ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

TÜBİSAD’ın düzenlediği bootcamp kapsamında eğitim alacak adaylar Etiya’da işe başlama şansı yakalayacak

TÜBİSAD’ın düzenlediği bootcamp kapsamında eğitim alacak adaylar Etiya’da işe başlama şansı yakalayacak
20 Ekim 2022
2.709
A+
A-

TÜBİSAD ve Techcareer.net’in iş birliği ile hayata geçirilen “Kodla Gelişiyoruz Bootcamp Programı” kapsamında, 12 Kasım’a kadar sürecek “Etiya Front-End with Angular Bootcamp”ı başladı. Adaylar Angular dilinde alacakları eğitim ile ön yüz geliştirmede profesyonelleşecek ve Etiya’da işe başlama şansı yakalayacak. Uluslararası Haber Ajansı (UHA)’nın haberine göre, Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün istihdam gücünü arttırmak ve teşviklerden faydalanmasını sağlamak amacıyla mevzuat çalışmaları yaparken sektörün ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün sağlanması amacıyla eğitim, sınav ve sertifikasyon projeleri de yürütüyor. Bu kapsamda çalışmalarına devam eden TÜBİSAD son olarak sektörde nitelikli iş gücü kaynağının arttırılması amacıyla eğitim projelerinin ilk aşaması olarak teknoloji kariyeri platformu Techcareer.net ile “Kodla Gelişiyoruz Bootcamp Programı” projesini de hayata geçirdi. TÜBİSAD bu program ile yeni mezun ya da BT alanında az tecrübeli, yetenekli adayların sektöre kazandırılmasını hedefliyor. Nisan – Ağustos döneminde “Front-End”, “Java Developer” ve “Android Developer” konularında gerçekleşen pilot çalışmaların ardından bu kez gönüllü üye Etiya’nın katılımı ile yeni bir dönem başlıyor. Bölüm fark etmeksizin tüm üniversite mezunlarına açık olan bu bootcamp’te BİT alanında kariyer yapmak isteyen tüm adaylara fırsat verilmesi hedeflendi.

Techcareer.net’in 2 bin 623 başvuru arasından yaptığı değerlendirme sonucunda seçilen; 12 kadın ile 13 erkekten oluşan 25 kişi, “Etiya Front-End with Angular Bootcamp”e katılacak.

18 Ekim’de başlayan ve 12 Kasım’a kadar devam edecek online bootcamp kapsamında alanında uzman eğitmen ve Etiya profesyonelleri ile katılımcılar Angular dilinde ön yüz geliştirme eğitimi alacak. Ayrıca, bootcamp programında akran eğitim modeli de uygulanarak alanında kendini geliştirmiş üniversite öğrencileri misafir olarak bootcamp’e katılacak ve katılımcılara ödev-proje geliştirme konularında destek olacak. Böylece yetenekli adaylar yapay zekâ temelli dijital dönüşüm projeleri geliştirmede dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan Etiya’nın alanında uzman yazılım kadrosunda yer alma fırsatını yakalayacak.

TÜBİSAD'ın yeni yönetim kurulu belli oldu - Haber Hürriyeti “Sektördeki nitelikli iş gücü açığını kapatırken sosyoekonomik gelişimin de destekleyicisi oluyoruz”Konuyla ilgili açıklamada bulunan TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan şunları söyledi: “Ülkemizde bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, yeni medya, internet ve tüketici elektroniği alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin güçlü ortak sesini temsil ederken tüm çalışmalarımızın topluma değer katmasına büyük önem veriyoruz. Teknolojik gelişmeleri ve çözümleri; salt ticari hedeflere göre değil, topluma katacağı faydaları da dikkate alarak değerlendirmek gerektiğine inanıyoruz. Çığır açan teknolojiler günümüzde hızla yaygınlaşırken bunu sektörümüzün yetenek açığını kapatma adına bir fırsat olarak da değerlendiriyoruz. Bu nedenle TÜBİSAD olarak bilgi ve iletişim teknolojileri alanında sahip olduğumuz tecrübemizden de istifade ederek hem sektörün ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün sağlanması hem de kariyer fırsatları sunarak toplumsal refahın arttırılması amacıyla katkıda bulunuyoruz. Techcareer.net iş birliği ve üyelerimizin destekleri ile hayata geçirdiğimiz “Kodla Gelişiyoruz Bootcamp Programı”mız da üstlenmiş olduğumuz bu misyonumuzun bir izdüşümüdür. Bu program ile mezun olan yeni yeteneklere sadece TÜBİSAD ve Techcareer.net ekosisteminde kariyer fırsatı sunmakla kalmıyor aynı zamanda şirketlerin günden güne artan dijital yetenek açığının kapanmasına katkıda bulunarak sosyoekonomik gelişimi de destekliyoruz. TÜBİSAD olarak BT alanında önümüzdeki dönemlerde kapsayıcı, sürdürülebilir farklı öğrenim programlarımızla eğitim projelerimizi daha da zenginleştireceğiz.  Üyelerimizin tüm eğitim programlarımızla ilgili görüşlerini paylaşmaları ya da ihtiyaçları olan alanlarda eğitim programları düzenlemek istemeleri halinde bizlerle irtibata geçmeleri yeterli olacak.” dedi.

