enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN: depremzede vatandaşları için İftar Buluşmaları düzenlenecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN: depremzede vatandaşları için İftar Buluşmaları düzenlenecek
29 Mart 2023
56
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, depremzede vatandaşları için İftar Buluşmaları düzenleneceğine dair yaptığı açıklamada bulundu.

Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, 11 ili sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 51 gün geçmesine rağmen milletçe uğranılan kayıpların ve büyük yıkımların acısının hâlâ çok taze ve yüreklerin hâlâ keder deryası içinde olduğunu söyledi.

“Deprem felaketi binlerce vatandaşımızı hayattan koparmakla kalmamış, sağ kalanların da gündelik yaşantılarını tahammülü zor ve meşakkatli bir döngüye çevirmiştir” diyen Prof. Dr. YALÇIN, şunları söyledi:

“Çok sayıda depremzede vatandaşımız; kendilerine yeni, daha huzurlu ve emin bir hayat kurmak veya geçici olarak barınmak maksadıyla felaket bölgesinden uzaktaki muhtelif illere göç etmiştir.

Meydana gelen felaketin büyüklüğüne rağmen; gerek devletimizin bütün kurum ve kuruluşları, gerek bütün vatandaşlarımız, gerekse sayısız sivil toplum örgütü, yer sarsıntılarının vurduğu bölgelerde ilk andan itibaren göz yaşartan tesanüt örnekleri sergileyerek depremzede vatandaşlarımızın yanında olmuştur.

Göç alan illerde de başta yetkili devlet organları olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar, depremzede vatandaşlarımızın barınma ve iaşe ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yoğun bir çaba içine girmiştir.

Felakete uğrayan vatandaşlarımızın acısı acımız, derdi derdimiz, emanetleri emanetimizdir. Depremlerde ölen vatandaşların geride kalan yakınlarının bütün ihtiyaçlarını karşılamak, onların bundan sonraki hayatlarının düzene girmesini sağlamak, hepimizin boynuna borçtur.

Elbette can kayıplarının telafisi mümkün değildir. Bu konuda mütevekkil olmak zorundayız. Ancak ne kadar devasa olsa da maruz kalınan mal ve mülk kayıplarının yerine yenilerinin ikamesi mümkündür.”

Türk Cumhuriyeti Devletinin, hayatta kalan vatandaşlarımızın manen ve maddeten bütün varlığıyla yanında olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, “Yıkılan evlerin, işyerlerinin yerine daha sağlam ve dayanıklı olanların inşası; bin bir fedakârlık ve meşakkatle oluşturulmuş ama yok olmuş geçim vasıtalarının yerine daha verimli olanların hazırlanması, devletimizin taahhüdü altındadır” dedi.

Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, “Depremzede vatandaşlarımızın mümkün olan en kısa sürede felaket öncesindeki gündelik hayatlarına geri dönebilmelerinin temini, devletimizin borcu ve vazifesidir” şeklinde dile getirdi ve şunları söyledi:

“Her ne kadar Türkiye seçim düzlemine girmiş olsa da siyasi partilerimizin faaliyet programı içindeki ana gündem konusu; propaganda çalışması değil, şüphesiz depremzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacının karşılanması, yaşadıkları üzüntü ve zorlukların hafifletilmesi olmalıdır.

Deprem felaketine uğrayan vatandaşlarımızın güçlük ve mihnet içinde geçirdikleri günlerin mübarek Ramazan ayına tesadüf etmesi dolayısıyla; onlarla birlikte idrak edeceğimiz zamanın kıymet ve önemi, içinde bulundukları burukluk ve hassasiyetin gönülden paylaşılmasının zarureti katbekat artmıştır”.

Bu bağlamda; Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda, depremin etkilediği iller ve göç alan bölgelerde MHP tarafından  “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” teması altında depremzede vatandaşlarımızla dayanışma ve buluşma yemekleri düzenleneceğini belirten Prof. Dr. YALÇIN,  Parti tarafından tertiplenecek iftar buluşmalarının, öncelikli olarak deprem felaketinin etkilediği 11 il başta olmak üzere, depremzedelerin yer değiştirmesi dolayısıyla göç alan illerde de gerçekleştirileceğini açıkladı.

“Bereket Sofrasında Gönül Birliği” temalı iftar yemeklerine, MHP Divan üyeleriyle bazı milletvekillerin de katılacağını hatırlatan Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, “Depremzede vatandaşlarımızla buluşacağımız iftar yemeği programlarının ilki, 30 Mart Perşembe günü Osmaniye’de gerçekleştirilecektir” şeklinde kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.