ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
11:11 Fatih Altaylı’nın, “Yurt dışındaki Türkler’in Türkiye ile ne alakaları var, Türkiye’de oy kullanmak için vergi ödesinler” sözü üzüntü yarattı
09:42 Türkiye’nin eski çağlardan kalma en büyük çocuk mezarlıklarından biri Diyarbakır’da bulundu
00:57 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Rabb’imiz hainlerin hesaplarını başlarına geçirdi”
00:48 Türksat 6A’da 4. ateşleme salı günü gerçekleşecek
00:36 Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) “hayali üniversite” haberleri ile ilgili açıklama
00:32 Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Bildirisi
00:30 İngiltere’de yaşayan iki Kıbrıslı Türk koşucu, “Ada’da Barışın 50. yılı” sloganıyla koştu
00:30 Trump’a saldırı, ABD’de tehdit seviyesinin yıllar içinde yükselmesinin ardından geldi
00:29 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden, 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi ve Paneli
00:28 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimi ve Yunan Cuntası’nın Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği darbenin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
00:15 Bakan Fidan: İsrail’e baskı yapılması gerekiyor
00:15 İletişim Başkanı Altun, “15 Temmuz Destanı Milletin Zaferi Fahir Atakoğlu Konseri”nde konuştu
00:15 Gazeteci İlhan AKÇAY, “Irkçı politikaların ve söylemlerin Hollanda’nın geleceğine zarar vermesine izin vermemeliyiz”
00:06 Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, “15 Temmuz, şanlı direnişimizin yıldönümüdür”
00:02 663. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan belli oldu
00:01 Bakan Güler, 12’nci Dönem Müşterek Komuta ve Kurmay Eğitimi ile 6’ncı Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet töreni’nde konuştu
16:02 Suikaste uğrayan ABD başkanları ve başkan adayları
15:46 Trump’a saldırı girişimine dünya liderlerinden tepki yağdı
15:34 FBI Trump’a suikat girişimine karışan zanlının kimliğini açıkladı
09:50 TÜİK’in sendikalara yolladığı sunumdaki üslup tepkilere yol açtı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Türkiye’nin en değerli finteki Param, Univera ve Univis’i bünyesine kattı

Türkiye’nin en değerli finteki Param, Univera ve Univis’i bünyesine kattı
16 Haziran 2023
38
A+
A-

* Fintek sektörünün lideri Param, büyüme yolculuğuna devam ediyor.

* Yenilikçi yazılım çözümlerinin mimarı Univera ve bağlı iştiraki Univis’i bünyesine katan Param, bu sayede finansal teknoloji alanındaki farklı çözümleriyle ekosistemini büyütecek.

* Yeni dönemde Param bünyesinde yer alan Finrota ve Kredim markalarıyla Univera arasında yepyeni işbirliği fırsatları doğacak.

 * Bu sayede şirketlerin ihtiyaçlarına uçtan uca çözümler sunulurken, bu süreç Param’ın çatısı altında yeteneklerin ve uzmanlıkların artmasını ve güçlenmesini sağlayacak.

UHA / İnternational News Agency  Univera ve bağlı iştiraki Univis’i bünyesine katan Param, iki şirketin katkısından doğacak sinerjiyle finansal kapsayıcılığını artıracak. Univera’nın geniş ürün gamı Param’ın finansal teknolojisi ile buluşurken, Univera’daki; distribütör, bayi, alt bayi gibi müşteriler arasındaki akışlara da Param’ın ödeme sistemleri entegre edilecek. Bununla birlikte Kredim’in yetenekleri ile bütünleşik finans altyapısı sunulacak. Univera aynı zamanda müşteri ve ürün portföyü ile Param’ın Avrupa açılımına da destek verecek. Dünyada hızla büyüyen ve büyük bir akım haline gelen “Şimdi Al, Sonra Öde” modelini Türkiye’yle tanıştıran Param bünyesindeki Kredim Univera’daki bayi ağına nakit çözümlerinin sunulmasını sağlarken, Finrota ise online tahsilat ve açık bankacılık uzmanlığı ile değer katacak. Ayrıca Univera’daki insan kaynağı yeteneklerinin de katılımı ile Param, teknoloji alanında daha güçlü bir kadroya sahip olacak.

30 yıllık bilgi birikimiyle yenilikçi çözümler sunuyorMarkaların Satış, Servis ve Lojistik süreçlerini yönetebileceği yazılımları tek bir platformda geliştirmek, bu süreçlerin tamamen dijitalleşmesi için ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri sağlamak misyonu ile hareket eden Univera, 30 yıllık bilgi birikimiyle sektörünün öncü markası. 270 binden fazla noktada yaygınlığı ile Türkiye’nin en önemli şirketleri arasında ve en büyük 500 hizmet ihracatçısından biri. Univera farklı sektör ihtiyaçlarına yönelik olarak; Çoklu Kanal Satış Yönetimi, İş Ortağı Yönetimi, Mobil Ekip Yönetimi, Depo ve Üretim Yönetimi, Sahadan Veri Toplama, Tedarik Yönetimi gibi konularda kendi ürettiği yazılımlarla iş süreçlerinin hızlı ve minimum hata ile gerçekleşmesini sağlıyor ve Türkiye’de gösterdiği faaliyetin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde projeler yürütüyor. Univis ise OT/VT ve IoT alanlarında başlayan faaliyetlerini bugün; satış, servis ve lojistik konularındaki yazılım, donanım, destek ve proje hizmetlerini sağlayarak devam ediyor.

