ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

VERİ GİZLİLİĞİ ve GİZLİLİK POLİTİKASI

VERİ GİZLİLİĞİ ve GİZLİLİK POLİTİKASI
31 Aralık 2023
0
A+
A-

ULUSLARARASI HABER AJANSI (UHA)’nın VERİ GİZLİLİĞİ ve GİZLİLİK POLİTİKASI

https://www.uhahaberajansi.com sitesinin (“Site”) tüm hakları TÜHA & Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’ne aittir. https://www.uhahaberajansi.com işbu Gizlilik Politikası ile tüm kullanıcılarına platformda toplanan verilerin kullanımı ve ifşası hakkında bilgilendirmektedir.

 1. Site, Kullanıcı/Kullanıcılar’ın platformdaki internet sitelerinin aşağıdaki gizlilik prensiplerine ve/veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit etmesi halinde veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelmesi halinde, Kullanıcı ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda Kullanıcılık Sistemi gizlilik prensipleri’nde öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir. https://www.uhahaberajansi.com, kullanıcıların gizliliğine değer vermekte olup, paylaşılan kişisel bilgilerin gizliliği ve bilgilerin güvenliği ile ilgili kullanıcıların kaygılarını saygıyla karşılamaktadır. Bu nedenle “Gizlilik Politikası” kullanıcıların gizliliğini korumak ve bilgi temininde güvenli bir deneyim sağlamak için tasarlamış olup, kullanıcıların onayı olmadan kişisel bilgileri kullanılmayacak, kişisel bilgilerin kullanılmasında, tamamen uluslararası alanda kabul edilen mahremiyet koruma standartlarına uyulacak ve kullanıcıların vermiş olduğu bilgilerin güvenliğini sağlamaya yönelik olarak gelişen teknolojiye uygun teknik önlemlerle desteklenecektir. Ancak internet üzerinden iletilen kişisel bilgilerin gizliliği konusunda mutlak bir garanti verilmesinin söz konusu olmaması sebebiyle internet üzerinde kişisel bilgilerini iletilirken kullanıcılara mümkün olan en üst düzey tedbir almalarını Site ve https://www.uhahaberajansi.com olarak tavsiye ediyoruz.https://www.uhahaberajansi.com, elektronik güvenlik konusunda gerekli tedbirleri aldığını beyan eder ve sisteme 3.kişiler tarafından elektronik ortamdan saldırı olması halinde verilere ulaşılmasının önüne geçmek adına gerekli her türlü adımı atacağını taahhüt eder. 3.kişiler tarafından siber saldırı gerçekleşmesi sonucunda herhangi bir Kullanıcı’ya dair bilgilerin çalınması, sistemden silinmesi veya değiştirilmesi halinde işbu hususu https://www.uhahaberajansi.com kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında bildirmeyi taahhüt eder.
 2. https://www.uhahaberajansi.com kullanıcıların kendisine platform üzerinden elektronik ortamdan ilettiği kişisel bilgileri en uygun haber ve içerik sunmak, müşteri memnuniyeti gibi amaçlar için kullanacaktır, hiçbir durumda öngörülen amacın dışında kullanmayacak, üçüncü kişilere açıklamayacak, paylaşmayacak, satmayacak veya kullandırmayacaktır. Kullanıcı’nın işbu sözleşmeyi kabulüyle https://www.uhahaberajansi.com’un verileri saklamasına onay verdiği kabul edilir. Kullanıcı, https://www.uhahaberajansi.com’ya başvurarak verilerin saklanmasını istemediğini belirtmesi halinde https://www.uhahaberajansi.com sistemin işleyişi için gerekli olmayan verileri silmeyi taahhüt eder. https://www.uhahaberajansi.com Dünyası Kullanıcılık Sistemi işbu link aracılığıyla gönderim listesinden çıkışlarını sağlayacaktır. Bu linkten ayrı olarak işbu ticari elektronik iletilerin herhangi bir zamanda da alımına son vermek istenmesi halinde Kullanıcılar “https://www.uha.web.tr/iletisim/” sayfasında yer alan iletişim bilgileri aracılığı ile https://www.uhahaberajansi.com Sistemi ile irtibata geçerek isteklerini iletebilirler. Bununla birlikte, Kullanıcı’nın yasal olarak tutulması gerekli verileri dışında Kullanıcı’ya ait verileri, Kullanıcı’nın talebi halinde yok etmeyi veya silmeyi veya anonim hale getirmeyi taahhüt eder.
 • Sorularınızı cevaplamak ve etkin bir müşteri hizmeti sunmak,
 • Yeni hizmetler hakkında bilgi vermek,
 • Gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak,
 • Kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanmak amacıyla
 1. Şu kadar ki, https://www.uhahaberajansi.com yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili, idari ve resmi makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde kullanıcıların kendisinde bulunan kişisel bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşacaktır.
 2. Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve platformlara ait internet sitesinde(lerinde) çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, https://www.uhahaberajansi.com gerektiğinde Kullanıcı/Kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
 3. https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi, link vasıtasıyla erişilen ve/veya bağlantı kurulan sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
 4. https://www.uhahaberajansi.com, Kullanıcılık Sistemi, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi amacıyla işbu gizlilik politikası ile belirlenen istisnalar dışında gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
