ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

TBMM’de bu hafta hangi konular görüşülecek?

TBMM’de bu hafta hangi konular görüşülecek?
12 Haziran 2023
17
A+
A-

* Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu hafta gündem yoğun olacak.

* 28. Dönem birinci devrede görev yapacak Meclis Başkanlık Divanı oluşturulacak ve ihtisas komisyonlarına üye seçimleri gerçekleştirilecek.

* Partilerin grup toplantılarının da yapılması bekleniyor.

UHA / İnternational News Agency

Uluslararası Haber Ajansı (UHA ‘nın ‘TRT Haber, AA’ kaynaklı haberine göre, TBMM Başkanlığı seçiminin ardından ilk toplantısını salı günü gerçekleştirecek Genel Kurulda, Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonlarının partilere göre üye dağılımı belirlenecek.

Çarşamba günü AK Parti, CHP, YSP, MHP ve İYİ Parti gruplarına düşen Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonu üyelerinin isimleri okunacak ve oya sunulacak.

İhtisas komisyonları, Genel Kuruldaki üye seçiminin ardından en yaşlı üye başkanlığında toplanarak başkan, başkanvekili, katip üye ve sözcüden oluşan başkanlık divanını seçecek ve çalışmalarına başlayacak.

Perşembe günü ihtisas komisyonlarının başkanlık divanına seçilenler, Genel Kurulda okunacak.

Meclis’te liderler kürsüde olacak

AK Parti TBMM Grubu, partinin Meclis Başkanlık Divanı üyeleri ve grup organlarının belirlenmesi için çarşamba günü saat 11.00’de basına kapalı toplanacak. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, toplantıda yasama konularına ilişkin milletvekillerine bilgilendirme yapacak.

Bu arada TBMM’de siyasi partilerin haftalık düzenledikleri grup toplantıları da iki aylık aranın ardından yeniden başlayacak.​​​​​​​ (TBMM)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.