ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu’ndan Nizip Ticaret Odası’na (NTO) ziyaret 

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu’ndan Nizip Ticaret Odası’na (NTO) ziyaret 
9 Ocak 2024
9
A+
A-

Bismillâhirrahmanirrahîm;

Nizip Ticaret Odası (NTO) Başkanı Mehmet Özyurt’tan genç girişimcilere tavsiyeler: Gelecek odaklı olun, kısa sürede zenginliğe ulaşmaya değil bunu zamana yayın. 

 UHA / İnternational News Agency 

Resim önizlemesi

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Nizip Ticaret Odası’nı (NTO) ziyaret etti.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taner Özdurak, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Abdulkadir Koçer ve icra komitesi üyeleri, NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, NTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri tarafından karşılandı. 

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi. 

Genç girişimcilerin her zaman destekçisi olduklarını vurgulayan Mehmet Özyurt iş hayatı ile ilgili genç girişimcilere tavsiyelerde bulundu. 

Girişimcilerin örgütlenmesinin çok önemli olduğunu dile getiren NTO Başkanı Özyurt, girişimcilere tavsiyelerde bulunarak,  özellikle gelecek odaklı olmalarını ve kısa sürede zenginliğe ulaşmaya değil bunu zamana yaymalarını istedi.

Resim önizlemesi

NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, şunları söyledi:

“Girişimcilerimiz mutlaka devlet desteğinden faydalanmalıdır. Başarılı her girişimci ülkemize üretim, istihdam ve ihracat olarak geri dönmektedir. Risk alın ama her zaman dikkatli olun. Ekibiniz ile iyi ilişkiler içerisinde bulunun. Uzun vadeli planlar yapın, mutlaka kalıcı bir şirket kültürü oluşturun. Hedef odaklı girişimciler sadece ayakta kalabilir. Zaman çok kıymetli, mutlaka zamanınızı özgün fikirler oluşturmaya ayırın ve harcayın. Hangi işi yaparsanız yapın o işe odaklanın, o zaman başarı hikayesi ortaya çıkmış olacaktır. İşlerinizi yaparken rakiplerimizi iyi tanıyın. Bütçelerinizi iyi yapıp iyi yönetmeniz gerekiyor. Müşterilerinizi iyi tanımanız, ihtiyaçlara göre hareket etmelisiniz. Başarılı şirketlerin mutlaka başarı hikayelerini okuyun ve dinleyin. İnovasyonu gözden kaçırmayın, herkesin yaptığı işi yaparsanız ekmeğiniz küçülür. Katma değeri yüksek üretim yapıp kendinizi sürekli geliştirin. Benim sizlere kısaca NTO Başkanı olarak öneride bulunacağım şeyler bunlardır. Nizip’ten seçilerek temsilen aranıza katılan iki arkadaşlarımıza da her zaman güvenebilirsiniz. Yaptığınız çalışmalarda onlardan maksimum derecede başarı alacağınızdan eminim. Bundan sonra yapacağınız çalışmalarda da bir ağabeyiniz olarak kurumum adına da her zaman yanınızda olacağımızı ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu. 

GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taner Özdurak ise genç girişimcilerin içerisinde çalışmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Genç girişimcilerimiz ile bundan önce başarılı işler yaptık bundan sonrada daha başarılı işler yapacağımızdan eminiz.”dedi. 

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Abdulkadir Koçer ise konuşmasında ülkenin geleceği için sorumluluklarının farkında olduklarını ifade ederek, “Gaziantep ve ülke ekonomisinin gelişmesi için projelerimizi hayata geçirerek var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından TOBB Gaziantep Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, yeni dönem projeleri hakkında bilgiler vererek, yapabilinecek iş birliği imkanları hakkında istişarelerde bulundular. 

Resim önizlemesi

Ziyaretin sonunda TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Abdulkadir Koçer tarafından NTO Başkanı Mehmet Özyurt’a hediye takdim edildi. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.