enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Prizren Belediyesi Meclis üyesi Ertan Simitçi,

Prizren Belediyesi Meclis üyesi Ertan Simitçi,
8 Şubat 2023
0
A+
A-

Yenilikçi Türk Hareket Partisi (YTHP) Genel Başkanı ve Prizren Belediyesi Meclis üyesi Ertan Simitçi, sunduğu bir dilekçe ile Prizren Belediyesi’nin Kızılay’a 10 bin Euro bağışta bulunmasını talep etti.

TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)’nın ‘KosovaPort’, kaynaklı haberine göre, Prizren Belediyesi Başkanı Shaqir Totaj, Prizren Belediyesi Meclis Başkanı  Antigona Bytyqi ve Prizren Belediyesi Ekonomi ve Finans Müdürü Sulltan Badalli’ye gönderdiği dilekçede Simitçi şu ifadelere yer verdi:

“Dün 6 Şubat 2023 sabahı merkez üssü Kahramanmaraş, Hatay ve diğer çevre illerde ardı ardına depremler meydana geldi. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve yetkili kurumları bu affet durumunu dördüncü seviyede alarm olduğunu ilan etmiştir. Dördüncü seviyede alarm demek, acil durumlar ve çok ciddi tehlikelere karşı kullanılan en yüksek seviyede bir alarmdır; yani ulusal ve uluslararası yardım çağrısını da kapsamaktadır.

Hepimizin ve tüm dünyanın bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti, savaş öncesinde olduğu gibi savaş sonrasında ve devletimizin kuruluş süreçlerinde her daim Kosova halkının ve devletinin yanında olmuştur. Özellikle Prizren Belediyesinin Türkiye’nin birçok belediyesi ile kardeşlik ilişkileri mevcuttur. Prizren’de yaşayan her bir vatandaşımız bugün Türk halkına yardım etmek amacıyla çeşitli yardım çalışmalarını organize etmektedir.

Prizren Belediye Meclis üyesi olarak, yasal ve mali imkânlar çerçevesinde (mal ve hizmetler – sübvansiyon programından) Prizren Belediyesi olarak Türk Kızılay Kurumuna 10.000€ maddi bağış yapılmasını talep ve arz ederim. Bu konuda, Kosova Kızılhaç Kurumu ile ortaklaşa yapılacak bir ‘iyiniyet anlaşması’ ile bunun mümkün olabileceğini ifade eder, bu bağışın bir dayanışma ve dostluk anlamında Prizren Belediyesi vatandaşları adına yapılmasını talep etmekteyim.

İşbu dilekçenin olumlu değerlendirileceğini umut eder, gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.