ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, ‘Yabancı yatırımcı katılım sigortacılığı için geliyor’ 

SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, ‘Yabancı yatırımcı katılım sigortacılığı için geliyor’ 
29 Eylül 2021
556
A+
A-

UHA HABER / Turkuvaz Medya Grubunun ekonomi haber kanalı A Para tarafından düzenlenen Finansın Geleceği Zirvesinde konuşan SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, kurum olarak stratejik öncelikleri arasında finansal sigortaların geliştirilmesi geldiğini açıkladı.

Mustafa Kemal AtatürkTürker Gürsoy, “Alacak sigortası, kefalet sigortası, bina tamamlama sigortası gibi sektörümüzün reel kesimin ihtiyaç duyduğu finansal güvenceleri sağlama kapasitesinin hızla arttırılması yönünde çalışıyoruz. Bu yönde attığımız en önemli adım ise Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin kurulması ve Devlet Destekli Alacak Sigortası sisteminin bu merkez çatısı altına alınmasıdır. Diğer finansal sigorta türlerinin geliştirilmesi için gerekli yasal mevzuat değişikliklerini de önümüzdeki dönemde meclis gündemine taşıyor olacağız.” dedi.  

Katılım sigortacılığı konusunda önemli adımlar attıklarını kaydeden Gürsoy, “Halen katılım sigortası sunan şirketlerin yanı sıra yerli ve yabancı gruplardan yeni katılım şirketi kuruluş başvurusu almaya başladıklarını ifade etti.

SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, “Hedefimiz katılım sigortacılığı ve emeklilik faaliyetlerinin sektördeki payını yüzde 5 düzeyinden yüzde 10 üzerine taşımanın yanında, Türkiye’nin bu alanda başarılı bir model olarak uluslararası merkezi bir konumuna gelmesini sağlamak” dedi.  

Hatem Vural (@hatemv) | Twitter

HABER : Hatemi VURAL & İstanbul

[UHA Haber Ajansı, 29 Eylül 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.