ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Load balancing’le erişilebilirlik ve sunucu sürekliliği en üst seviyede

Load balancing’le erişilebilirlik ve sunucu sürekliliği en üst seviyede
22 Ekim 2021
2.472
A+
A-

İSTANBUL-UHA HABER / Premier DC Veri Merkezi ve Sadece Hosting Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı, “Load balancing yani yük dengeleme-dağıtma, iş yükünü birden fazla sunucuya dağıtarak performans ve güvenilirliği artırmak için oldukça önemli” olduğunu açıkladı.

Yurtta sulh, cihanda sulhSadi Abalı, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Load balancing ile erişilebilirlik ve sunucu sürekliliğinin en üst seviyeye çıkarılabildiğini belirterek, DC olarak yönetilen hizmet olarak sundukları Load Balancing hizmeti sayesinde uygulama ve veri tabanı sunucularının kullanıcılar için her zaman hazır ve çalışabilir olacak şekilde yapılandırılabildiğini ifade etti.

Load balancing (yük dengeleme-dağıtma), iş yükünü birden fazla sunucuya dağıtarak web sitelerinin, uygulamaların, veri tabanlarının ve diğer hizmetlerin performansını ve güvenilirliğini artırmak için yaygın olarak kullanılan yüksek kullanılabilir altyapıların önemli bir bileşeni olduğunu söyleyen Sadi Adalı, bu işlemle, sisteme gelen taleplerin, sunucu grubu ya da sunucu havuzu olarak adlandırılabilecek sunucular arasında eşit ya da belirlenen kurallar çerçevesinde verimli bir şekilde dağıtıldığını açıkladı.

Premier DC Veri Merkezi ve Sadece Hosting Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı, hem uygulama hem de veri tabanı sunucular arası yapılan bu yük dengeleme işlemlerini gerçekleştiren sistemlerin ise “load balancer” olarak adlandırıldığını ve Load balancing ile erişilebilirlik ve sunucu sürekliliğinin en üst seviyeye çıkarılabildiğini söyledi.

Sadi Abalı, “Bu sayede sunucu sistemi kullanıcılar için her zaman hazır ve çalışabilir durumda olur. Ayrıca, dönemsel olarak yaşanacak trafik artışlarında dahi gecikmeler ve erişim kesintileri yaşanmayacağı için kullanıcı deneyimi de önemli derecede iyileştirilmiş olur. Load balancing altyapıları geçici veya kalıcı olarak kapasite artışlarının da kolayca yapılmasına olanak tanır. Kullanıcılar en uygun durumda olan uygulama veya veri tabanı kaynaklarına yönlendirileceği ve uygulama veya veri tabanı optimizasyonu sağlanacağı için ‘single point of failure‘ riski, yani yüklenme sürelerinde yavaşlama ve sonunda erişim kesintileri ortadan kalkar” dedi.

HABER : Sezin BULUM

***

Premier DC Veri Merkezi hakkında
Bilişim teknolojileri yatırımcısı Premier DC, aldığı ödüller ve yatırımlarla Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli bilişim markalarından biri haline gelen SadeceHosting’i kendi bünyesine kattı ve “Sh” markası altında A’dan Z’ye yeniden yapılandırdı. Türkiye’nin bölgesel veri üssü olma hedefine veriyi kullanma kapasitesi ve rakipsiz altyapısıyla rehberlik edecek olan Premier DC Veri Merkezi, halihazırda 50000+ Web Hosting, 4000+ Cloud Server, 6000+ Fiziksel Sunucu ve 100 Gbit üzeri aktif erişimle hizmet sağlıyor. Premier DC Veri Merkezi, Türkiye’nin önünde uzanan dördüncü sanayi devrimi yolculuğunda en temel veri yönetim ihtiyaçları arasında yer alan hız ve iş sürekliliğini, yaptığı akıllı yatırımlar ve geliştirdiği hizmet anlayışıyla veri odaklı bir gelecekte yer almak isteyen tüm kullanıcılara sunmaya hazır.

Sh Online hakkında
Aldığı ödüller ve yatırımlarla Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli bilişim markalarından biri haline gelen SadeceHosting, bilişim teknolojileri yatırımcısı Premier DC bünyesinde “Sh” markası altında A’dan Z’ye yeniden yapılandırdı. Türkiye’nin bölgesel veri üssü olma hedefine veriyi kullanma kapasitesi ve rakipsiz altyapısıyla rehberlik edecek olan SH, hâlihazırda 50000+ Web Hosting, 4000+ Cloud Server, 6000+ Fiziksel Sunucu ve 100 Gbit üzeri aktif erişimle hizmet sağlıyor. www.sh.com.tr

[UHA Haber Ajansı, 22 Ekim 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.