ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Roche Türkiye, bir kez daha “En İyi İşveren” seçildi

Roche Türkiye, bir kez daha “En İyi İşveren” seçildi
19 Ocak 2023
444
A+
A-

Roche Türkiye, çalışanlarının kariyer yolculukları ve iş-yaşam dengesine katkı sunan uygulamaları ile bir kez daha insan kaynakları alanında dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer alan Top Employers Enstitüsü tarafından “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü. İstanbul’dan TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)’nın habere göre, Sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek ve daha fazla hasta için daha fazla fayda sağlamak üzere çalışan Roche Türkiye, çalışan odaklı bakış açısını insan ve kültür uygulamaları ile ortaya koyuyor.

Roche Türkiye’nin, çalışanlarının gelişimine ve çalışma şartlarına yönelik geliştirdiği uygulamalar, Top Employers Enstitüsü’nün detaylı araştırma ve değerlendirmeleri neticesinde bir kez daha “En İyi İşveren” sertifikası ile taçlandırıldı. Böylece Roche Diagnostik Türkiye 4’üncü, Roche İlaç Türkiye ise ilk kez bu unvanı almaya hak kazandı.

 Lider gelişimi, performans yönetimi, kariyer yönetimi, ücretlendirme, yan haklar, işgücü planlaması, yetenek stratejisi, işe alım, öğrenme, gelişim ve kültür gibi kilit disiplinlerde gösterdikleri başarıları merkeze alarak şirketleri değerlendiren Top Employers Enstitüsü, “En İyi İşveren” unvanını, titizlikle gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda tüm şartları sağlayarak çalışanların mesleki ve kişisel gelişimi adına en iyi çalışma koşullarına sahip şirketlere veriyor.

Roche Diagnostik Türkiye İnsan ve Kültür Lideri Duygu Karakaş Haberleri -  Haber 1

[Duygu Karakaş]

Roche Diagnostik Türkiye İnsan ve Kültür Lideri Duygu Karakaş “Roche’un 125 yılı aşan tarihi boyunca odağına aldığı en önemli unsur her zaman insan oldu. Bu bakış açısıyla tüm dünyada yaşamları iyileştirme misyonumuzu güçlü bir şekilde etkinleştirmeye devam ederken çalışanlarımızın gelişimine ve kariyer yolculuklarına önem veriyoruz. Bu kapsamda, Roche Diagnostik Türkiye olarak Top Employers Enstitüsü gibi insan kaynakları alanında öncü bir organizasyon tarafından üst üste dört defa ‘En İyi İşveren‘ sertifikasına layık görülmemiz şirket içi uygulamalarımızda hedeflerimize ulaştığımızı bize bir kez daha gösteriyor.” dedi.

Roche Türkiye, "En İyi İşveren" sertifikasına layık görüldü

[Banu Gülsün]

Roche İlaç Türkiye İnsan ve Kültür Lideri Banu Gülsün “Sağlık hizmetleri alanında ortaya koyduğumuz yenilikçi çözümlerle insanların yaşamlarını iyileştirirken, en değerli varlığımız olan çalışanlarımızın kariyer ve gelişim yolculuklarına da büyük önem veriyoruz. İnsan ve Kültür uygulamalarımızı her daim çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışı çerçevesinde şekillendirirken esnek ve iş birliğine dayalı bir kültürü maksimum seviyede etkinleştiriyoruz. Sonuç olarak çalışmalarımızda artan verimlilik ile birlikte mutlu ve potansiyelini en iyi şekilde ortaya koyabilen çalışanlarla geleceğe doğru güçlü adımlarla yürüyoruz. Roche İlaç Türkiye olarak, Top Employers Enstitüsü tarafından ilk kez layık görüldüğümüz ‘En İyi İşveren‘ sertifikasının İnsan ve Kültür uygulamalarımızla doğru bir yolda ilerlediğimize işaret ettiğini düşünüyorum. Çalışanlarımızın her zaman daha iyi koşullarda çalışabilmelerine ve gelişimlerine katkı sunmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

 Türkiye’de sağlık hizmetlerini daha erişilebilir kılma ve sürdürülebilirlik anlayışı ile hem hastaların hem de sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermeye odaklanan Roche Türkiye, esnek çalışma ortamı, evden çalışma uygulaması, çeşitlilik ve kapsayıcılığa verdiği önem, kısa ve uzun süreli yurt dışı ve rotasyon fırsatları, çevik, esnek ve iş birliğine dayalı kültürü ile çalışanlarının kendilerini geliştirebileceği bir çalışma ortamı sunuyor.  Roche Hakkında1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur. Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir. Ayrıntılı bilgi için www.roche.com’u ziyaret ediniz.Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.

[UHA Haber Ajansı, 19 Ocak 2023]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.