ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi’nin önünde görüşülmeyi bekleyen 129 bin 140 bireysel başvuru dosyası var”

(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi’nin önünde görüşülmeyi bekleyen 129 bin 140 bireysel başvuru dosyası var”
27 Aralık 2023
12
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  TBMM’deki Meclis Grup Toplantısında Anayasa Mahkemesi konusunda da konuştu.

UHA / İnternational News Agency

Son dakika... Bahçeli: Herkes dikkat etsin, yayı gerilmiş ok gibiyiz -  Ekonomim

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasında, Anayasa Mahkemesi konusunda şunları söyledi:

“Merak ediyorum ki, Anayasa Mahkemesi’nin malum başkanı ve mahut SÖZCÜ Arşiv on Twitter: "Ne Mutlu Türk'üm Diyene! / Mustafa Kemal Atatürk https://t.co/g1H8HshWWX" / Twitterüyeleri yüreklerimizi kavuran şehit haberleri karşısında acaba ne hissetmişlerdir? -Nasır tutmuş vicdanları biraz olsun sızlamış mıdır? -Anayasa Mahkemesi’nin önünde görüşülmeyi bekleyen 129 bin 140 bireysel başvuru dosyası varken, hatta bazılarına yıllardır sıra gelmemişken, mahkûm Can Atalay dosyasını acilen inceleyip hak ihlali kararı verilmesinin izahını kara cübbeli işbirlikçiler nasıl yapacaktır? -Aynı özen, aynı hassasiyet, aynı dikkat neden ve niçin HDP’nin ve devamı partilerin kapatılma davasının ikmalinde gösterilmemektedir? -Bu anormal çelişkiyi, adeta çuvala sığmayan bu mızrağı nasıl yorumlayalım? Neye yoralım? -Anayasa Mahkemesi’nin başkan ve üyeleri, kulak veriniz bana, şehitlerimiz omuzlarda vatan topraklarına emanet edildi, onların kanlıları ve destekçileri de aramızda dolaşıyor, hala adaletin ve hukukun onurunu sahiplenmeyecek misiniz? – Uzaktan kumandalı yargı da, yargıç da olmaz diyen Bay Zühtü, senin kumandan, senin ipin kimin elindedir? -Hakkımızı savunmazsak şerefimizden mahrum olacağımızı size hiç kimse öğretmedi mi? -Irak’ın kuzeyinin sıfır noktasında tesis edilen; karın, buzun, donun tam ortasında çadırdan ve teneke barakalardan kurulan geçici üslerde görev alan kahramanlarımıza saldırılıyor, vatanımız kundaklanıyor, ülkemiz dinamitleniyor. -Analarının bakmaya kıyamadığı, geceleri üşümesin diye üzerlerini örttüğü gencecik fidanlarımız şehit ediliyor, düşman ülkeler itleri yallamış üzerimize kışkırtıyor, ey mahkeme üyeleri siz daha ne yapıyorsunuz? -Daha neyle avunuyorsunuz? -Şayet buna adalet diyorsanız, batsın sizin adaletiniz. -Şayet buna hukuk diyorsanız, olmaz olsun böyle hukukunuz”.

“DEM’in hukuken defni yapılmadıktan sonra Türkiye’ye huzur gelmeyecektir” diyen Bahçeli, “DEM’in soysuz bir eşbaşkanı demiş ki: “Kürt sorunu ve Öcalan’a yönelik tecrit devam ettikçe Tekirdağ’lı da, Trabzonlu’da huzur bulamayacak.DEM’in onursuz ve şerefsiz bir milletvekili de, onurlu çözümün bebek katiliyle diyaloğun başlatılması ve tecridin kaldırılması olarak açıklamış. Bize göre çözüm bellidir ve bilinmektedir. O da terörü ve teröristleri topluca imha etmek, bölücü destekçilerinin acımasızca kökünü kazımaktır. Adalet bu sayede yerini bulacaktır” dedi. (TBMM)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.