ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Staj Sigortası mağdurları derneği, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Teşkilatına ziyaret …

Staj Sigortası mağdurları derneği, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Teşkilatına ziyaret …
31 Ocak 2023
225
A+
A-

 Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak görevlendirilmesinden sonra Ali TAŞTAN, ilk ziyaretçileri olan  Staj Sigortası mağdurları derneğini ağırladı.

Ziyarette, Staj Sigortası Mağdurları Yardımlaşma Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Muhammet Alperen Oruç ve yönetimi hem hayırlı olsun dileklerinde bulundular hem de sorunlarını dile getirdiler.

Başkanı Muhammet Alperen Oruç, yakın zamanda çıkan Emeklilikte yaşa takılanlar’dan (EYT) yararlanamayan Meslek lisesi, üniversite ve çırak okullarında eğitim gören zorunlu stajlarda uzun vadeli sigorta değil sadece meslek hastalığı ve iş kazasına yönelik sigorta primlerinin yatmasıyla bir mağduriyetin ortaya çıktığını açıkladı.

Stajyer öğrencilerin, Ticaret ve üretim hayatında yerlerinin çok önemli olduğunu dile getiren  Dernek başkanı Oruç, bütçeye ek yük getirmeden stajda geçen sürelerini Staj borçlanması ile ödenip emeklilik haklarından tüm mağdurların da yararlanması ve bu sorunun çözüme ulaşması ile ilgili fikirlerini belirtti.

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali TAŞTAN da yaptığı konuşmada, iktidara geldiklerinde bu ve benzeri sorunların çözüm merkezi olacaklarını hatırlatarak, her yerde Adaleti sağlayacakları gibi Sosyal Güvenlik Meselelerinde de adil ve vatandaşların derdine derman olacak uygulamaları yapacaklarını ifade etti.

Başkanı Ali TAŞTAN, ayrıca Staj Sigortası Mağdurları Yardımlaşma Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği Başkan ve üyelerine ziyaretleri için teşekkür etti.

[UHA Haber Ajansı, 31 Ocak 2023]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.