ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sinan Ateş’in Eşinden MHP’li Yalçın’a Yanıt Geldi: ‘Sabrımızın Sınırlarını Zorluyor’

Sinan Ateş’in Eşinden MHP’li Yalçın’a Yanıt Geldi: ‘Sabrımızın Sınırlarını Zorluyor’
27 Ocak 2023
226
A+
A-

Suikast sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları’nın eski başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın açıklamasına yanıt verdi.

Uluslararası Haber Ajansı (UHA)’ın onedio.com kaynaklı haberine göre, Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayarak öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastı ile ilgili yürütülen soruşturmada aralarında MHP ile bağlantılı isimlerin de olduğu 18 kişi tutuklandı. 

Soruşturmada en son tutuklananlar Ülkü Ocakları’nın eski yöneticisi Tolgahan Demirbaş, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve MHP’li avukat Serdar Öktem oldu.

“Siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar…”

"Siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar..."
[MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın]

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Perşembe günü Sinan Ateş  Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yalçın ‘Siyasi rakipleri ile hasım ve muarızlarının son dönemde MHP aleyhindeki iftira ve karalama kampanyalarından sonuç alabilmek uğruna ahlaksız ve aşağılık yöntemlere başvurduklarına şahit olduklarını‘ belirtti.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere doğru gidilirken bestesi küresel aktörlerce yapılmış öfke, kin ve nefret şarkılarının kulak tırmalayan nakaratları işitilmektedir diyen Yalçın, ‘Menfur bir suikast üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar, zan altında bıraktıkları masum ve suçsuz insanların ailelerini ve çocuklarının duygularını bile göz ardı etmektedir. Evlerine ateş düşen mazlum insanların acıları da insafsızca, ahlaksızca istismar edilmektedir‘ ifadelerini kullandı.

“Şehidimiz ile adalet arasına kim girmeye çalışıyor, biz ona bakıyoruz”

"Şehidimiz ile adalet arasına kim girmeye çalışıyor, biz ona bakıyoruz"

Yalçın açıklamalarına Sinan Ateşi’in eşi Ayşe Ateş’ten yanıt geldi. Ayşe Ateş, isim vermeden Yalçın’n sözlerine tepki gösterdi ‘Şehit  eşim Sinan Ateş’ tertemiz adını ağzına almadığı için memnun olduğum bir siyasetçi, Perşembe günü yaptığı açıklama ile sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır’ diyen Ayşe Ateş şöyle devam etti:

Eşimin Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden ayrılmasından şehit edildiği güne kadar yaşanan süreçlerden dolayı öncelikle kendisini temize çıkarması gereken bu beyefendi, yaşadığımız tüm acılara rağmen soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır?

Bütün çocuklar elbette ki masumdur ancak bu beyefendi iki yetim evladın hayatları boyunca yaşayacakları travmayı görmezden gelip suçsuz oldukları sabit görüldüğü takdirde serbest kalacak olan isimlerin çocuklarını mı düşünmektedir? En azından biz bunu inandırıcı bulmadık.

Acıları deşmek istemem ancak bu beyefendi madem ki bizim acımız üzerinden siyaset yapmak, bir yerlere mesaj vermek hadsizliğini gösterdi birkaç cümle etmek mecburiyeti hasıl oldu. Bu beyefendinin oğlu (Allah rahmet eylesin) vefat ettiğinde beyefendinin koluna giren ve kendisini yalnız bırakmayan benim eşimdi. Beyefendi, rahmetli oğlunun muhterem eşine merhumun yetim bıraktığı evladının yaşadıklarını sorsa idi hakkını araması gereken çocukların hangisi olduğunu daha iyi kavrayacaktı.

Maksadım, satır satır şerh düşebileceğim talihsiz açıklamaya dair cevap vermek değildir. Ülkücü Şehit Sinan Ateş’in evlatları bu siyasetçinin iğreti bir şekilde kullandığı gibi mazlum değildir, aksine mağrurdur. Çünkü benim evlatlarım; hayatı boyunca tertemiz yaşamış ve evlatlarına şerefli bir miras bırakarak şehit düşmüş bir babanın çocuklarıdır.

‘Kör, sağır, dilsiz değiliz’

Bizi herhangi partinin iç meselesi, diğer partilerle meseleleri ilgilendirmemektedir. Şehidimiz ile adalet arasına kim girmeye çalışıyor, bu vicdanları yaralayan suikasti kim aydınlatmaya çalışıyor biz ona bakıyoruz. Gerisi bizim için lafügüzaf. Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz. Duam ve beklentim odur ki şehidimizin kırkı çıkmadan gerçekler ortaya çıksın. Tüm gerçekler belgeleriyle ortaya çıktığında bugünlerde yapılan ve benzeri açıklamaların mahiyeti daha iyi anlaşılacaktır. Dua ile…

[UHA Haber Ajansı, 28 Ocak 2023]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.