enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Savunma Sanayinin İletişim Gücüne Teknofest Rüzgarı

Savunma Sanayinin İletişim Gücüne Teknofest Rüzgarı
21 Eylül 2022
250
A+
A-

Festivaller de sektörel fuarlar ve organizasyonlar gibi markalar için hem B2B hem de toplumun geri kalan kesimi ile iletişim kurabilme imkanı sunan değerli bir fırsat alanı.

Markalarla doğrudan buluşma noktası haline gelen festival ve organizasyonlar, hangi sektöre aitse o sektörün hem ülkedeki hem de dünyadaki gücünü yansıtıyor.

Yerli olduğu kadar global misafirleri de buluşturan bu etkinlikler ticari hayatın devamlılığı adına da ülkelerin ve markaların senelik iletişim ve pazarlama planlarında yerlerini alıyor. Biz iletişimciler için de bu buluşmalar çok anlamlı. Kurum sözcülerinin kendi standlarında ürün ve hizmetleriyle, hem kamuoyu hem de paydaşlarıyla buluşması adeta markaların ifade gücünü ve özgüvenini artırıyor. İster yerel pazarda isterse globalde, hangi ülkede ve şehirde olursa olsun biz iletişim profesyonelleri için fuar ve organizasyonlar, bu anlamda takip edilmesi ve başlangıç, buluşma ve sonucuyla haber değeri yansıtılarak raporlanması gereken önemli iş kalemleri arasında yer buluyor.

Samsun Teknofest 2022 Nerede Olacak? Randevu Kayıt - Tempo Online

 Bu sene 100’üncü yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kaplarını açan TEKNOFEST 2022 de bizler için çok anlamlı bir buluşma olarak kayıtlarımıza geçti.  İlki 2018 yılında gerçekleştirilen ve bu sene yurt içinde 5’incisi, toplamda 6’ncısı düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, ülkemizin milli teknoloji ekosisteminde önemli rolü olan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 100 kurumla birlikte Samsun’da tamamlandı. Çok değerli markaların ve kuruluşların buluştuğu bir festivaldi TEKNOFEST 2022. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğü ve yürütücülüğünde düzenlendi. Savunma sanayi devi sponsorlarıyla birlikte bu yıl 101 paydaşı ve 130 katılımcı firmanın yer aldığı kıymetli bir organizasyon olarak 5. yılını kutladı.

Teknofest 2021 nerede yapılacak nasıl gidilir? Teknofest 2021 girişi ücretli mi? - Internet Haber

TEKNOFEST kapsamında 6 gün boyunca teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergiler, zirveler, atölyeler, sahne gösterileri, konserler ve etkinlikler düzenlendi. Türkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektör firmalarının en inovatif ürünlerini sergilediği fuar alanları, gökyüzünde heyecan ve adrenalinin bir an olsun eksilmediği festivalde, tamamı yerli üretim olan Milli Kanatlar’ın gösteri uçuşları, AKINCI Taaruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), Bayraktar TB2, Hürkuş, Atak Helikopteri, Gökbey Helikopteri, Aksungur ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait F-16 uçakları ile Solo Türk ve Türk Yıldızlarının muhteşem akrobasi uçuşları, festival heyecanını doruklara taşıdı.

Teknofest Samsun 3. Gününde Tüm Hızıyla Devam Ediyor - Enterprise Next

TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenen Sahne Senin etkinliği ve halk oyunları gösterileri de ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı. Tüm bunların yanında 7 özel tematik çadırda sergilenen yarışmalar ve eğitici atölyelerde öğrenciler bilim, teknoloji ve uzayla dolu bir serüvenle buluşturdu.

Bizim de CitiPR olarak iki senedir iletişim ve medya planlama sürecini yürüttüğümüz savunma sanayinin en güçlü üreticilerinden Samsun Yurt Savunma-CANiK ARMS, çatısı altındaki markalarla festivalin ana sponsorlarından biriydi. Standı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

CANiK yeni ve en inovatif ürünleriyle TEKNOFEST'te

En iyilerin buluştuğu TEKNOFEST’te dünya markası CANiK’e yoğun ilgi

Samsun’da Karadeniz coşkusu ile buluşan TEKNOFEST 2022’de gençler, etkinliğin ev sahiplerinden CANiK’in dünyaya açılmış ürünlerini inceleme fırsatı buldu.

