ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Prizren Başkonsolosluğunu ve Mamuşa Belediyesini ziyaret etti

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Prizren Başkonsolosluğunu ve Mamuşa Belediyesini ziyaret etti
17 Ekim 2023
17
A+
A-

* Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kosova temasları kapsamında Prizren Başkonsolosluğumuzu da ziyaret etti.

* Başkonsolos Celal Doğan’ın yanı sıra Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Milletvekilleri Enis Kervan ile Fidan Brina Jilta tarafından karşılanan Bakan Yaşar Güler, Başkonsolosluğumuzun faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

UHA / İnternational News Agency

Bakan Yaşar Güler ve beraberindekiler daha sonra Prizren sokaklarında yürüyerek Şadırvan Meydanı’nı gezdi. Osmanlı döneminden kalma tarihî Sinan Paşa Camisi’ni de gezen Bakan Yaşar Güler, cami de gerçekleşen restorasyon hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Yaşar Güler, Sinan Paşa Camisi’ndeki restorasyon hakkında “TİKA tarafından tamir edilmiş ve aslına uygun bir şekilde mükemmel bir camiye dönüşmüş. Şuanda çok huzurlu bir ortamda nefes alıyoruz. Kardeşlerimizle birlikte bu ilişkileri inşallah daha da geliştirecek şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

MAMUŞA BELEDİYESİNİ DE ZİYARET ETTİ

Bakan Yaşar Güler, Sinan Paşa Camisi’ni ziyaretinin ardından Kosova’nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediyesini de ziyaret etti. Belediye Başkanı Abdulhasi Krasniç tarafından karşılanan Bakan Yaşar Güler, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakan Yaşar Güler, ziyaret sonrası belediye binasının önünde bekleyen çocuklara da hediyeler dağıtarak Kosovalı soydaşlarımızla sohbet etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.