Etiya Kurucu Ortağı ve CEO'suyla Müşteriyi Etkin Yönetebilmek Üzerine… -  Harvard Business Review Türkiye “Yazılım sektörünün sürdürülebilir büyümesi nitelikli iş gücünü artırmakla mümkün”Etiya Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan ise açıklamasında “Son yıllarda artan nitelikli iş gücü göçünün konuşulduğu bugünlerde TÜBİSAD iş birliği ile hayata geçirdiğimiz bu proje bizim için çok değerli. Şirket olarak her yıl global büyümemize paralel artırdığımız istihdam olanakları ile de ülkemize değerli katkılar sağlıyoruz. Özellikle ülkemizde yetişmiş, teknoloji alanında çalışacak iş gücünü bu tip özel programlar aracılığı ile istihdam edeceğimiz için de ayrıca mutluluk duyuyoruz. Yıllardır vurguladığım bir gerçek var ki yazılım sektörünün sürdürülebilir büyümesi nitelikli iş gücünü artırmakla mümkün. TÜBİSAD’a bu konuda desteği için ayrıca teşekkür etmek isterim.” diye konuştu.

TÜBİSAD'ın düzenlediği bootcamp'te eğitim alanlara Etiya'da işe başlama  şansı! “Bu değerli iş birliği ülke istihdamı açısından oldukça önemli”Techcareer.net Yönetici Ortağı Okan Ay ise açıklamasında şunları söyledi: “Kodla Gelişiyoruz Bootcamp Programı kapsamında şirketlerin ihtiyaçlarına özel oluşturduğumuz bootcamp’lerle, aranan kriterlere uygun adayların belirlenerek istihdam edilmesine aracılık ediyoruz. Yola çıkış amacımız olan dijital yeteneklerin yetiştirilmesi ve işe yerleştirilmesine katkı sağlamak adına yapılan bu değerli iş birliğinin ülke istihdamı açısından da oldukça önemli olduğunu düşünüyor, tüm faaliyetlerimizi bu bilinçle yürütüyoruz. Alanında uzman eğitmenler ve nitelikli eğitim içerikleri ile bilişim alanında yeni yetenekler yetiştirmeye devam edeceğiz.” TÜBİSAD HakkındaBilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), 1979 yılında kurulmuştur. Ülkemizde, bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, yeni medya, internet ve tüketici elektroniği alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin güçlü ortak sesini temsil etmektedir. Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe yüzde 95’in üzerinde bir paya sahip olan, 200’e yakın TÜBİSAD üyesi şirket, Türkiye’de yıllık 189 milyar liralık ticaret hacmini yönetmektedir. http://www.tubisad.org.tr/ Etiya HakkındaEtiya, kendi geliştirdiği yapay zekâ destekli ürün portföyü ile müşteri deneyimini esas alan dijital dönüşüm uygulamaları sunan global yazılım şirketidir. 1.200’den fazla çalışanıyla Amsterdam, Silikon Vadisi, İstanbul, Lviv, Singapur, Dubai ve Montreal ofisleriyle 7 farklı ülkede pek çok farklı sektöre hizmet vermektedir. Dünya çapında birçok başarılı projeye imza atmış bir yazılım şirketi olarak rekabette öne çıkan ürün ve çözümleriyle uluslararası standartlara uygun olarak faaliyet gösterir. Müşterilerini dijital ekonomiye entegre eden ve rekabet avantajı sağlayan yeni nesil ürün ve çözümleri; bağımsız kuruluşlar tarafından birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Techcareer.net HakkındaTechcareer.net, 2021 yılında dijital yeteneklerin yetiştirilmesi ve işe yerleştirilmesi hedefiyle kurulmuştur. Techcareer.net, düzenlediği bootcamp, hackathon ve hiring challenge’lar ile bilişim yeteneklerinin yetişmesine katkı sağlamaktadır. Gerçekleştirilen bootcampler ve hiring challengelar sonrasında teknoloji alanında kariyer hedefleyen adaylara iş fırsatları, hackathonlar ile ödül kazanma imkânı sağlayan bir teknoloji platformudur.

Ceren Şahin adlı kullanıcının profil fotoğrafıHABER : Ceren Şahin

[UHA Haber Ajansı, 20 Ekim 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.