SAMSUN YURT SAVUNMA GENEL MÜDÜRÜ CAHİT UTKU ARAL: “CANİK, AVRUPA'DAN ÖNEMLİ SATIŞ VE ÖN ANLAŞMALARLA DÖNDÜ” – Business News İş Dünyası Dergisi

[Samsun Yurt Savunma (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral]

Samsun Yurt Savunma (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral, “Her yıl 25’ten fazla ülkede etkinliklere katılıyoruz ama markamızın doğduğu bu güzel şehirde, gençlerimizle buluşmak bizim için çok kıymetliydi. Burada, ülkemizin yarınına ışık tutacak keşiflere imza atmaya hazır pek çok gencimizle tanıştık. Herkes için harika bir deneyim oldu” dedi.

CANİK ARMS'ın son çıkan tüfek ve tabancalarını inceledik (Röportaj) – Defense Here

Türk savunma sanayinin önemli kuruluşlarından Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren dünya markası CANiK, kendi evinde gençlerle buluştu. Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda düzenlenen ve bu yıl Samsun’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2022’nin ana sponsorları arasında yer alan CANiK, burada 69 ülkeye ihracatını gerçekleştirdiği ürünlerini gururla sergiledi.

PMT 12.7 mm makineli tüfek seri üretime geçti - Takvim

[Platform Makineli Tüfeği yerli ve milli 12.7 x 99 mm]

Canik Academy ile 5 bin kişiye atış eğitimi verildi

CANiK’in tüm ürünlerinin sergilendiği TEKNOFEST 2022’de, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzalanan Platform Makineli Tüfeği projesi (PMT 12.7) kapsamında geliştirilen, yerli ve milli 12.7 x 99 mm uçaksavar CANiK M2 QCB (Quick Change Barrel) büyük ilgi gördü. 300 metrekare alana sahip stantta şirket iştiraklerinden UNIDEF ve UNIROBOTICS’in yanı sıra mağaza zinciri CANiK STORE, eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü Canik Academy, inovatif ve sıra dışı eğitim ürünleri CANiK SMART ve CANiK APP de katılımcılarla buluştu. Etkinlikte, ateşli silahların bilinçli ve etkin kullanımına yönelik eğitimler veren Samsun Yurt Savunma iştiraki Canik Academy bünyesinde gerçekleştirilen atışlar, Canik Team sporcuları ve Canik Academy eğitmenleri ile poligonda yapıldı. Burada gerçekleştirilen güvenli atış eğitimine 6 gün boyunca 5 binden fazla kişi katıldı. Airsoftlar aracılığıyla yapılan atışlarda toplamda 60 bin mühimmat kullanıldı.

TEKNOFEST'te CANiK'e yoğun ilgi

Samsun Roket Takımı yarıştığı kategoride ikinci oldu

TEKNOFEST 2022 kapsamında gerçekleştirilen Roket Yarışması’nda CANiK’in sponsorluğunda yer alan Samsun Üniversitesi öğrencilerinden oluşan ‘Samsun Roket Takımı’, orta irtifa kategorisinde 49 adet atış yapmaya hak kazanmış takım arasında ikincilik ödülünü aldı. Samsun Roket Takımı’nda Hakkı Ayberk Tasalı, Ahmet Can Uyar, Hasan Emre Öztürk, Gökberk Akyürek, Beytullah Kırcı, Hüdanur Öztekin, Şeyma Çavuşoğlu, Sude Yıldız, Ali Mert Şahin, Emin Bayram ve Akademik Danışman Öğr. Üyesi Dr. Melahat Cihan’ın hazırladığı roket, 10.000 ft irtifa amacı güden orta irtifa kategorisinde 10.207 ft irtifaya, yüzde 2’lik hata payıyla ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.

Fotoğrafım

Derya ASLAN, CitiPR Genel Koordinatörü

[UHA Haber Ajansı, 21 Eylül 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.