ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sahra hastanesi için Türk heyeti fizibilite çalışmalarını yapacak

Sahra hastanesi için Türk heyeti fizibilite çalışmalarını yapacak
29 Kasım 2023
26
A+
A-

Türkiye tarafından Gazze’de kurulması öngörülen sahra hastanesinin fizibilite çalışmalarını yapacak teknik heyet, Mısır üzerinden Gazze’ye intikal etti.

UHA / İnternational News Agency

Diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamada, “Heyetimizin tespitlerine bağlı olarak hastanenin bir an önce faaliyete geçirilmesini planlıyoruz.” ifadesine yer verildi.

Türkiye tarafından Gazze’de kurulması öngörülen sahra hastanesinin fizibilite çalışmalarını yapacak teknik heyetin,  Mısır üzerinden Gazze’ye intikal ettiği belirtildi.

Sahra hastanesi için Türk heyeti Gazze'de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bir grup hastanın daha Türkiye’ye gelebilmesi için çalışmalara devam ediyoruz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaptığı açıklamada, Gazze’de ekiplerin, üç bölgeden ikisindeki çalışmalarını bu sabah itibarıyla tamamladığını ifade etti.

Bakan Koca’nın açıklamaları şu şekilde:

“Gazze’de olan ekiplerimiz, üç bölgeden ikisindeki çalışmalarını bu sabah itibarıyla tamamlamış durumda. Bu çalışmaların sonuçlarına göre, Sahra Hastanelerimizin hangi noktalarda kurulacağı ile verilecek sağlık hizmetlerinin altyapısını kararlaştıracağız.

Öte yandan, yarın Gazze sınır kapısından başta çocuklar olmak üzere bir grup hastanın daha Türkiye’ye gelebilmesi için gerekli çalışmalara devam ediyoruz.”

Sağlık Bakanı Koca, Gazze’de sahra hastaneleri kurulacağını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kısa süre sonra Gazze’de belirlenen noktalarda kuracakları sahra hastanesiyle sağlık hizmeti vereceklerini bildirdi.

Bakan Koca, sosyal MEDYA hesabından yaptığı paylaşımda, “İşte yaraları kanayan haliyle Gazze. Belirlenen noktalarda kuracağımız sahra hastanesiyle kısa süre sonra burada sağlık hizmeti vereceğiz.”

Koca, paylaşımında, Gazze’ye ve yürütülen çalışmalara ilişkin görüntülere de yer verdi.

Gazze’ye sahra hastanesi ve konteyner kent hazırlığı

Türkiye, Gazze’deki on binlerce yaralı sivilin tedavi imkanına kavuşabilmesi için de Gazze içinde bir sahra hastanesi kurmak üzere hazırlıklarını son aşamaya getirmişti.

Türk yetkililer, havaların soğuması ve kış şartlarının kendini belli etmesiyle ortaya çıkan acil ihtiyaçlarına binaen Gazzeli ailelerin başını sokabilecekleri konteynerlerin konuşlandırılması için de çalışmalar yürütüyor.

Gazze’de konteyner kentler kurulması için fizibilite çalışmaları yapan Türk yetkililer, Katar yönetimiyle bu konuda ve insani yardımların Türkiye’den Gazze’ye gönderilmesi hususunda bir işbirliği zemini oluştuğunu bildirmişti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.