ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Strateji Enstitüsü’nün yeni dönem hazırlıkları

Strateji Enstitüsü’nün yeni dönem hazırlıkları
23 Aralık 2023
16
A+
A-

Reklam

Düşünce Kuruluşu ve Stratejik Araştırmalar Merkezi “Strateji Enstitüsü”,  yeni dönem için hazırlıklarını sürdürüyor.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiStratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Gazeteci – Strateji Enstitüsü Başkanı Şener Mengene: Gazze'de kalıcı barış için plebisit yapılmalıdırYazar Şener Mengene, “Strateji Enstitüsü” nün yeni dönem hazırlıkları konusunda UHA Haber‘e açıklamalarda bulundu.

Şener Mengene, gelişmiş ülkelerde çok etkili olan, ülkelerin politikalarına ve geleceğine yön veren, ülkemizde henüz daha çok yeni olan ve hızla gelişmeye başlayan, “Düşünce Kuruluşu ve Stratejik Araştırmalar Merkezi” alanında vizyoner bir bakışla öncü bir kuruluş olduklarını dile getirdi.

“Bu bakışla çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyen Başkan Mengene, “Strateji Enstitüsü: Düşünce Kuruluşu ve Stratejik Araştırma Merkezi olarak “Strateji Enstitüsü”, Ülkemizde Strateji alanında yaptığı çalışmalarla önemli bir katkı sağlamış, Yerli ve Milli Düşünce Kuruluşu, Stratejik Araştırmalar Merkezi, Sivil Toplum Kuruluşu” olduğunu söyledi.

Şener Mengene, Strateji Enstitüsü’nün ülkemizde, strateji alanında yaptığı çalışmalarla önemli bir farkındalık kazandırdığına dikkat çekerek, Yerli ve Milli Düşünce Kuruluşu’nun, Stratejik Araştırma Merkezi ve Sivil Toplum Kuruluşu olarak “Güçlü Türkiye’nin Stratejik Vizyonu” hedefi ile kurulan Strateji Enstitüsü’nün, ülkemizin kronik sorunlarına kalıcı çözümler ürettiğinin altını çizdi.

Ayrıca, ülkemizin gelecek vizyonuna katkı yapacak stratejik araştırmalar ile derinlemesine Akademik, Stratejik, Jeopolitik, Sosyal, Sağlık, Spor, Enerji, Gıda, Teknoloji, Hukuk, Siyasal, Ekonomik ve Diplomatik konularla ilgili çalışmalar yaptığına vurgu yapan Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Gazeteci – Yazar Şener Mengene, Strateji Enstitüsü olarak Teknoloji, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarını desteklediklerini ifade etti.

Şener Mengene, Enstitüsü olarak ayrıca bununla birlikte, ülkemiz için uluslararası alanda rekabet edebilecek etkili politikaları geliştirmek, Türk ve İslam ülkeleri arasında sosyal, kültürel, siyasal, ticari ve askeri alanda işbirliğini güçlendirmek, somut, uygulanabilir, sürdürebilir, kısa, orta ve uzun vadeli, milli, yerel, ulusal, bölgesel ve küresel stratejiler belirlemeyi amaçladıklarını anlattı.

Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Gazeteci – Yazar Şener Mengene,  Strateji Enstitüsü, Stratejik Raporlar, Makaleler, Seminerler, Eğitimler, TV, Gazete, Dergi gibi bilimsel çalışmalar ile birlikte, Strateji Akademisi “Stratejik Vizyon toplantıları” ile gündemdeki konuları, uzman konukları ile belirli periyodlarla derinlemesine değerlendirdiğini belirtti.

Gazeteci – Yazar Şener Mengene, Stratejik konulara ilgi duyan, “ülkem için ben de varım” diyen herkesi merkezimize destek olmaya davet ettiğini kaydetti.

Gazeteci* Ataner YÜCE

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.