Param, Univera ve bağlı iştiraki Univis'i bünyesine kattıParam Kurucu ve CEO’su Emin Can Yılmaz: “Sektördeki lider konumumuzu devam ettiriyoruz”Param’ın, Univera ve Univis’i bünyesine katması hakkında görüşlerini paylaşan Param Kurucu ve CEO’su Emin Can Yılmaz, “‘Herkes için her yerde hayatı finansal teknolojilerle kolaylaştırmak’ vizyonumuz ile kurumsal ve bireysel kullanıcılarımıza çözümler sunarken, sektördeki lider konumumuzu devam ettiriyoruz. 2022 yılında; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital’den 217 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım alarak sektörün en değerli finteki haline geldik. Kullanıcı sayımız 2022 yılında 5 milyona, kart sayımız 7 milyona, Param ile yapılan harcama tutarı ise 9,2 milyar TL’ye ulaştı. 2023’ün ilk çeyreğini, faaliyet alanlarımızda gerçekleştirdiğimiz büyüme rekorlarıyla geride bırakırken, yılın devamında da önemli başarılara imza atarak ilerliyoruz. Türkiye’nin lider sanal POS çözümü ParamPOS’un mayıs ayındaki işlem hacmi, nisan ayına oranla yüzde 34’lük bir artışla 10 milyar TL’yi aştı. Rekor seviyedeki bu artışla; geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 380 büyüme oranını yakalarken, toplam pazar payımızı da yüzde 30’un üzerine çıkardık. Finansal alanda hayata geçirdiğimiz ileri teknolojilerimizle, Türkiye’nin yanı sıra hedeflediğimiz Avrupa ülkelerinde de yatırımlar yaparak varlık gösteriyoruz. Büyüme yolculuğumuz doğrultusunda, yenilikçi yazılım çözümleri geliştiren Univera ve iştirak şirketi Univis’i bünyemize kattık. Param ve Univera’nın önemli bir sinerji yakalayarak sektörün diğer güçlü oyuncuları ile gerek ulusal gerek uluslararası pazarlarda daha etkin rekabet edeceğine inanıyoruz.Univera, Param’ın uzmanlık alanı olan finansal teknolojilerden yararlanarak müşterilerine uçtan uca ekonomik ve bütünleşik hizmetler sağlayabilecek. Teknoloji gücümüz, uzman ekibimiz, AR-GE birikimlerimiz çerçevesinde ürün ve hizmetler geliştirerek, fark yaratan yeniliklere imza atacağız. Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlayan güçlü sektör oyuncularını Param’ın gömülü finans çözümleri ile tanıştırarak hali hazırda yaratılan ticaret hacmini daha kolay tahsilat yönetimi, alternatif gelir kaynakları, daha yüksek sipariş yakalayabilme olanakları ile daha da büyüteceğiz. Param; yatırım yapmaya, ekonomiye ve istihdama katkıda bulunmaya devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

Univera Ar-Ge, inovasyon ve akademik iş birliklerinden güç alıyorUnivera’nın, Param Grubu’nun çatısı altına girmesi hakkında konuşan Univera Genel Müdürü Merthan Kaleli; birleşme ile gerek ulusal gerek uluslararası pazarlarda daha etkin rekabet edebilir hale geleceklerini belirtti. Univera’nın; müşterilerine sağladığı uçtan uca bütünleşik satış, servis ve lojistik dijital dönüşüm hizmetlerini, Param’ın uzmanlık alanı olan finansal teknolojiler ile birleştirerek finansal kredi ve ödeme avantajları sağlayacağını vurguladı.

FMCG sektöründe satış ve lojistik yazılımlarında sektör lideri olduklarını vurgulayan Merthan Kaleli tüm müşterilerini, iş ortaklarını ve çalışanlarını Univera ve Univis markalarını daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıyacak bu heyecan verici gelişmeye ortak olmaya davet etti.HABER: Sezin Bulum

***Univera HakkındaTürkiye’nin en büyük 500 hizmet ihracatçısı şirketleri arasında yer alan Univera, 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimiyle satış, servis ve lojistik konularında şirketlere dijital dönüşüm çözümleri sunmaktadır. Promotion Optimization Institute tarafından yayınlanan POI Retail Execution raporunda 4 yıl üst üste kendi alanında dünyanın en iyi 5 yazılım firması arasında yer alan Univera, 200’e yakın çalışanıyla ulusal ve uluslararası alanda müşterilerine hizmet vermektedir.Univis HakkındaUnivis, 2014 yılında Otomatik Tanımlama / Veri Toplama (OT/VT) ve IoT çözümleri geliştirmek ve bilişim sektörüne destek hizmetleri üretmek amacıyla kurulmuştur. Yenilikçi bir yaklaşım ile birçok sektöre Bilişim Teknolojileri Çözümleri sunmaktadır. Univis; donanım satışı, teknik servis ve bilişim destek hizmetleriyle firmaların güncel teknolojileri kullanarak ilerlemelerine destek olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.