enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Vietnam heyeti TBMM’sini ziyaret etti

Vietnam heyeti TBMM’sini ziyaret etti
23 Eylül 2022
355
A+
A-

TBMM Asya Parlamenter Asamblesi(APA) Türk Grubu Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Sekreteri ve Halk Seferberliği Başkanı Bui Thi Minh Hoai’ye ve beraberindeki heyet ile Meclis’te görüştü.

TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)’nın haberine göre, APA Türk Grubu Başkanı Asuman Erdoğan, Vietnam heyetini TBMM’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vietnam ile geliştirilmesi gereken çok yönlü ilişkiler olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin “Yeniden Asya Girişimi” ile Asya’da çok daha etkin ve çok daha kapsamlı ilişkiler geliştirme istediğini ortaya koyduğunu ifade eden Erdoğan, “Yeniden Asya Girişimi 2019 yılı itibariyle yürürlüğe girdi ve bu anlamda çok çeşitli programlar yürütülüyor. İnanıyoruz ki Vietnam ile de bu girişim vesilesiyle ya da içindeki programlar vesilesiyle ilişkilerimizi geliştirecek, güçlendirecek projeler gerçekleştirebiliriz.” dedi.

Asya Parlamenter Asamblesi olarak parlamenter işbirliğinin gelişmesi için Türk Kurulu Başkanlığı olarak çok önemli işlere imza atıldığını ifade eden Erdoğan, Vietnam’ı Asamble’de çok daha etkin görmek istediklerini ifade etti.

Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Sekreteri ve Halk Seferberliği Başkanı Bui Thi Minh Hoai ise 2021 yılında 13. Ulusal kongreyi düzenlediklerini düzenlenen bu kongreden sonra ilk defa Türkiye’ye geldiklerini söyledi.

Türkiye ile birçok alanda ortak çalıştıklarını belirten Hoai, Türkiye’nin uluslararası alandaki konumunu takdir ettiklerini ifade etti. (TBMM)

[UHA Haber Ajansı, 23 Eylül 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.