 5. https://www.uhahaberajansi.com, Kullanıcılık Sistemi, kullanıcılar ve kullanıcıların Site içerisindeki platformlara ait internet sitesini(lerini) kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası,  https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi içerisindeki platformlara ait internet sitesini(lerini) kaç kişinin kullandığını, bir kişinin https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi içerisindeki platformlara ait internet sitesini(lerini)hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler. Kullanıcı işbu ayarları değiştirmediği sürece çerez kullanımına açık onay verdiği kabul edilir.
 6. Kullanıcı, https://www.uhahaberajansi.com’dan kendisine ait hangi verilerin hangi amaçla kullanıldığının bilgilendirmesini talep edebilir ve https://www.uhahaberajansi.com kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında ve yasal süreleri geçmeyecek şekilde gerekli bilgilendirmede bulunmayı taahhüt eder. Kullanıcı’nın sağladığı verilerin https://www.uhahaberajansi.com’a bağlı veya https://www.uhahaberajansi.com ile grup şirket olan firmalara aktarılmasına ve yurtdışına aktarılmasına onay verdiği kabul edilir. İşbu bilgilendirme ücretsiz olacak olup eğer istenen işlem maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenecek ücret tarifesinde belirtilen bedeli işlemi gerçekleştirdikten sonra Kullanıcı’dan talep edecektir.  https://www.uhahaberajansi.com işbu verilere ilişkin Kullanıcı’nın iletmiş olduğu sorunları Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikayet etmesinden evvel kendisinden beklenecek özenle çözüm üretmeyi ve işbu çözümün Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde elinde olan imkanlarla gerçekleştirmeyi taahhüt eder.
 7. https://www.uhahaberajansi.com, Kullanıcılık Sistemi, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman herhangi bir sebepten dolayı bildirimde bulunmaksızın zaman zaman değiştirebilir veyahut da yenileyebilir. https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi ‘nin değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi içerisindeki platformlara ait internet sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır. https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi yenilenen gizlilik politikası konusunda bireysel ve kurumsal kullanıcıları uyaramayabilir. Ancak bu durumda gizlilik politikasının söz konusu değişiklikleri yansıtan güncellenmiş hali https://www.uhahaberajansi.com Dünyası Kullanıcılık Sistemi içerisindeki platformlara ait internet sitelerine yüklenecektir. İşbu sebeple https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi güncellenen Gizlilik Politikası hakkında bireysel ve kurumsal kullanıcıların sahibi olmaları ve periyodik olarak gözden geçirmesini önermektedir. Bireysel ve kurumsal kullanıcıların yapılan değişikliklerden sorumlu olacakları için, işbu Gizlilik Politikası’nı her kullanım öncesi kontrol etmelerini https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi olarak önermektedir.
 8. https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi 18 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir. Eğer bir ebeveyn çocuğunun https://www.uhahaberajansi.com Dünyası Kullanıcılık Sistemi’ne kendi rızası olmadan kişisel bilgi girdiğini fark eder ise bu kişisel bilgileri https://www.uhahaberajansi.com ile https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi üzerinden paylaşabilir. https://www.uhahaberajansi.com ve https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi bilerek 18 yaş altındaki çocuklardan bilgi talep etmez. Eğer herhangi bir şekilde 18 yaşın altındaki bir kullanıcının https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi ile kişisel bilgi paylaştığı fark edilir ise; bu bilgileri https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi’nden silecektir.
 9. Yukarıdaki amaç için elde edilen bilgiler, tamamen bireysel ve kurumsal kullanıcıların özgür iradeleri ile https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi’ne sağlanmaktadır. Kullanıcılara daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmek için, işbu https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi ve https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi içerisindeki platformlara ait internet sitelerinde kullanıcılardan talep edilen bilgilerin tamamını vermelerini https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi önermekte ve ayrıca, talep edilen hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgilerin verilmemesi durumunda talebin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağını dikkatlerine sunmaktadır. Kullanıcılar tarafından verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması kullanıcının sorumluluğundadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmemesi rica olunur. https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi bireysel ve kurumsal kullanıcıların vereceği destek ile kişisel bilgileri daima güncel ve doğru şekilde tutacaktır. Ancak kişisel bilgilerin silinmesi, değiştirilmesi veyahut da güncellenmesinin gerektirdiği hallerde kullanıcıların https://www.uhahaberajansi.com Kullanıcılık Sistemi ile “[email protected]” e-mail adresinden irtibata geçmesi gerekmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.