ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
09:18 Gazeteci-Editör Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı ‘Sabah kahvesi’
09:02 Gazeteci-Editör Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı ‘Sabah kahvesi’
08:21 Gazeteci-Editör Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı ‘Sabah kahvesi’
00:56 Selçuk Bayraktar: Tam bağımsız bir Türkiye için Milli Teknoloji Hamlesi
00:55 Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin,
00:55 CHP Lideri Özgür Özel: “Türkiye’den Birileri Kıbrıs Seçimlerini Manipüle Etmeye Kalkarsa Karşısında CHP’yi Bulacaklar”
00:47 Trump’tan Biden’ın çekilme kararına ilk yorum: ‘Sahtekar Joe zaten başkan olmaya uygun değildi’
00:45 Demiryollarında elektrikli dönüşüm
00:38 Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu 2 basamak arttırarak B1’e yükseltti
00:35 Hayvan hakkı savunucuları: Yasayı sokakta biz yazacağız!
00:34 Türksat 6A ilk kez antenlerini açtı
00:30 CHP Lideri Özgür Özel: “Türkiye’den Birileri Kıbrıs Seçimlerini Manipüle Etmeye Kalkarsa Karşısında CHP’yi Bulacaklar”
00:28 Trump, politikacıların Van Gogh’u, Devrimcilerin Che Guevara’sı mı olacak?
00:27 Suriye ve Irak’ın kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi
00:17 5 Soru: 15 Temmuz Darbe Girişimi -II-
00:10 TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta!
00:02 ABD seçimleri: Biden, başkanlık yarışından çekildiğini açıkladı
00:54 ABD, İsrail ve Filistin Refah Sınır Kapısını Görüştü
00:54 Bakan Kacır: Çözüm teknolojide tam bağımsızlık hedefiyle Milli Teknoloji Hamlesi
00:41 Uluslararası Koalisyon güçleri, Suriye’nin doğusunda Fırat Nehri boyunca gözetleme kuleleri kurdu
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Romatem Podgorica, Karadağ Cumhurbaşkanı Dukanoviç tarafından açıldı, “Bu yatırımın değeri paha biçilemez!”

Romatem Podgorica, Karadağ Cumhurbaşkanı Dukanoviç tarafından açıldı, “Bu yatırımın değeri paha biçilemez!”
11 Temmuz 2022
2.385
A+
A-

BAKÜ – UHA HABER / Türk sağlık sektörü yurtdışında merkezler açarak büyümeye devam ediyor.

Uluslararası Haber Ajansı (UHA)nın haberine göre, Azerbaycan’da iki merkezi bulunan Türkiye’nin ilk ve tek fizik tedavi ve rehabilitasyon hastane zinciri Romatem, dünya standartlarında sunduğu sağlık hizmetini, yüksek teknoloji ile donattığı yeni merkeziyle Podgorica’ya taşıdı. Merkezin açılışını Karadağ (Montenegro) Devlet Başkanı Milo Dukanoviç gerçekleştirdi.

Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan, Podgorica Belediye Başkanı Ivan Vukoviç, Ziraat Bankası Karadağ Genel Müdürü Fatih Yılmaz’ın da katıldığı açılış töreninde, Cumhurbaşkanı Dukanoviç, Podgorica’nın yeni, modern bir tıp merkezine kavuştuğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Karadağ ve Türkiye, iki ülke arasında uzun zaman önce sağlık alanında iş birliğini geliştirmede önemli adımlar attı; bu, Türk tıbbının küresel düzeydeki istisnai ilerlemesinden önceydi. Bugün Türk tıbbı Avrupa’da tanınıyor ve dünyaca da ünlü. Biz de, Karadağ’da vatandaşlar için sağlık hizmetlerinin kalitesinin iyileştirilmesi ve Akdeniz’de hızla büyüyen turizm ekonomisinde entegre hizmetin tamamlanması amacıyla sağlık sistemine yapılan yatırımın sürekliliğini için çalışmaya devam ediyoruz.”

Advertisement

Dukanoviç, nöroloji ve ortopedi alanında rehabilitasyon konularını ve çeşitli tedavileri en modern şekilde tedavi eden uzman ve tanınmış bir sağlık grubunun Karadağ’a gelmesinden özellikle memnun olduğunu söyledi:

“Zor ve meşakkatli bir iyileşme gerektirdiğini bildiğimiz, uygulama süresinin ve en etkili tedavinin bulunmasının başarılı bir iyileşme için kilit faktörlerden biri olduğunu bildiğimiz nörolojik hastalıkların ve bunlara bağlı travmaların sıklığı, ayrıca tedaviyi haklı çıkarmaktadır. Tanık olduğumuz yatırımın değeri bizim açımızdan paha biçilemez. Romatem sayesinde daha hızlı ve eksiksiz bir iyileşme sağlayan modern ve etkili terapi yöntemlerine sahip olacağız. Ortaklarımıza Karadağ’da, tıbbımıza ve vatandaşlarımıza sağladıkları imkan nedeniyle mümkün olduğu kadar çok içeriği kendilerine sunacağız. Sağlık sektörümüze katkıda bulunacak bu merkeze başarılı çalışmalar diliyorum.”

Açılışta Romatem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yonca Doğan ve Sinem Çamur da hazır bulundu. “Karadağ’a sadece teknolojiyi değil, 17 yıllık tecrübemizi de taşıdık” diyen Çamur, “Sadece Karadağ’ın değil, tüm Balkan coğrafyasının ihtiyacı olan yüksek standartlarda sağlık hizmetini, profesyonel Romatem kadrosuyla, en iyi hizmet kalitesiyle sunacağız. Uzmanlıklarını bilim ve teknoloji ile birleştiren sağlık ekibimiz, hastalarımızın ağrısız ve özgürce hareket edebilmeleri için merkezimizin tüm imkanlarını kullanacaklar” diye konuştu.

***

ROMATEM
Romatem, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında tedavi hizmeti sunan Türkiye’nin ilk ve tek zincir sağlık grubudur. İlk olarak 2005 yılında Samsun’da yataklı hastane olarak açılan Romatem bugün, Kocaeli, Bursa, İstanbul ve İzmir’de, yüksek teknolojik robotik rehabilitasyon sistemleri ve alanında deneyimli profesyonel hekimleriyle hizmet veriyor. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden gelen hastalarına, hızlı, güvenli ve konforlu fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavi seçenekleri sunan Romatem, önümüzdeki günlerde Türkiye’deki altıncı merkezini Ankara’da açmaya hazırlanıyor. Dünya markası olma yolunda ilerleyen Romatem’in Azerbaycan Bakü ve Gence’de, Karadağ (Montenegro) Podgorica’da da deneyimli hekimleri ve sağlık çalışanlarıyla modern tedavi programlarını uygulayan tam donanımlı merkezleri bulunuyor.

Resim

HABER : Melek Elitok 

[UHA Haber Ajansı, 11 Temmuz 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.