ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Mersin’de “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” başladı

Mersin’de “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” başladı
9 Şubat 2024
4
A+
A-

İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Mersin’de başladı.

UHA / İnternational News Agency

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Eskişehir'de Başladı

Yenişehir ilçesindeki fuar ve etkinlik alanında yaklaşık 40 kurum ve kuruluş, devlet teşviklerini tanıttı.

Başkanlığımız koordinasyonunda organize edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar, emniyet, jandarma, sahil güvenlik, üniversiteler ve çeşitli kurumların stant açtığı etkinliğe öğrenciler ve aileler ilgi gösterdi.

Stantlarda kurumların burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programlarıyla ilgili bilgi alan katılımcılar, çeşitli simülasyon ve etkinlik alanlarında söz konusu birimlerin uygulamalarına eşlik etti.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”

“1 milyondan fazla gencimizle bire bir temas sağlamış olduk”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” etkinlikleri yolculuğuna 2021’de başladıklarını hatırlattı.

Organizasyonun Mersin’den önce 16 şehirde gerçekleştirildiğini belirten İletişim Başkan Yardımcısı Başar, şunları ifade etti:

Bu şehirlerde 1 milyondan fazla gencimizle bire bir temas sağlamış olduk. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak, devletimizin gençlerimize yönelik imkân tanıdığı destek, hibe, fon, burs, kredi gibi teşvik unsurlarını kendilerine yüz yüze anlatmak üzere buradayız. Bu sayede gençlerimizde, kariyerlerini planlarken, geleceklerini kurgularken devletimizin hangi imkânlarıyla neler yapabilecekleri hususunda bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Bir aylık süre içerisinde 5 ilimizde daha bu organizasyonu gerçekleştireceğiz.”

Mersin'de "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri" başladı

Etkinliğe katılan lise öğrencisi Melek Gülce Güney, “Çok güzeldi. Her şey dolu dolu. Bilgi alırken aynı zamanda çok da eğlendik. Deprem simülatörünün olduğu yer birazcık etkiledi beni. Onun dışında hepsi çok güzeldi.” dedi.

Lise öğrencilerinden Muhammet İmamoğlu da etkinliğin çok faydalı olduğunu ve farklı kurumlar hakkında çeşitli bilgiler edindiğini kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.