ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
11:11 Fatih Altaylı’nın, “Yurt dışındaki Türkler’in Türkiye ile ne alakaları var, Türkiye’de oy kullanmak için vergi ödesinler” sözü üzüntü yarattı
09:42 Türkiye’nin eski çağlardan kalma en büyük çocuk mezarlıklarından biri Diyarbakır’da bulundu
00:57 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Rabb’imiz hainlerin hesaplarını başlarına geçirdi”
00:48 Türksat 6A’da 4. ateşleme salı günü gerçekleşecek
00:36 Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) “hayali üniversite” haberleri ile ilgili açıklama
00:32 Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Bildirisi
00:30 İngiltere’de yaşayan iki Kıbrıslı Türk koşucu, “Ada’da Barışın 50. yılı” sloganıyla koştu
00:30 Trump’a saldırı, ABD’de tehdit seviyesinin yıllar içinde yükselmesinin ardından geldi
00:29 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden, 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi ve Paneli
00:28 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimi ve Yunan Cuntası’nın Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği darbenin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
00:15 Bakan Fidan: İsrail’e baskı yapılması gerekiyor
00:15 İletişim Başkanı Altun, “15 Temmuz Destanı Milletin Zaferi Fahir Atakoğlu Konseri”nde konuştu
00:15 Gazeteci İlhan AKÇAY, “Irkçı politikaların ve söylemlerin Hollanda’nın geleceğine zarar vermesine izin vermemeliyiz”
00:06 Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, “15 Temmuz, şanlı direnişimizin yıldönümüdür”
00:02 663. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan belli oldu
00:01 Bakan Güler, 12’nci Dönem Müşterek Komuta ve Kurmay Eğitimi ile 6’ncı Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet töreni’nde konuştu
16:02 Suikaste uğrayan ABD başkanları ve başkan adayları
15:46 Trump’a saldırı girişimine dünya liderlerinden tepki yağdı
15:34 FBI Trump’a suikat girişimine karışan zanlının kimliğini açıkladı
09:50 TÜİK’in sendikalara yolladığı sunumdaki üslup tepkilere yol açtı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Sakarya’da 46 hafız icazet aldı

Sakarya’da 46 hafız icazet aldı
14 Haziran 2023
45
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,  Adapazarı İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Hafızlık İcazet Merasimi”ne katıldı.

UHA / İnternational News Agency

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde Karaosman Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlamış öğrenciler için düzenlenen “Hafızlık İcazet Merasimi”ne katıldı. Düzenlenen merasimde 46 hafıza icazet verildi.

Karaosman Camii’nde düzenlenen programda konuşan Başkan Erbaş, en hayırlı merasimde olduklarını belirterek, “Peygamber Efendimiz (s.a.s.) buyuruyor ki; ‘Sizin en hayırlılarınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerinizdir.’ Bu işi yapmak en hayırlı olduğuna göre bu işin merasimini yapmak da en hayırlı merasimdir.” dedi.

Başkan Erbaş, insanların yaratılış gayesinin Kur’an’a uymak olduğunu dile getirerek “Cenab-ı Hak, Mülk Suresi’nde buyuruyor ki; “Mülkü elinde bulunduran Rabbim sen ne yücesin. O her şeye kadirdir. Ölümü de, hayatı da sizi imtihan etmek için yarattı.” Hanginiz en güzel ameli işliyorsunuz diye sizi imtihan etmek için yarattı. Kur’an’ı hıfzetmekten daha güzel iş var mı?” diye konuştu.

[Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş]

“Allah Kur’an’ı hafızlar vasıtasıyla koruyor”

“Kur’an’ı şüphesiz, muhakkak Biz indirdik. Şüphesiz Onun muhafızı da biziz.” ayet-i kerimesini hatırlatan Başkan Erbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Kur’an-ı Kerim’in korunma usullerinden birisi yazmak, birisi de ezberlemektir. Kur’an-ı Kerim, Allah Resulü Efendimizin (s.a.s.) mübarek zihnine, gönlüne inzal edildikten sonra vahiy katiplerine onu yazdırmıştı. Sonra hafızlık usulü ile Kur’an’ın korunması sağlandı. Demek ki Allah hafızlarının varlıkları ile Kur’an’ı Kerim’i muhafaza ediyor. Burada çok önemli bir müjde var. Hafızlarımız Kur’an’ın muhafazasının vasıtalarıdır. İlk indiği andan itibaren günümüze kadar bir kelimesi, bir harfi değişmeden bugüne kadar gelmesinin vasıtaları hafızlarımızdır. Bugün yeryüzünde Kur’an-ı Kerim’in bir tane bile mushafı kalmasa milyonlarca hafızımız Kur’an’ın mushaflarını bir hattata yazdırabilecek nitelikte.”

“Ülke olarak hafızlarımızın kıymetini bilelim”

Başkan Erbaş, hafızların kıymetinin bilinmesinin gerektiğine dikkati çekerek, “Hafızlarımızın aileleri, anneleri, babaları hafız evlatlarının kıymetini bilsinler. Komşuları ve yaşadığı mahallesindeki insanlar mahallemizde hafız yaşıyor diye kıymetini bilsinler. Hafızların sayesinde ailesi, mahallesi, yaşadığı apartman bereketleniyor. Ülke olarak biz de bunun kıymetini bilelim.” ifadelerini kullandı.

Programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Hafiz Osman Şahin ile Sakarya İl Müftüsü Mehmet Aşık da katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.