enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın atacağı her adım, Daha mutlu, daha huzurlu, daha güvenli bir Türkiye’ye doğru yol almıştır

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın atacağı her adım, Daha mutlu, daha huzurlu, daha güvenli bir Türkiye’ye doğru yol almıştır
27 Mart 2023
59
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bütün hissiyatımla açıklıyorum ki, Cumhur İttifakı’nın atacağı her adım, Daha mutlu, daha huzurlu, daha güvenli bir Türkiye’ye doğru yol almıştır” dedi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasının hikayesi - Son Dakika Haberleri Uluslararası Haber Ajansı (UHA)’dan Ataner YÜCE’ye konuşan Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın daha müreffeh, daha zengin, daha kaygısız bir hayata yöneliş, daha adil, daha hakkaniyetli, daha paylaşımcı bir döneme başlangıç olduğunu açıkladı.

“Bizim siyasetimiz, korkaklara karşı cesurların direncidir” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

“Bu siyasetimiz, ahlaksızlığa karşı namus timsallerinin direğidir. Duruşumuz, talana ve yalana karşı faziletin dirayetidir. Duruşumuz, hainlere, eli kanlı teröristlere, zillete düşenlere, iç ve dış işgal cephesine karşı korku tanımayan bir duruştur. Mücadelemiz, en samimi ve saf duygularla mukaddesatımıza sahip çıkanların irfanlı ve inançlı mücadele kararlılığıdır. Her vatandaşıma çağrımdır, gelin bu haklı mücadeleye siz de dahil olun. Gelin bu tarihi görevde sizin de payınız olsun. İşbirlikçilere, soysuzlara, ruhunu satmış namertlere karşı bir olalım, diri olalım, el ele verip hep birlikte Türkiye gibi duralım. Kızılelma ülküsüyle kenetlenelim”.

14 Mayıs 2023 tarihinin bu söylediklerinin hepsi için bir kader ve karar anı olduğunu belirten (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “bu tarihte hem 13’üncü Cumhurbaşkanını seçecek, hem de 28’inci Dönem TBMM’ni belirleyeceğiz. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“Birinci hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci döneminde de çok yüksek bir oy oranıyla seçilmesi, başarılı çalışmalarına ara vermeden devam etmesidir” diye konuşan Bahçeli, ikinci hedeflerinin ise, Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili sayısıyla siyasal destek seviyesini ençoklaştırmak, yıllardır layık oldukları haklarını  milli iradenin oluruyla almak olduğuna dikkat çekti.

“Nihai arzumuz, Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü bir temsil imkanına kavuşmasıdır” diyen Devlet Bahçeli, şunları söyledi:

“Türkiye’mize geniş katılımlı, kapsayıcı, demokratik nitelikli, milletimizin özlemlerini yansıtan, devlet ve millet dengesini titizlikle kuran bir anayasa kazandırabilmek için Cumhur İttifakı olarak TBMM’de nitelikli çoğunluğa ulaşmamız mecburiyet, parlak bir gelecek için de mükellefiyettir. Bunu milletimizle birlikte yapacağız, elbette başaracağız. Önemle altını çiziyorum; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci beş yıllık dönemi muazzam icraat ve atılımların hayalden gerçeğe dönüşmesine sahne olmuştur. Türkiye aradığı demokratik enerjiyi bu yeni sistemde bulmuştur”.

Bahçeli, Türk milleti tarihiyle, kültürüyle, kimliğiyle, sosyolojisiyle uyumlu muazzam bir yönetim sistemini tercih ettiğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin geçmişle geleceği buluşturan dinamik bir etaba geçtiğini hatırlatarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, tek adam yönetimi diyenlerin yalancı, yıkım failleri ve yozlaşmış zihniyetler olduğunu ifade etti.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne istibdat, şahsım rejimi diyenler, utanmadan, sıkılmadan diktatörlük lekesi sürenler damgalı müfteridir” diyen Devlet Bahçeli, Türkiye’nin, siyasi müflislerin havsalasının dahi alamayacağı bir seviyeye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tırmandığını ve hakikatın gün gibi ortada olduğuna vurgu yaptı.

 

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazırlayan Cumhur İttifakı, kabul edip onaylayan aziz Türk milletidir” diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli, “Millet ne diyorsa boynumuz kıldan incedir. Milletin seçimini karalayanlar demokrasiyi ağızlarına alamaz, adaleti diline dolayamaz, ahlaktan da bahsedemez. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle birlikte; ülkemiz dış politikada altın yıllarını yaşamaya başlamıştır. Siyasi ve ekonomik ablukalar birer birer kırılmıştır” dedi.

Ortadoğu’da, Uzak Doğu’da, Kafkaslar’da, Orta Asya’da, Afrika’da, Balkanlar’da, Ege ve Doğu Akdeniz’de söz geçiren, söz dinleten, egemenlik haklarından bir milim taviz vermeyen bir Türkiye gerçeğinin ortaya çıktığının altını çizen Devlet Bahçeli, “Otobanlar, kara ve demir yolları, havalimanları, köprüler, tüneller, tüp geçitler yapılmış, ülkemiz dev bir şantiyeye dönüşmüştür. Dünyayı mahvı perişan eden salgınla en tesirli mücadeleyi Türkiye yapmış, insan onuru, insan ve toplum sağlığı esas alınmıştır” şeklinde konuştu.

Bahçeli, dar ve sabit gelirli insanlarımızın enflasyon canavarına ezdirilmemesi amacıyla transfer harcamalarının, mali ve sosyal desteklerin artan ölçeklerde sağlandığını belirterek, Türkiye’de hiç kimsenin aç ve açıkta bırakılmadığını söyledi.

Türk Devletleri Teşkilatı’nın kurularak Türk Birliği’nin ümitlerinin de  yeşerdiğini ifade eden (MHP) Genel Başkanı Bahçeli, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta iki tarafla aynı anda görüşen, barışın ve kalıcı çözümün müdafisinin tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti.

Devlet Bahçeli, “İstanbul Anlaşmasıyla Karadeniz Tahıl Koridoru açılmış, mağdur ve mazlum toplumlara el uzatılmış, vicdan diplomasisiyle yardım köprüleri inşa edilmiştir. Bu kapsamda doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen siyasi bir irade tecelli ve temerküz etmiştir” dedi.

Başkent Ankara vizyonuyla dünyayı Türkçe okuma kararlılığının hayat bulduğunu hatırlatan Bahçeli, şunları söyledi:

“İhtilafları törpüleyen, işgallere direnen, darbelere göğsünü geren, hakkını yedirmeyen, hukukunu çiğnetmeyen, milli duruşunu incittirmeyen, onca sataşmaya, onca tuzağa, onca kara kampanyaya rağmen sağlam duruşunu bozmayan bir Türkiye görkemi hamd olsun vasat ve varlık bulmuştur.

Kıbrıs Türklüğünü dünyaya anlatan, tanınması için geceyi gündüze katan, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’nın gözlemci üyesi olmasına ortam hazırlayan, Karabağ’ın azatlık mücadelesinde Azerbaycanla kol kola giren bir Türkiye hepimizin haklı gururu haline gelmiştir.

Türkiye’nin faiz, kur ve enflasyon sacayağında yıkımını düşleyenlerin, yönetilemeyen bir ülke olmasının hesabını yapanların, sokakları karıştırmak suretiyle demokrasi dışı arayışları teşvik edenlerin alçakça kurgularına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle birlikte ve cumhurun iradesiyle aşılmaz bir sur çekilmiş, bütün oyunlar bozulmuştur”.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.