul Muhammed AS’ın uygulamalarıyla  uyumlu…

Eğitimde, hukukta, üretim kalitelerinde, markalaşmada, üniversitelerde, Ar-Ge çalışmalarında, ticari yaşam ve para yönetimlerinde, yönetim uygulamalarında, özgürlükler, estetik, sanat ve edebiyat alanlarında, insanlığa katkılarında İslam dininin farkını yansıtmıyorlar. Aksine; mal, makam tutkusu israf, lüks yasam, kibir, gizli cinsel ajandalar  gerçek İslam ile uyumlu değil.

Şimdi, yepyeni bir topluluk ortaya çıkıyor. Gazze’de yaşanan Cihad, doğudan ziyade batıda yankılanıp, karşılık görüyor. Kitleler bu akıl almaz farenizi izliyor, düşünüyor. Bir avuç insanın, dünyanın en güçlü ülke ve ordularına direnişinin hikmetini arıyor.

İnsanlar; sosyal medyada, miting meydanlarında, siyaset kürsülerinde, hamaset dolu kınama, sloganlarla işi geçiştirip, gemiler dolusu ticarete ara vermeyenleri ,
somut adımlar atamayanları izliyor. Taraftarlar bu durumu savunmaları gerektiğini düşünerek, döküldüğü, dökülüyorlar.
Hep söylediğimiz gibi “her an sınavdayız

“Rabbiniz dilerse yaptıklarınızdan ötürü sizi cezalandırarak yeryüzünden siler. Yerinize yeni insanlar getirir.”
Fatır 16

Gazze’nin mesajı 
Siyonist medya ve işbirlikçileri uzun zamandan beri Arap düşmanlığı pompaladı. Niyetleri ve planları bunu gerektiriyordu. Büyük Ortadoğu projesiyle, sıkışan İsrail’in daha güvenli olması, bölgenin dogalgaz ve petrol kaynaklarının rahatça çalınıp, pazarlanması, büyük İsrail hayallerinin yol alması amaçlanmıştı.

Irak’ı, İran’la savaştırarak bir taşla iki kuş vurdular. 2 milyona yakın Müslüman öldü. Çoğu gerçekte neden öldüklerini bile bilmeden…
Sonra devamı geldi. Yemen’e cephe açıldı, Suriye’ye, derken Mısır karıştırıldı. Fas, Tunus, Cezayir, Libya, Lübnan, Ürdün ile bu soysuz savaş yayıldı.
Fiilen savaş açmadıkları ülkeleri ekonomik argümanlarla vurdular.

Çaresiz sığınmacılar, mülteciler dünyaya yayılmaya başladılar.
Bu duruma sebep olanlar, bu sefer bağlı medyalarından , bağlantılı STK ve siyasal partilerinden “Arap düşmanlığı / göçmen düşmanlığı” pompaladılar.

Suudi Arabistan, BAE, Katar, Kuveyt  batının şartlarına uyduğu için bu saldırılar onlara uğramadı. Bu ülkeler soydaşlarını sığınmacı olarak kabul de etmediler.

Bu süreçte kurulan İslam görünümlü Amerikan-İsrail yapımı örgütler, unutulmaz ihanetler sergilediler ve tarihin çöplüğüne süpürüldüler. Bu süreçte  ABD – İsrail – İngiltere merkezli bu projelere, bilerek veya bilmeyerek birçok ülke, kurumlar, sivil toplum örgütleri, kişiler katkılar da sağladılar.

Artık düşünme, diriliş, toparlanma, düzelme vakti gelmiştir, geçmektedir…

“Ey Muhammed getirdiğin dini öylesine bozdular öyle bir hale getirdiler ki görsen sen bile tanıyamazsın.”
Ali Şeriati

Gazze; bu oyunun bozulduğu, rezil edildiği yerdir.
Gazze turnusoldur.
Gazze; mümin ile münafığın ayrıştığı, kafir ve dostlarının açığa çıktığı yerdir.
Gazze ümmetin dirilişidir.
Gazze ümmetin onurudur.
Allah’ın rahmeti ve zaferi onlarla olsun

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.