ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türk azınlıkları ve toplulukları FUEN TAG 8. Yıllık Toplantısı’nda bir araya geldi…

Türk azınlıkları ve toplulukları FUEN TAG 8. Yıllık Toplantısı’nda bir araya geldi…
25 Aralık 2022
460
A+
A-

Avrupa Milletleri Federal Birliği (FUEN) Türk Azınlıkları/Toplulukları Çalışma Grubu’nun (TAG) 8. Yıllık Toplantısı çevrim içi gerçekleşti.

FUEN TAG 8. Yıllık Toplantısı’na Batı Trakya Türk toplumunu temsilen Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ve Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi; Rodos ve İstanköy Türklerini temsilen Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ROİSDER); Ahıska Türklerini temsilen Milletlerarası Ahıska Türkleri Cemiyeti “VATAN”; Kırım Tatarlarını temsilen Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM); Karaçay-Balkarları temsilen Karaçay-Balkar Geleneklerini Güçlendirme ve Geliştirme Toplumsal Kuruluşu “Bars El” ve Romanya’daki Tatar toplumunu temsilen Tatar Demokratik Birliği katıldı.  

ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ve FUEN Başkan Yardımcısı Nabi İbrahimcik’in selamlama konuşmalarıyla başlayan toplantıda Habip Oğlu, oy birliğiyle yeniden FUEN TAG Sözcüsü seçildi.

Toplantıda katılımcı kuruluşlar, Aralık 2021’deki son yıllık toplantıdan bu yana temsil ettikleri Türk azınlık ve toplulukları ile ilgili önemli gelişmeler ile 2022 yılında gerçekleştirdikleri ve yakın gelecekte gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetleri aktardılar.

Toplantı, FUEN TAG’ın 2023 yılı faaliyet planı görüşülmesi ve bununla ilgili ortak yol haritasının belirlenmesi ile sona erdi.

[UHA Haber Ajansı, 25 Aralık 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.